Praca niani do dziecka, ile bierze?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
kamilmilus11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 277
Rejestracja: 27 lipca 2010, 17:21

Praca niani do dziecka, ile bierze?

Post autor: kamilmilus11 »

Może wiecie ile bierze opiekunka do dziecka w Kołaczycach i okolicach ??
Podajcie mi miesięcznie i za godzine kwoty prosiłbym pozdrawiam
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: nikita »

Nie wiem jak to wygląda u nas w regionie, ale taka przeciętna stawka to chyba 6zł/godz.
Polecam serwis niania.pl
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: pocachontas84 »

nikita pisze:Nie wiem jak to wygląda u nas w regionie, ale taka przeciętna stawka to chyba 6zł/godz.
Polecam serwis niania.pl
Pewnie i są osoby ,które stać na to zeby dac opiekunce 6 zł i więcej ale niestety w naszym rejonie o ile juz się ma pracę to zarabia sie w większości minimum krajowe czyli ok.1 000 więc skąd tu płacic niani 6 zł/h???No chyba ,że siedziz dzieckiem 2-3 godz i to niecodziennie :rotfl: Ja opiekowałam sie córeczką kolezanki,gdzie miałam 3zł /h -co prawda było to 3 lata temu choć nie sądzę ,żeby stawki sie aż tak zmieniły bo w sumie płace niewiele wyższe od tamtego czasu,ale mimo wszystko cieszyłam się ,że mogę sobie chociaż tyle zarobić :D Ogólnie rzecz biorąc musisz wziąć pod uwagę to ile zarabiasz i ile musiałaby ta opiekunka godzin zajmować sie dzieckiem.Moja znajoma ma bliźniaki i płąciła opiekunce 550 zł miesięcznie gdzie opiekunka siedziała od 6 do 8 godzin dziennie od pon-pt.a dodam iz ona zarabia ok 1 5000 netto a jej mąż 2 500 netto więc chyba raczej mają z czego dać niani.Jednak wszystko zależy od Ciebie i opiekunki gdyz czasem znajdziesz osobę bardzo odpowiedzialna ,ktora zajmie sie dzieckiem jak należy i ucieszy sie choćby z 400 czy 500 zł miesiecznie a inna przyjdzie i będzie chciała 600 zł lub 700 i ogólnie wysiedzi sie,poczyta gazete,poogląda telewizję i posiedzi na kompie( bo i takie przypadki u moich kolezanek sie zdarzały) i tak będzie narzekała że się jej nie opłaca.Decyzja nalezy do Ciebie aczkolwiek obadaj sprawe i anjlepiej zapytaj jaka by ja stawka interesowała i ewentualnie ty przedstaw swoją.Udanego wyboru kamilmilus11 :oczami:
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: lenkamii »

Praca opiekunki to praca jak każda inna, a raczej powiedziałabym że bardziej odpowiedzialna niż jaka kolwiek...3 zł za godzine???haha to chyba byłaś dla rozrywki bo 3 zł za godzine to porażka....
Jeśli nie stać kogoś na opiekunkę to po prostu jej nie powinien mieć...uważam że jak na nasze tereny to ok 5-7 zł na godzine oczywiście musisz wziąść pod uwagę ile możesz na to wydać....
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: pocachontas84 »

