Budowa domu

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?

Uwaga! Dział nie służy do zamieszczania ofert kupię/sprzedam, a do zamieszczania pytań typu "Gdzie mogę kupić, Gdzie mogę sprzedać"

Moderator: paul_proteus

Awatar użytkownika
prawdziwymodel
Bywalec
Bywalec

Re: Budowa domu

Post autor: prawdziwymodel » 24 lipca 2010, 00:11

to niejest tak ze wiele firm widziałem a obecnie polecam..../najlepsza informacje na temat dobrej firmy są znajomi,przyaciele,rodzina......wybudowałem domek przez firme którą polecił mi znajomy i jestem bardzo zadowolony.budowali dom pod klucz przez okres 2lat(warunki finansowe)i jest tak jak chciałem a przede wszytkim dobrze.niejest problem zaoszczędzić 10tysi na wykończniówce i użerać sie z podchmielonymi pseudo-fachowcami i przy okazji słuchać jak jeden drugiemu zarzuca ze coś żle zrobił albo dlaczego cos jest tutaj jak na planie być tego tu niepowinno....tak miał mój kolega z pracy i polak mądry po szkodzie nigdzie indziej tu niepasuje...........

dragoo
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: dragoo » 26 lipca 2010, 13:40

W Szwecji czy Norwegii takie domy prefabrykowane mają po sto lat i stoją. Tyle, że w Polsce jest mały szkopuł, bo często banki nie chcą dawać kredytów hipotecznych na tego typu domy. Ale z konsumpcyjnym powinno być łatwiej. Bardzo dobre domy prefabrykowane robi na przykład Haas (znajomi zamawiali u nich jakieś 2 lata temu). Jak chcesz poznać technologię budowy takiego domu (np. przekrój ściany itd) to możesz zerknąć na ich stronkę o ich domach energooszczędnych. Różne firmy stosują różne technologie. Z tego co się orientuję cena takiego domu jest porównywalna do tego stawianego metodą tradycyjną. Powodzenia

jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: jungle-is-massive » 27 listopada 2011, 23:06

:P Jakiego architekta z Jasła lub okolic polecicie do wykonania adaptacji projektu do działki?? zależy mni przedewszystkim na czasie chociaż nie ukrywam że cena też jest istotna!! :P

Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jędza » 28 listopada 2011, 13:07

jestem dopiero na etapie załatwiania papierów i z pewnością będę sobie śledziła ten temat :)

Odnośnie geodetów to polecam Pana Hendzla ma biuro przy rynku w budynku zarządu dróg, za przeprowadzenie działki wziął 1200 zł gdzie inni w tym samym czasie chcieli po 1500, co do adaptacji projektu to też szukam, pytałam kilku i na razie papiery leżą bodajże u Pana Szymańskiego? biuro ma w domu mieszka w Kołaczycach (choć słyszałam pogłoski że jest to człowiek dość drogi i nieterminowy) ile w tym prawdy nie wiem bo za projekt indywidualny z mapami przyłączy, adaptacja działki powiedział 4500,
Pytałam też u Pana Stanka w Dębowcu który polecił kupić projekt na internecie i za podpiwniczenie (projekt jest bez a my mamy pochyłą działkę) chce 300 zł za zmiany stropów z terivy na lane chyba 200 a za adaptację do działki 1000 wszystko wyliczył na ok 2 tyś, (+ projekt kupiony na necie)
Nie jestem pewna ale warto też zadzwonić do Hendzla on o ile dobrze pamiętam coś wspominał o adaptacji że zrobi za 500 zł (ale przy takiej ilości wykonanych telefonów mogłam się pomylić - jednak sprawdzić warto)

Beton do fundametów warto chyba zamówić w Gorlicach z tego co pytałam mają (mieli) najtaniej chyba po 190 zł +Vat min 8 kubików trzeba wziąść,

Czy ktoś budował fundametny z bloczków?

Jak wygląda sprawa ich wytrzymałości, przepuszczalności wilgoci?

asior
Debiutant
Debiutant

Post autor: asior » 28 listopada 2011, 14:03

polecam stronę fhbud.republika.pl budują również domy od podstaw :)

trus
Guru
Guru

Post autor: trus » 27 lipca 2012, 10:03

witam, chciałabym uzyskać informacje na temat budowy małego domu w Jaśle(około 85 m). Może ktoś taki dom budował? Ile kosztuje postawienie domu w stanie surowym? Jak z formalnościami? Z góry dziękuję za opinie.

Tesa57
Debiutant
Debiutant

Post autor: Tesa57 » 27 lipca 2012, 17:18

Jeśli chodzi o geodetów to polecam nowe biuro GEO-TEAM /młode małżeństwo geodetów/ działają szybko i niedrogo

luty
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: luty » 28 lipca 2012, 00:13

zdecydowanie nie polecam a wrecz ODRADZAM ligromet partacze jakich mało

trus
Guru
Guru

Post autor: trus » 28 lipca 2012, 13:45

a czy za 160 tys można postawić mały domek w stanie surowym? bez działki

mała111
VIP
VIP

Post autor: mała111 » 28 lipca 2012, 16:37

trus pisze:a czy za 160 tys można postawić mały domek w stanie surowym? bez działki
myślę że tak tu masz namiary na konkretną firmę
kamikaze pisze:Firma ADI - Bogusław Gajewski - 604731470
Oni na 100% budują domy od podstaw z powierzonego materiału jak i sami zapewniają również materiały.
Jeśli chcesz więcej info pisz na priv a napiszę gdzie i co budowali to podjedziesz i zobaczysz ich prace.
pozdrawiam.

Happy
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Happy » 11 kwietnia 2013, 14:01

Ja budowałam swój dom pod Jasłem parę lat temu i jeśli chodzi o projektanta, to korzystałam z usług p. Agnieszki Prędki tel. 502412503, a ekipa budowlańców która go wykonywała to p. Majewski tel. 603679822. oczywiście z obojga jestem zadowolona.

Happy
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Happy » 11 kwietnia 2013, 14:02

Ja budowałam swój dom pod Jasłem parę lat temu i jeśli chodzi o projektanta, to korzystałam z usług p. Agnieszki Prędki tel. 502412503, a ekipa budowlańców która go wykonywała to p. Majewski tel. 603679822. oczywiście z obojga jestem zadowolona.

ODPOWIEDZ