Budowa domu

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
sandisan
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 19:41

Budowa domu

Post autor: sandisan »

Mam w planie budowę domku jednorodzinnego i potrzebuję informacji na temat firm budowlanych z Jasła lub okolic.Na początek fundamenty. Może mnie ktoś na kierunkować na dobrych fachowców lub polecić kogoś . Dziękuję z góry za propozycje.
Awatar użytkownika
mentol
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 10:42

Re: Budowa domu

Post autor: mentol »

sandisan, fajny pomysł z tematem :ok: Też za niedługo rozpoczynam akcje "budowa", więc z chęcią będę się posiłkował doświadczeniami innych. Można będzie podpowiadać sobie najlepsze rozwiązania, wykonawców, firmy, materiał, itp.
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Budowa domu

Post autor: wścieklica »

Ochałek Tadeusz z Bieździedzy. Budowa domu od A do Z. Nie znam dokładniejszych namiarów.
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: Budowa domu

Post autor: Mańka18 »

Podłączam się pod temat!!

Proszę o namiary na firmy lub osoby "bez firmy" zajmujące sie budownictwem od podstaw az po dach;sprawdzonych architektów, geodetów...itp.., czyli wszystko co z budową domku związane!!

Moze wypowie się ktoś kto domek zbudował, poleci kogos ?!;)
ewa78wit
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 17 czerwca 2010, 19:14

Re: Budowa domu

Post autor: ewa78wit »

witam tez mnie interesuje ten temat i czekam na ciekawe informacje, a np. architekt jakiego znacie polecacie do adaptacji projektu ???
sandisan
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 19:41

Re: Budowa domu

Post autor: sandisan »

Dzięki za namiary,będę chciał się z nimi skontaktować. Jeśli komuś firma buduje dom to prosił bym o opinie ich fachowości i jeszcze jakieś adresy.Pozdrowienia...
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Budowa domu

Post autor: wścieklica »

Co do fachowości firm bywa różnie. Wszystko zależy od tego jacy fachowcy wykonują konkretną pracę. Zlecenie budowy domu od wykopów, po dach, i pod klucz jest bardzo wygodne. Ale dość kosztowne. Jeśli decydujesz się na takie posunięcie warto przeanalizować oferty 2-3 firm, a potem z tą którą się wybrało jeszcze negocjować. BARDZO warto mieć za przyjaciela jakiegoś w miarę rozgarniętego budowlańca. I od początku przyjąć zasadę, że to TY rządzisz na budowie, płacisz i wymagasz. A właściciel firmy powinien wiedzieć, że masz kogoś kto ci podpowiada. Lub wprost poznać przyjaciela - budowlańca.
Jeśli ma się na tyle kasy żeby spokojnie budować dom, to jest to niesamowita frajda i przygoda.
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Budowa domu

Post autor: mała111 »

Awatar użytkownika
lustro
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 14:45

Re: Budowa domu

Post autor: lustro »

Najgorsze to budować dom od podstaw :/ lepiej kupić dom i go wyremontować, taniej wyjdzie :/
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Budowa domu

Post autor: Jacek1986 »

lustro pisze:Najgorsze to budować dom od podstaw :/ lepiej kupić dom i go wyremontować, taniej wyjdzie :/
Wcale nie jest powiedziane, że taniej wyjdzie- za wszelkie przeróbki też trzeba dobrze zapłacić. Budując nowy dom masz wszystko tak jak chcesz- rozmieszczenie pomieszczeń itd itp. A do tego masz pewność, że nie będą wychodzić jakieś "niespodzianki". ;)
jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: Budowa domu

Post autor: jaslanka »

podepnę się pod temat bo nie chcę zakładać nowego - czy ktoś wie gdzie można wypożyczyć rusztowanie i jakie są ceny za wypożyczenie??
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Budowa domu

Post autor: Grunwald »

Ja wiele firm widziałem i efekty ich pracy...


OBECNIE POLECAM FIRME Viktoria , Miczysław Roś z Sowiny.. jak dla mnie bez porównania z niektórymi Paproczkami co robia z siebie super profesionalistów !
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Budowa domu

Post autor: Pemek94 »

dragoo pisze:Jeśli chcesz postawić szybko dom to może zdecydujesz się na jakiś dom prefabrykowany ?! Myślę, że warto to przemyśleć bo ekipa taki dom stawia Ci w dwa dni, a zaletą jest to że nie musisz się użerać z żadną ekipą budowlaną! :hyhy: Poza tym ceny porównywalne a nawet tańsze niż domów budowanych metodą tradycyjną!
Jeśli tak mówisz, to znaczy że na prawdę warto tego spróbować, tylko właśnie cena mnie zastanawia, bo nie wydaje mi się żeby była porównywalna z domem budowanym metodą tradycyjną, a w dodatku mam pewne wątpliwości co do wytrzymałości takiego domu...
Awatar użytkownika
prawdziwymodel
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 22:48

Re: Budowa domu

Post autor: prawdziwymodel »

to niejest tak ze wiele firm widziałem a obecnie polecam..../najlepsza informacje na temat dobrej firmy są znajomi,przyaciele,rodzina......wybudowałem domek przez firme którą polecił mi znajomy i jestem bardzo zadowolony.budowali dom pod klucz przez okres 2lat(warunki finansowe)i jest tak jak chciałem a przede wszytkim dobrze.niejest problem zaoszczędzić 10tysi na wykończniówce i użerać sie z podchmielonymi pseudo-fachowcami i przy okazji słuchać jak jeden drugiemu zarzuca ze coś żle zrobił albo dlaczego cos jest tutaj jak na planie być tego tu niepowinno....tak miał mój kolega z pracy i polak mądry po szkodzie nigdzie indziej tu niepasuje...........
jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:26

Re: Budowa domu

Post autor: jungle-is-massive »

:P Jakiego architekta z Jasła lub okolic polecicie do wykonania adaptacji projektu do działki?? zależy mni przedewszystkim na czasie chociaż nie ukrywam że cena też jest istotna!! :P
ODPOWIEDZ