lenkamii pisze:Praca opiekunki to praca jak każda inna, a raczej powiedziałabym że bardziej odpowiedzialna niż jaka kolwiek...3 zł za godzine???haha to chyba byłaś dla rozrywki bo 3 zł za godzine to porażka....
Jeśli nie stać kogoś na opiekunkę to po prostu jej nie powinien mieć...uważam że jak na nasze tereny to ok 5-7 zł na godzine oczywiście musisz wziąść pod uwagę ile możesz na to wydać....
Nie żartuj sobie lenkamii :rotfl: kogo stac na 5-7zł/h to niech płaci ale kogo nie stac na taka stawke to nie znaczy że nie znajdzie opiekunki np za 4 zł.Osobiście uważam,że jesli sa osoby ,którym sa naprawde potrzebne pieniądze to zgodza sie własnie na taką stawkę i będą zadowolone ,że zamiast siedzieć w domu i narzekac ze nie ma pracy to będą miały możliwość zarobić choćby te pare złotych.Sama byłam opiekunka więc nie musisz mi mówić jak bardzo to odpowiedzialne zajęcie.Dodam iz zajmowałam sie nawet niepełnosprawna dziewczynką gdzie musiałam jeszcze dojechać i po odliczeniu kosztów dojazdu wychodziło coś koło 3,5/h- czas zmarnowany na przystanku...( jeździłam autobusem gdyz np.na rower bylo za daleko)i tak mi sie opłacało bo siedzac w domu nie miałabym nic :rotfl: Czytając twoją wypowiedź dochodze do jednego wniosku- albo masz nadzianych rodziców i stac Cie, na wszystko bo wiesz ze w razie czego Ci zawsze pomogą albo jestes jeszcze bardzo młoda i tak naprawde nie wiesz co znaczy prawdziwe zycie zwłaszcza jak nie urodzisz sie w bogatej rodzinie albo nie masz ciepłej posadki i dobrej kasy bo gdybys zarobiła 1000 zł a mąz powiedzmy niechby i nawet 1 500 juz na rękę i przyszłoby Wam utrzymać się mieszkając na osobnym mieszkaniu(czytaj wynajmowanym) i licząc tylko na siebie tak jak ja i mój mąz to na pewno Twoja wypowiedź w tym temacie byłaby zupełnie inna.:zly:
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: clashtorny »

pocachontas84 pisze:
lenkamii pisze:Praca opiekunki to praca jak każda inna, a raczej powiedziałabym że bardziej odpowiedzialna niż jaka kolwiek...3 zł za godzine???haha to chyba byłaś dla rozrywki bo 3 zł za godzine to porażka....
Jeśli nie stać kogoś na opiekunkę to po prostu jej nie powinien mieć...uważam że jak na nasze tereny to ok 5-7 zł na godzine oczywiście musisz wziąść pod uwagę ile możesz na to wydać....
Nie żartuj sobie lenkamii :rotfl: kogo stac na 5-7zł/h to niech płaci ale kogo nie stac na taka stawke to nie znaczy że nie znajdzie opiekunki np za 4 zł.Osobiście uważam,że jesli sa osoby ,którym sa naprawde potrzebne pieniądze to zgodza sie własnie na taką stawkę i będą zadowolone ,że zamiast siedzieć w domu i narzekac ze nie ma pracy to będą miały możliwość zarobić choćby te pare złotych.Sama byłam opiekunka więc nie musisz mi mówić jak bardzo to odpowiedzialne zajęcie.Dodam iz zajmowałam sie nawet niepełnosprawna dziewczynką gdzie musiałam jeszcze dojechać i po odliczeniu kosztów dojazdu wychodziło coś koło 3,5/h- czas zmarnowany na przystanku...( jeździłam autobusem gdyz np.na rower bylo za daleko)i tak mi sie opłacało bo siedzac w domu nie miałabym nic :rotfl: Czytając twoją wypowiedź dochodze do jednego wniosku- albo masz nadzianych rodziców i stac Cie, na wszystko bo wiesz ze w razie czego Ci zawsze pomogą albo jestes jeszcze bardzo młoda i tak naprawde nie wiesz co znaczy prawdziwe zycie zwłaszcza jak nie urodzisz sie w bogatej rodzinie albo nie masz ciepłej posadki i dobrej kasy bo gdybys zarobiła 1000 zł a mąz powiedzmy niechby i nawet 1 500 juz na rękę i przyszłoby Wam utrzymać się mieszkając na osobnym mieszkaniu(czytaj wynajmowanym) i licząc tylko na siebie tak jak ja i mój mąz to na pewno Twoja wypowiedź w tym temacie byłaby zupełnie inna.:zly:
Czyli ogólnie-wyzysk :dobani: Fakt za 3zł na godzinę znaleźć można jakąś 16-tkę która nie jest wstanie w inny sposób zarobić, czyli wykorzystać jej naiwność :rotfl: A Ty pracowałaś u koleżanki to wzięłaś tyle ile Ci dała bo to nie pasuje żądać więcej sam pewnie też nie brałbym więcej. A najlepszą nianią jest i tak babcia :P
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: pocachontas84 »

