Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
anka013
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 lutego 2010, 11:41

Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: anka013 »

Zamierzam zakupić aparat fotograficzny. Oczywiście lustrzankę cyfrową. Jaką byście mi polecili???????????????????
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: wścieklica »

http://optyczne.pl/index.html?test=apar ... przetest=1
potem
http://www.ceneo.pl/Lustrzanki_cyfrowe?=mapa
Porównujesz co chcesz mieć i na co cię stać i kupujesz.
Rozważając kwestie finansowe powinnaś wziąć pod uwagę, że zakupienie puszki z kitem to nie wszystko.
Będziesz potrzebowała w miarę pojemną i szybką kartę.
Jeżeli zechcesz focić przyrodę to również teleobiektyw o ogniskowej min.200mm.
Skoro teleobiektyw to wskazany byłby jakiś sensowny statyw.
Przydałby się zapas energii - więc akumulator na wymianę lub grip.
A jako że lustrzanka nie jest tanim sprzętem to do powyższych wskazane byłyby filtry na obiektywy i torba na cały ten majdan.
Osobiście polecam Canona 550 lub 50. Drogo, ale warto.
anka013
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 lutego 2010, 11:41

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: anka013 »

Dzięki.
Ma być w sumie to dobra lustrzanka na potrzeby użytku domowego. Tzn. Podróże, rodzina, okazje domowe i nie tylko. Generalnie do użytku własnego.
Jeśli chodzi o cenę to tak do 3000zł
Interesuje mnie NIKON lub Canon
gezeb
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 lutego 2008, 15:07
Lokalizacja: KSJ

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: gezeb »

Z czego wynika ta oczywistość - że lustrzanka ? Lubisz dźwigać cieżary , które trudno zmieścić w kieszeni czy jakis inny powód ?
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: wścieklica »

Marzeniami o marce sięgasz dość wysokiej półki. Ale z 3000 tysiącami trudno będzie Ci je spełnić. Chyba że zejdziesz do Sony (http://www.ceneo.pl/3348706). Razem z dodatkami które wymieniłem we wcześniejszym poście może się zmieścisz.
Z drugiej strony gezeb ma rację - do takich celów które wymieniłaś... po co ci lustrzanka?
Poczytaj;
http://optyczne.pl/126.1-Test_aparatu-F ... _HS10.html
http://optyczne.pl/97.1-Test_aparatu-Ni ... x_P90.html
http://optyczne.pl/3289-nowo%C5%9B%C4%8 ... 30_IS.html
sextra
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 13 listopada 2007, 15:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: sextra »

Lustrzankę za 3000 dostaniesz dość dobrą, jednak bez obiektywów, które są najdroższe w całej zabawie. Podsumowując i uzupoełniając przedmówców:
Możesz kupić lustrzankę np. Canon 550. Body kosztuje około 2600 zł. Do tego musisz kupić jakies porzadne obiektywy, szeroki kąt, cos po środku i tele, co razem wyniesie około 10 tys. Możesz oczywiście kupić jeden obiektyw np. Canon 18-200 za 1789 zł, jednak jakość zdjęć bedzie żenująco niska w odniesieniu do możliwości body aparatu. W związku z tym nasuwa się pytanie (które mnie prześladuje od dłuższego już czasu): po cholerę kupować dobrą lustrzankę i badziewny obiektyw, skoro jakość zależy od obu czynników? Po co nosić body, obiektywy, lampę błyskową, skoro bedzie się fotografować na trybie auto?
Prościej i taniej kupić zaawansowany kompakt, gdzie jakość zdjęć dla zwykłych celów nie będzie w żaden sposób widoczna na zdjęciech. No chyba, że chcesz mieć lustrzankę, tylko po to, żeby ją mieć.
A jeśli chodzi o porządną lustrzankę, to ceny Canana albo Nikona oscylują od 4 tys w wzyż.
jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: jaslanka »

gezeb pisze:Z czego wynika ta oczywistość - że lustrzanka ? Lubisz dźwigać cieżary , które trudno zmieścić w kieszeni czy jakis inny powód ?
Popieram. Jeśli chcesz aparat do domowego użytku, wyjazdy na wakacje itp. to według mnie zbędny ciężar. Sama mam nikona D80 i jakbym miała spakować cały sprzęt /obiektywy, statyw i inne jeszcze klamoty/ to byłaby jedna torba więcej.
Dlatego na wakacje i wyjazdy kupiłam kieszonkowego canona i z nim się nie rozstaję. A jak chcę zrobić coś artystycznego to zabieram cały majdan /a trochę to waży/.
Przemyśl więc do czego tak naprawdę potrzebny Ci jest aparat.
anka013
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 lutego 2010, 11:41

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: anka013 »

Dzięki wielkie za rady :) :*
gezeb
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 lutego 2008, 15:07
Lokalizacja: KSJ

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: gezeb »

