wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
luqas12
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 lutego 2010, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: luqas12 »

nie mozliwe po prawo mówi ze aparat ortodontyczny ruchomy( bo staly nie pzrysluguje na kase chorych ) jest przeznaczony dla osob do 12 roku zycia . a jaki ma aparat ??
jezeli nic nie placi to znaczy ze twoi rodzice ja znaj albo cos .
Fantazja91
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 25 lutego 2010, 21:29

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: Fantazja91 »

Hej. Ja tez mam dużąąą wade zgryzu, Jakies 6 lat temu jak mialam jeszcze aparat na zeby za darmo bo miescilam sie w przedziale wiekowym to u Pani Langer mialam aparat na zeby ale nie staly tylko taki co spalam z nim itp. no ale kurcze przez zaniedbanie przestalam go nosic:/ czego bardzo zaluje...


I teraz chce zalozyc sobie aparat staly, przyblizy mi ktos koszty w gabinetach w krosnie? podobno mozna tez na raty ?:)
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: Charlie_P »

luqas12 pisze:nie mozliwe po prawo mówi ze aparat ortodontyczny ruchomy( bo staly nie pzrysluguje na kase chorych ) jest przeznaczony dla osob do 12 roku zycia . a jaki ma aparat ??
jezeli nic nie placi to znaczy ze twoi rodzice ja znaj albo cos .
mylisz się. Specjalnie zadzwoniłem i zapytałem jak to jest. Więc tak, jeżeli dziecko ma np 11 lat, to dostaje aparat za darmo, i nosi go za darmo dotąd aż leczenie będzie można zakończyć, i w tym czasie, choćby nosił go przez 3 lata nie musi za niego płacić bo leczenie rozpoczęte przed 12 rokiem życia jest kontynuowane. Jeżeli rozpoczął leczenie mając poniżej 12 lat, to nosi za darmo aparat nie dotąd gdy osiągnie wiek 12 lat i potem musi płacić, tylko dotąd aż skończy leczenie i do tego czasu NIE PŁACI. Jeżeli dopiero rozpoczyna leczenie po 12 roku życia, to za aparat płaci.

:)
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: nikita »

Nieco poza tematem - przenieście ten wątek do innego działu, bo aż razi w oczy.
Awatar użytkownika
YouKaTon
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 czerwca 2010, 16:58

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: YouKaTon »

Hej! Czy ktoś orientuje się ile kosztuje założenie stałego aparatu na zęby (górne)??
I u jakiego ortodonty najlepiej to zrobić?? Czy ktoś nosi taki aparat i mógłby mi konkretnie doradzić i polecić dobrego specjalistę?
Proszę... :oczami:
Awatar użytkownika
mati
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 3 lutego 2009, 12:04
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: mati »

gosiak19 pisze:Witajcie! Czy ktoś z was ma podobny problem tzn. zgryz otwarty... Szukam dobrego specjalisty(ortodonty) :/ na jasło nawet nie liczę ale może krosno lub rzeszów? Czy ktoś leczył taka wadę ? Dodam że maja wada jest duża a mam 19 lat...Powinnam ją wyleczyć jak byłam małym dzieckiem ale może i teraz nie jest jeszcze za późno :hyhy: Liczę że podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami:)Piszcie :)
Dobry ortodonta jest w Rzeszowie. Jak chcesz szczegóły to pisz na PW to dam Ci namiary i powiem co i jak.
cayoka
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 13:39
Lokalizacja: ...