clashtorny pisze:
pocachontas84 pisze:
lenkamii pisze:Praca opiekunki to praca jak każda inna, a raczej powiedziałabym że bardziej odpowiedzialna niż jaka kolwiek...3 zł za godzine???haha to chyba byłaś dla rozrywki bo 3 zł za godzine to porażka....
Jeśli nie stać kogoś na opiekunkę to po prostu jej nie powinien mieć...uważam że jak na nasze tereny to ok 5-7 zł na godzine oczywiście musisz wziąść pod uwagę ile możesz na to wydać....
Nie żartuj sobie lenkamii :rotfl: kogo stac na 5-7zł/h to niech płaci ale kogo nie stac na taka stawke to nie znaczy że nie znajdzie opiekunki np za 4 zł.Osobiście uważam,że jesli sa osoby ,którym sa naprawde potrzebne pieniądze to zgodza sie własnie na taką stawkę i będą zadowolone ,że zamiast siedzieć w domu i narzekac ze nie ma pracy to będą miały możliwość zarobić choćby te pare złotych.Sama byłam opiekunka więc nie musisz mi mówić jak bardzo to odpowiedzialne zajęcie.Dodam iz zajmowałam sie nawet niepełnosprawna dziewczynką gdzie musiałam jeszcze dojechać i po odliczeniu kosztów dojazdu wychodziło coś koło 3,5/h- czas zmarnowany na przystanku...( jeździłam autobusem gdyz np.na rower bylo za daleko)i tak mi sie opłacało bo siedzac w domu nie miałabym nic :rotfl: Czytając twoją wypowiedź dochodze do jednego wniosku- albo masz nadzianych rodziców i stac Cie, na wszystko bo wiesz ze w razie czego Ci zawsze pomogą albo jestes jeszcze bardzo młoda i tak naprawde nie wiesz co znaczy prawdziwe zycie zwłaszcza jak nie urodzisz sie w bogatej rodzinie albo nie masz ciepłej posadki i dobrej kasy bo gdybys zarobiła 1000 zł a mąz powiedzmy niechby i nawet 1 500 juz na rękę i przyszłoby Wam utrzymać się mieszkając na osobnym mieszkaniu(czytaj wynajmowanym) i licząc tylko na siebie tak jak ja i mój mąz to na pewno Twoja wypowiedź w tym temacie byłaby zupełnie inna.:zly:
Czyli ogólnie-wyzysk :dobani: Fakt za 3zł na godzinę znaleźć można jakąś 16-tkę która nie jest wstanie w inny sposób zarobić, czyli wykorzystać jej naiwność :rotfl: A Ty pracowałaś u koleżanki to wzięłaś tyle ile Ci dała bo to nie pasuje żądać więcej sam pewnie też nie brałbym więcej. A najlepszą nianią jest i tak babcia :P
To nie jest zadne wykorzystywanie bo przeciez nie obiecujesz dziewczynie niechby tej młodej 16-tce o ktorej piszesz ze dostanie 6 czy 7 zł /h tylko mówisz jej jasno na poczatku ze dajesz te 3-4zł/h bo na tyle cie stac i do niej nalezy dezycja.Albo sie zgadza albo nie.W duzych miastach młode dziwczyny zajmuja sie bardzo czesto dzećmi zeby sobie chocby zarobic na kosmetyki czy wyjscia na weekendy.Wykorzystywanie jest wtedy jesli kogoś stać na to zeby komuś płacić więcej a wyzyskuje za najmniejsze pieniądze. :kwasny:
Zgadzam się oczywiscie z tym ,że tak odpowiedzialna praca jaką jest opiekunka do dziecka powinna byc płatna adekwatnie do całej reszty czyli głównie do tego,że niania bierze pełną odpowiedzialnośc za Twoje dziecko i oczekujesz od niej ze zaopiekuje się nim jak najlepiej.Jednakże nie wszystkim status materialny pozwala na takie stawki dla opiekunki.A chyba nie po to wracają do pracy ze im sie w domu nudzi tylko zazwyczaj boja sie stracić pracę( i to wcale nie musi byc płatna 2-3tys).Jak pisałam wyżej sama bawiłam dziecko i wiem co znaczy odpowiedzialnośc za nieswoją pociechę jednakże jeden może zaoferować 3-4zł/h a drugi 6-7.Natomiast jeśli drugiej osobie bardzo potzrebne sa pieniądze to i tak będzie zadowolona.A przeciez jeśli komuś nie odpowiadają warunki to może sobie szukać bardziej majętnych rodziców y szukających niani do swojego skarba albo szukać czegoś zupełnie innego.Każdy ma prawo wyboru :] Widocznie mało jeszcze w życiu doswiadczyłes zeby sie wypowiadać w tej kwestii. :rotfl:
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: Jaślanka »