Pomiędzy kompaktami a lustrzankami jest jeszcze bardzo ciekawa grupa Olympusowo Panasonikowe Mikro Cztery Trzecie http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7643 , Samsungowy NX10 http://www.aparaty.pcworld.pl/news/3542 ... bryda.html i Sony NEX http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11196 - bezlusterkowce z wymienna optyką .
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: grafos »

powiedz ile chcesz na to przeznaczyc bo od tego trzeba zaczac
to po pierwsze
po drugie zastanow sie czy napewno jest ci lustro do zycia potrzebne

jesli uznasz ze tak to zastanow sie nad marka
wspominasz o canonie i nikonie
ja osobiscie posiadam Nikony D200 i D300s ale mialem mozliwosc fotografowania canonani i kiedys canona posiadalem ale teraz Nikona na canona nie zamienilbym nigdy w zyciu

z ogolnodostepnej polki jest Nikon D90 warty uwagi amatora i kogos kto zamierza dalej rozwijac pasje fotografa

pozdrawiam
jaslolondon
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 20 lutego 2010, 21:50

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: jaslolondon »

Polecam Nikon d3100 lun d5000 podejzewam, ze jestes poczatkujacym fotografem wiec taki aparacik jest w sam raz dla Ciebie , Nikon d 3100 ma cos w rodzaju przewodnika i krok po kroku objasni co i jak podczas wykonywania zdjec oczywiscie w jez polskim. Bedziesz potrzebowal dobrej jakosci karte pamieci, i oczywiscie jakis obiektym dodatkowy np do 300mm. Sam mam taki wiec polecam extra sprawa. :super:
anka013
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 lutego 2010, 11:41

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: anka013 »

Cena ogółem to do 3000zł i lustrzanka na pewno. Fakt jestem początkującym fotografem ale właśnie chce pogłębić swoje możliwości i dlatego chce zakupić taki aparacik. Na pewno NIKON albo Canon tylko jaki dokładnie będzie dobry dla amatorki takiej jak ja? Z góry dzięki za cenne rady pozdrawiam:)
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: grafos »

do jaslolondon
ja osobiscie nie polecam zakupu Nikona 3000 i 5000 sa to dosc wyrazne zabawki ktore staly sie nastepcami Nikona D40 i D60 a co za tym idzie koszt zakupu obiektywu z silnikiem jest znacznie wyzszy niz bez bo wyzsze modele posiadaja silnik w korpusie i tu do ani temat czy zamierzasz bazowac tylko na jednym szkle czy chcesz miec conieco w torbie ??
do tej kwoty zdecydowanie latwiej bedzie kupic canona ale polecam przed zakupem porownac aparaty nie tylko w testach i tak jak pisza ale fizycznie dlaczego nie wroce do canona to jeden wielki zbior plastiku a jak ostatnio zobaczylem obiektyw 50 f: 1,8 to sie przerazilem bo tak jakby dac dziecku chinska zabawke porazka na calej lini
ale za to tzw L to poki co najlepsze szkla dostepne i gdyby byla mozliwosc zalozenia takich szkiel do Nikona to wybralym taki zestaw bez mrugniecia okiem
ale niestety nie ma wiec puszka Nikona i dobre szklo
piszesz o kwocie 3000 warto troche dorzucic i kupic D90 z obiektywem 18-135 to juz calkowicie na chwile Ciebie zadowoli a zamiast pozniej zalowac chybionego aparatu lepiej teraz dolozyc kilka stowek
jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: jaslanka »

Jeśli przeczytałaś wszystkie posty i nadal chcesz lustrzankę cyfrową to kup nikona D80 lub D90 plus obiektyw 18-105 lub 18-200 /obiektyw z VR/. Co do kwoty jaką chcesz przeznaczyć to może troszeczkę zabraknąć, ale przeglądaj ceneo, skąpca lub inne strony z aparatami i może uda Ci się coś znaleźć w dobrej cenie. Są tańsze obiektywy firm sigma czy tamron, ale ja wolę mieć komplet nikona /to jest moje zdanie/. Pozdrawiam
jartys

Re: Zakup lustrzanki cyfrowej - doradźcie jaką najlepiej??

Post autor: jartys »

Jak już ktoś kiedyś powiedział: to nie aparat robi zdjęcie... Uważam, że kupowanie drogiego aparatu (i osprzętu rzecz jasna) przez amatora kompletnie mija się z celem, no chyba, że się ma worek pieniędzy;-) Po pierwsze: amator nie wykorzysta możliwości takiego sprzętu, po drugie: jak się jest amatorem to nawet sprzęt za 15 tyś nie pomoże, po trzecie: oczywiście, ze można się nauczyć robić dobre foty ale to wcale nie takie łatwe przecież;-) acha, i widziałem piękne zdjęcia zrobione przez zawodowca "tanią" lustrzanką z dobrym, nie kitowym obiektywem, nikonem d50 :-D
ODPOWIEDZ