Kolki u dziecka pomocy

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
boss
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:14

Kolki u dziecka pomocy

Post autor: boss »

Witajcie.
Czy posidacie jakieś sprawdzone sposoby do walki z kolkami u małego dziecka?
Awatar użytkownika
awesome
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 14 marca 2013, 11:26

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: awesome »

Nie
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: mija »

Kolki zazwyczaj trwają u dzieci około 3 lub 4 miesięcy trzeba jakoś przeczekać można jedynie złagodzić objawy np okłady na brzuszek butelki odpowiednie może jakieś kropelki ale to zazwyczaj i tak na krótko pomaga :)
Barbarossa
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 24 stycznia 2016, 14:19

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: Barbarossa »

Witam
U nas pomogły kropelki Bobotik forte, masowanie brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara i noszenie "na lotnika".
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: viktoria11 »

u nas też kropelki bobotic forte ale to systematycznie codziennie stosowane i efekt był po kilku dniach..... kolki córka dostała mając 2 tygodnie.......... noszenie tez na lotnika....... masowanie brzuszka, przykładanie ciepłej pieluszki i szummiś wsumie niewiem czy cos pomagał ale sie uspokajała bo juz suszarka odmawiała posłuszeństwa:) i po tygodniu dawałam odrobine już herbetki koperkowej - karmiłam mieszanie........... sama też piłam duuużo ziółek:) u nas trwały wsumie niecały miesiąc ale wymęczyły wszystkich okropnie córa aż bezdechów dostawała w nocy to po kilka godzin płakała z przerwami na 15 min........
boss
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:14

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: boss »

A używał ktoś kropelek z Niemiec? podobno są bardzo skuteczne
basia_85
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 24 lutego 2013, 19:31

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: basia_85 »

boss pisze:A używał ktoś kropelek z Niemiec? podobno są bardzo skuteczne
Sab simplex to to samo co espumisan, tylko w większej dawce. Wystarczy przeliczyć dawkę i można podawać espumisan.
U nas pomogły kroplę na nietolerancję laktozy - delicol. Do tego probiotyk dicoflor. W ciągu dwóch dni od zastosowania, zapomnieliśmy co to kolki.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: viktoria11 »

tak koleżanka ten sam zestaw miała u synka na kolki i pomogło a pozatym ich synek plakał tez dużo w ciągu dnia i okazało się że ma refluks i ja sobie pojadł to ta treść wracała i płakał i pomogło zagęszczanie pokarmu.......
paulina16270
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2017, 11:34

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: paulina16270 »

U nas niestety nie pomogło nic, kometnie nic. Były masaże, okłady, różnego rodzaju leki, zmieniane mleko no niestety... A przeczekanie sensu nie miało bo kolki trwały po kilka godzin. Po 4 tygodniach mękki podaliśmy Lefax i jak ręką odją... Teraz przy drugim synu przy pierwszej kolce również podaliśmy Lefax i to samo kolki nie ma już drugi miesiąc... Oczywiście nie jednorazowa dawka, zresztą ten Lefax to już był pomysł lekarza (w sumie w tym czasie w którym lekarz o nim powiedział mąż go przywiózł z Niemiec od znajomego :) także czyj to pomysł był do końca nie wiem) :) . Lekarz powiedział jak najlepiej jest dawkować.
boss
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:14

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: boss »

Dziękuję za pomoc i wskazówki. Cały czas podejmujemy walkę i oby było dobrze
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: wiolka666 »

moj syn tez miał kolki ale nie długo 2 tygodnie Pani pediatra dała nam kropelki delicol ktore trzeba brać bodajże 4 mies po 2 mies stwierdziłam że wszystko jest wporządku i kolki wróciły więc spowrotem wróciłam do tych kropki i już do 4 mies cały czas podawałam ale wiem że nie na wszystkie dzieci one działają jak ktoś wyżej stwierdził każde dziecko jest inne
kachmach
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 9 sierpnia 2015, 08:58

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: kachmach »

Herbatki z nasion kopru włoskiego mogą być pomocne w takich dolegliwościach
Pawełek2016
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 23 lipca 2017, 12:38

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: Pawełek2016 »

Koperek może zaszkodzić. Próbować Esputicon i będzie ok.
Joanna K
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2017, 09:25

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: Joanna K »

Potwierdzam, podaj dziecku Esputicon krople. Bardzo skuteczny, nam pomógł.
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: Kolki u dziecka pomocy

Post autor: pokahontaz »

Espumisan, probiotyk + Viburcol = zestaw doskonały.
ODPOWIEDZ