Zgadzam się z clashtorny i lenkamii 3 zł na godzine to może dorobić sobie nastolatka zajmująca się dzieckiem na np. wakacjach, o albo emerytka chcąca dorobić parę groszy :) Sama pracowałam kiedys jako niania i wiem, że jest to bardzo odpowiedzialna praca. I niech mi nikt nie gada głupot, że można sobie siedzieć przed tv, komputerem czy czytać gazetę, bo na dziecko trzeba cały czas zwracać uwagę, tym bardziej jeśli jest to obce dziecko... Co innego kiedy śpi, albo czytać jemu nawet i tą gazetę, hehe :P No chyba że Twoje koleżanki, pocachontas84 zajmowały się 8-10 letnimi dziećmi to ok, mogły sobie siedzieć i robić wielkie NIC, nawiasem mówiąc, to sama bym taką pracę chciała :rotfl:

A wracając do tematu to chyba najlepiej w ogłoszeniu, jeśli o to chodzi, podać że cena do negocjacji, zgłosi się liczmy kilka osób, spytasz każdej ile chce za godzinę, dowiesz się o ich wiek, czy pracowały kiedyś jako niania itd. i sami zdecydujecie, czy wolicie 16-latce płacić 3 zł czy wolicie dołożyć kilka zł (2-4) i wziąć dorosłą osobę, nie ukrywajmy zazwyczaj bardziej odpowiedzialną :)
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2011, 16:43 przez Jaślanka, łącznie zmieniany 1 raz.
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: lenkamii »

Pocahontas to się uśmiałam haha. Jak byś chciałą wiedzieć to mam męża i córkę i wiem jak to jest się utrzymać.... ja też pracowałam jako opiekunka i mam juz za sobą w tym temacie duży bagaż doświadczeń... i wierz mi że 3 zł to dl mnie jest śmiech na sali... i nie chodzi tu o bogactwo bo znam ludzi którzy mają w cholerę kasy i płacą śmieszne pieniądze a znam takich którzy za wiele nie mają a płacą lepiej od tych pseudo bogaczy...
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: lenkamii »

A jeszcze jedno jedna z moich prac nie była wykonywana na terenie JAsła ale całkiem nie daleko.... i wierz mi czy nie za opiekę nad jednym maluszkiem 3mc i robieniem wszystkiego co z nim związane dostawałąm 12 zł za godzine i pracowałam po 6 czasem 7 godzin... mama chłopca była prawniczką która na ten nczas nie pracowała tylko była na macierzyńskim a tata pracowała w firmie budowlanej...
gabi911
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 20 marca 2010, 18:34

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: gabi911 »

Ja jestem ciekawa jak wygląda taka opieka niani za 3 zł Wątpię że sa one tak bardzo zaangażowane w prace i opieke jak te dziewczyny które zarabiają godziwe pieniążki Te panie które proponują swoim przyszłym opiekunkom 3 zł / h muszą sie liczyć z tym że opieka nad ich dzieckiem będzie się sprowadzała tylko do dbania o bezpieczeństwo pociechy bo nikt za takie pieniążki się nie będzie specjalnie wysilał
poppy
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 15 października 2010, 11:26

Re: Praca niani do dziecka

Post autor: poppy »

Moja koleżanka szukała niani dla rocznego synka. Zaproponowała pani 6 zł za godzinę a pani stwierdziła że to dla niej za dużo :) Kazała sobie płacić 4 zł bo ona robi to dla przyjemności, jej wnuki mieszkają daleko a ona cieszy się że może komuś pomóc . Jak widać zdarzają się i takie odwrotne sytuacje, dodam że wszyscy są do dzisiaj bardzo zadowoleni
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: Praca niani do dziecka, ile bierze?

Post autor: Happy »

ja mieszkam pod Jasłem na wsi, zatrudniam nianię do dziecka na 8h dziennie. Niania mieszka obok mnie. W domu oprócz opieki ma jeszcze trochę obowiązków domowych typu zamieść podłogę, czasem powiesić pranie, wyciągnąć naczynia ze zmywarki albo włożyć brudne, ugotować zupę raz na trzy dni... Płacę 1000zł na miesiąc. Wydaje mi się to trochę mało, biorąc pod uwagę, że najniższa krajowa wynosi 1450zl netto, ale na więcej mnie nie stać. Dziecko ma 2,5 roku
ODPOWIEDZ