Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
cocojambo
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 17:21

Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: cocojambo »

Witam, poszukuję jakiegoś dobrego warsztatu gdzie zajmują się malowaniem felg.Chodzi mi głównie o sugestie osób, które korzystały już z takich usług i są zadowolone, ponieważ oferty typu "Panie, weź Pan krate piwa i przyjedź do mnie do stodoły to pomalujemy", nie za bardzo mnie interesują. Także, z góry dzięki i czekam na jakieś odpowiedzi, A.
luksus
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 10 września 2010, 14:07

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: luksus »

zależy ile chcesz wydać na taka operacje i jakie to felgi ;)
czasem nie warto bawić się w malowanie a dobrze poszukać - mogą wyjść te same koszty ( wiem bo przerabiałem) :P
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: dawideqq »

Albo przy okazji jak by ktos wiedział gdzie zrobić polerke :hyhy:
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: PERSPEKTYWA... »

cocojambo pisze:Witam, poszukuję jakiegoś dobrego warsztatu gdzie zajmują się malowaniem felg.Chodzi mi głównie o sugestie osób, które korzystały już z takich usług i są zadowolone, ponieważ oferty typu "Panie, weź Pan krate piwa i przyjedź do mnie do stodoły to pomalujemy", nie za bardzo mnie interesują. Także, z góry dzięki i czekam na jakieś odpowiedzi, A.
Ale określ się, felgi aluminiowe? stalówki? pogięte? ułamane? Czy tylko do samego malowania?
Diodak Production
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 listopada 2008, 21:54
Lokalizacja: Jasło / Kraków

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: Diodak Production »

dawideqq pisze:Albo przy okazji jak by ktos wiedział gdzie zrobić polerke :hyhy:
Jakie felgi (chodzi mi o kształt, a najlepiej zdjęcie).
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: dawideqq »

Pytam czysto teoretycznie. No zwykle alu 15" 5cio ramienne no nie wiem jak je opisac :D
Nie wiem jakie koszty w okolicy bo czasem mozę byc tak ze niewiele więcej kupi się juz felgi fabrycznie polerowane
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: PERSPEKTYWA... »

dawideqq pisze:Pytam czysto teoretycznie. No zwykle alu 15" 5cio ramienne no nie wiem jak je opisac :D
Nie wiem jakie koszty w okolicy bo czasem może być tak ze niewiele więcej kupi się juz felgi fabrycznie polerowane
A chcesz całe polerować? Czy ranty? :cwaniak: a myślisz że fabrycznie czy " zrób to sam " to jakaś różnica? ;) fabrycznie polerowane również się niszczą i do czego to sprowadza? Do tego że pasta do polerki, ściereczka i jedziesz aż Ci z uszu para pójdzie :P polerowane felgi to cholerstwo, nie zadbasz o nie to pożegnaj się z połyskiem :looka: wiem bo mam ranty polerowane, ale ja już wszedłem w wprawę i idzie mi to gładko :hyhy: co wiele mnie to kosztowało np. zostawiając wszystko, między innymi dziewczynę a zajmując się polerką :rotfl: = wojna! :wstyd:
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: szmitu3 »

Moge ci polecic chlopaka z Chlebnej kolo Jedlicza , ma profesjonalny sprzet do renowacji felg , spawa, prostuje , maluje proszkowo , piaskuje i jest wg.mnie najtanszy , bo nie dolicza VATu do uslug.. Mi piaskowal zaciski hamulcowe 40zl za 4 zaciski to chyba nieduzo.... www.prowheels.pl tel: 502 056 406
Diodak Production
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 listopada 2008, 21:54
Lokalizacja: Jasło / Kraków

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: Diodak Production »

Tak jak pisze Perspektywa. Sporo zabawy z samym polerowaniem i później trzeba utrzymać efekty pracy. Możesz to robić przez przepolerowanie tego raz na jakiś czas pastą i szmatką, albo polakierować bezbarwnie. W przypadku opcji drugiej problem jest z lakierem. Po pierwsze zwykły lakier nie będzie Ci się trzymał powierzchni wypolerowanej. Istnieją lakiery specjalnie do metali kolorowych, które podobno trzymają się na felgach (nie sprawdzałem osobiście, ale swego czasu sam szukałem takowego i po jakimś czasie udało mi się znaleźć). Jak już znajdziesz taki lakier, najprawdopodobniej po jakimś czasie "zmętnieje" i zepsuje efekt polerki. Także lepsza jest opcja pierwsza. Co do ceny, jeżeli myślimy o takiej samej feldze (coś w ten deseń http://c3.asteroid.pl/a.swistak.pl/000/ ... 2_1024.jpg) to ja bym krzyknął 100zł za jedną.
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: dawideqq »

100 ta bardzo mało ost widzialem zakład gdzie za sam rant koles brał 6 dych...

Wzór felgi cos takiego tylko oczywiscie matowa
Obrazek
cocojambo
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 17:21

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: cocojambo »

PERSPEKTYWA... pisze:
cocojambo pisze:Witam, poszukuję jakiegoś dobrego warsztatu gdzie zajmują się malowaniem felg.Chodzi mi głównie o sugestie osób, które korzystały już z takich usług i są zadowolone, ponieważ oferty typu "Panie, weź Pan krate piwa i przyjedź do mnie do stodoły to pomalujemy", nie za bardzo mnie interesują. Także, z góry dzięki i czekam na jakieś odpowiedzi, A.
Ale określ się, felgi aluminiowe? stalówki? pogięte? ułamane? Czy tylko do samego malowania?
Felgi aluminiowe do BMW E60. Zdjęcie poniżej:

Obrazek
jesusmyname
Guru
Guru
Posty: 168
Rejestracja: 22 marca 2012, 16:42

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: jesusmyname »

Gdzie dobrze malują w Jaśle felgi i jakie są ceny? Felgi enkei 16 cali.
szybki5151
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 253
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:59

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: szybki5151 »

Na 17 stycznia , po lewej stronie jak jedziesz w stronę kołaczyc , jest taka reklama "opony" na pomarańczowym tle .
nowy22
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:57

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: nowy22 »

Cześć, znacie jakieś dobre firmy malujące alusy na terenie jasła? Felgi 17". Jak ktoś jest rozeznany w cenach to proszę o odpowiedź.
niziol13
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 3 sierpnia 2015, 00:53

Re: Malowanie felg - gdzie najlepiej?

Post autor: niziol13 »

Osobiscie tez nir polecam tyj firmy z chlebna, oddalem i do wypolerowania ranty przy felgach 17", zrobic zrobioi ale skasowali dosc dobrze a nawet nie potrafili umyc felgi z pasty.. wiecej juz tam nie pojade..
ODPOWIEDZ