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: cayoka »

bardzo polecam panią Kik Jasło koło dworca PKS. leczę się u niej już długo i jestem baaaardzo zadowolona. Miłe podejście do pacjenta, bardzo fachowa pomoc. ;) w październiku minie mi 2lata i już się dowiedziałam że do końca roku się wyrobimy ze wszystkim, a miałam poważną wadę. Cena są przyzwoite, także jak najbardziej polecam ! :ok:
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: rjarek »

Ja również polecam panią Joannę Kik. Już jestem pare miesięcy po leczeniu i jest wszystko OK.
loginspl
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 24 maja 2010, 20:07

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: loginspl »

a czy zakładanie aparatu boli .. i ile kosztuje ?? tam kolo dworce to jest jakas klinika czzy przychodnia czy w prywatnym domu dajcie jakieś namiary??
guana
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2010, 11:46

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: guana »

Zaraz obok dworca jest ortho-clinic i tam polecam Pana Jacka Sochę nr kom: 606 256 763.
luqas12
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 lutego 2010, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: luqas12 »

Nie , nie boli aczkolwiek pare dni po założeniu aparatu zęby trochę bolą ( da się wytrzymać ). no aparat - 1 łuk kosztuje ok. 1400zł a jak byś chciał to prawie 2800zł za 2 łuki czyli góre i dół ale do tego trzeb doliczyc wizyty co 1,5miesiaca za 50 zł i jak bedziesz musial jeszcze nosić jakis aparat korygujący np. Hyrax to 500zł. tak jak napisala guana , to tam wlasnie jest klinika - ORTHO-CLINIC . a ja polecam p. Kik kontakt do kliniki ul. dworcowa 3 tel. 13 446 43 78 lub 602 594 473 . no i oczywiście polecam p Kik . no i ja tez mam narazie załozony jeden łuk - jestem bardzo zadowolony z wyników a na dół przyjdzie czas .
didlina
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 16 czerwca 2010, 07:27

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: didlina »

ta ortodontka z jasła jest do kitu!moja siostra nosila aparat przez 2 lata a zeby jej sie nasunely spowrotem tzn pokrzywily i kolezance rowniez,ja zakladalam w krosnie u p. langer nosilam ponad rok i jest wszystko ok, sciagnelam jakies 5 lat temu i nic sie nie rszylo nawet..takze polecam krosno, ;] po doswiadczeniu.
Awatar użytkownika
mati
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 3 lutego 2009, 12:04
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: mati »

didlina pisze:ta ortodontka z jasła jest do kitu!moja siostra nosila aparat przez 2 lata a zeby jej sie nasunely spowrotem tzn pokrzywily i kolezance rowniez,ja zakladalam w krosnie u p. langer nosilam ponad rok i jest wszystko ok, sciagnelam jakies 5 lat temu i nic sie nie rszylo nawet..takze polecam krosno, ;] po doswiadczeniu.
Koleżanka poleca Krosno, a ja Rzeszów - również z doświadczenia. Na temat ortodontów w Jaśle się nie wypowiadam, bo nie miałem styczności... jak ktoś chce coś bliżej o Rzeszowie to PW
Awatar użytkownika
Akasha
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 3 listopada 2009, 10:12

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: Akasha »

Witam

ja leczę dziecko od poczatku tego roku w klinice ORTODENT w Rzeszowie u pana Aihama Moshin, córka ma zgryz otwarty, póki co ma aparat ruchomy i juz widać poprawę. Co prawda trzeba dojechach kilkadziesiąt kilomerów ale jestem zadowolona z obsługi, personelu i podejścia do pacjenta.
Więcej info jest tu: http://www.ortodent.pl/
Co do refundacji aparatów dla dziecka, owszem możesz otrzymac go za darmo ale często okres oczekiwania na taki aparat jest tak długi (nawet 2 lata), że moze to doprowadzic do jeszcze pogorszenia wady, na dzieciach nie warto oszczędzać :).
Polecam spróbować Ortodent.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
YouKaTon
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 czerwca 2010, 16:58

Re: wady zgryzu ortodonta jasło krosno

Post autor: YouKaTon »

didlina pisze:ta ortodontka z jasła jest do kitu!moja siostra nosila aparat przez 2 lata a zeby jej sie nasunely spowrotem tzn pokrzywily i kolezance rowniez,ja zakladalam w krosnie u p. langer nosilam ponad rok i jest wszystko ok, sciagnelam jakies 5 lat temu i nic sie nie rszylo nawet..takze polecam krosno, ;] po doswiadczeniu.
A możesz podać jakieś bliższe namiary na to Krosno???
ODPOWIEDZ