Filtry wody do ekspresów ciśnieniowych

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
alexanderII
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 września 2013, 05:33

Re: Filtry wody do ekspresów ciśnieniowych

Post autor: alexanderII »

Witam, ja wlewam wodę z dzbanka z filtrem, jedynie w menu ekspresu wyłączyłem obecność filtra.
Jadę tak już ponad 4 lata, oczywiście kiedy pojawia się komunikat, ekspres przechodzi procedurę czyszczenia i odkamieniania.
Kiedyś też miałem ten dylemat, ceny filtrów do Siemensa ponad 50 zl. Saeco ponad 60 zł.
Trzeba też pamiętać o smarowaniu uszczelek i w razie potrzeby ich wymianie, wtedy jakość kawy będzie naprawdę wysoka.

Pozdrawiam
tomaszlauk
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 2016, 11:16

Re: Filtry wody do ekspresów ciśnieniowych

Post autor: tomaszlauk »

Do takich ekspresów ciśnieniowych to tylko miękka woda bo jak jest twarda woda to wszystko kamieniem zarasta i później szlag może trafić.
elaearb
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 27 lutego 2016, 21:09

Re: Filtry wody do ekspresów ciśnieniowych

Post autor: elaearb »

Ja używam samego dzbanka z filtrem Dafi, dobrze się sprawdza bo ekspres nie jest zakamieniony. Tak czy inaczej, nawet gdy używamy filtrów które montuje się w ekspresach warto raz na 1-2 mies. wyczyścić ekspres i go odkamienić.
mirrka25
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 8 lutego 2017, 17:39

Re: Filtry wody do ekspresów ciśnieniowych

Post autor: mirrka25 »

Ja widziałam ! Świetny tekst, warto poczytać i dowiedzieć się więcej o wpływie twardej wody nie tylko na sprzęty AGD ale również kondycję naszej skóry czy włosów. Generalnie na tej stronie znajdziecie dużo ciekawych informacji z zakresu szeroko pojętego uzdatniania wody. Jak ktoś szuka czegoś dla siebie bądź po prostu chce zgłębić swoją wiedzę w tym temacie to warto zajrzeć.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Filtry wody do ekspresów ciśnieniowych

Post autor: T135 »

ja polecam kupić dzbanek filtrujący np. Brita, świetnie filtruje, woda ma bardzo dobry smak. Mi taki wkład starcza na około 2 miesiące.
alexanderII
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 września 2013, 05:33

Re: Filtry wody do ekspresów ciśnieniowych

Post autor: alexanderII »

Ależ oczywiście, że dzbanek z filtrem np. Brita czy Dafi - nieistotne jaki ale bedzie min. 5 razy taniej a wodę i tak trzeba nalać do ekspresu.
Robię tak od prawie 6 lat, gdy doszedłem do wniosku, że 55 zł. za filtr do ekspresu Siemensa to jawne złodziejstwo a wymienić go trzeba po 3-4 tygodniach. Saeco były wtedy jeszcze droższe.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Filtry wody do ekspresów ciśnieniowych

Post autor: Charlie_P »

Dzbanki są super, świetnie filtrują wodę - czy to ze studni, czy z wodociągu. Nie czuć chlorem, nie ma ani grama kamienia - woda jest pyszna można śmiało pić. Osobiście mam dzbanek BRITA i używam w nim filtrów DAFI. Są np filtry magnezujące, woda jest wzbogacona w magnez i świetnie smakuje. Dzbanek i filtry kupione w kauflandzie, często są tam promocje np. 3 filtry za 25zł, to starcza na bardzo długo :) Są też tańsza dzbanki i filtry, ostatnio widziałem w Majstrze dzbanek z filtrem za 30zł, a potem wymienne filtry 9zł. Co do ich jakości to nie wiem.
ODPOWIEDZ