Badanie kamerą termowizyjną

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
jackn28
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 25 lutego 2007, 08:42
Lokalizacja: Jasło

Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: jackn28 »

Czy ktoś wie czy w Jaśle, albo gdzieś w okolicach ma ktoś taką kamerę i robi badania?
Potrzebna mi taka usługa żeby udowodnić partaczom z pewnej firmy, która już notabene wyniosła się z Jasła, że spartolili montaż okien.
streetracer
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 18:53

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: streetracer »

chytry płaci dwa razy - chyba wziąłeś jakąś najtańszą firemkę "u zbycha w garażu" skoro ci tak spartolili, bo generalnie "okienni" w jaśle nie są najgorsi..
jackn28
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 25 lutego 2007, 08:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: jackn28 »

streetracer pisze:chytry płaci dwa razy - chyba wziąłeś jakąś najtańszą firemkę "u zbycha w garażu" skoro ci tak spartolili, bo generalnie "okienni" w jaśle nie są najgorsi..
Akurat to była jedna z droższych ofert - Vidok, więc mi tu nie pisz o jakimś zbychu i jego garażu
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: Jocke »

wyslij pismo do tej firmy ktora to robila, napisz dokladnie kiedy co bylo robione itd, napisz jaka kwote odszkodowania rzadasz, lub np naprawe itd. Wyslij to listem poleconym, priorytetowym za potwierdzeniem odbioru, jezeli nie dadza odpowiedzi w ciagu 14 dni, to wysylasz kolejne pismo, jezeli znowu to oleją, idziesz do sądu masz wygraną sprawę od ręki. Mysle jednak ze odpisza, jak beda chcieli dzwonic to mow ze chcesz miec wszystko pisemnie. Firma jest ubezpieczona, przyślą rzeczoznawce i to juz na koszt ubezpieczyciela sami oplaca rzeczoznawce ktory zrobi badanie kamera termowizyjna i jezeli faktycznie jest zle zrobione - wyplaci odszkodowanie.
jackn28
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 25 lutego 2007, 08:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: jackn28 »

Jocke pisze:wyslij pismo do tej firmy ktora to robila, napisz dokladnie kiedy co bylo robione itd, napisz jaka kwote odszkodowania rzadasz, lub np naprawe itd. Wyslij to listem poleconym, priorytetowym za potwierdzeniem odbioru, jezeli nie dadza odpowiedzi w ciagu 14 dni, to wysylasz kolejne pismo, jezeli znowu to oleją, idziesz do sądu masz wygraną sprawę od ręki. Mysle jednak ze odpisza, jak beda chcieli dzwonic to mow ze chcesz miec wszystko pisemnie. Firma jest ubezpieczona, przyślą rzeczoznawce i to juz na koszt ubezpieczyciela sami oplaca rzeczoznawce ktory zrobi badanie kamera termowizyjna i jezeli faktycznie jest zle zrobione - wyplaci odszkodowanie.
Myslisz że to tak wszystko pieknie jak piszesz jest. Napisałem do nich, wysłałem zdjęcia z "efektami specjalnymi" podczas zimy. Przyjechał gość, pooglądał, niby przyznał rację, a za kilkaa dni przyszło pismo z odrzuceniem reklamacji. Dlatego zależy mi na tym badaniu.
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: Parasol »

@jackn28
Może pokaż zdjęcia z problemem lub opisz dokładnie w czym problem.
Musisz też wziąć pod uwagę, że okna - to jedna firma, a montaż okien - to inna firma.
jackn28
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 25 lutego 2007, 08:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: jackn28 »

Parasol pisze:@jackn28
Może pokaż zdjęcia z problemem lub opisz dokładnie w czym problem.
Musisz też wziąć pod uwagę, że okna - to jedna firma, a montaż okien - to inna firma.
Mostki powietrzne, przewiewy, wilgoć z zewnątrz, itd.

Akurat w tym przypadku okna i montaż z tej samej firmy
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: Mańka18 »

Czy ktoś wie o kimś rzetelnym wykonującym taką usługę w Jaśle lub najbliższej okolicy?
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: oszolom221 »

ja sobie sam montowałem okna i zrobiłem to tak jak należy :) robiłem tez przy montażu to wiem jak to firma robi raz dwa żeby zdążyć i potem są efekty a kasę krojom na tym . fakt faktem gwarancja się poszła rypać
viando
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 listopada 2012, 09:37

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: viando »

Podłączam się do pytania.
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: Architekt »

jackn28 pisze:Czy ktoś wie czy w Jaśle, albo gdzieś w okolicach ma ktoś taką kamerę i robi badania?
Potrzebna mi taka usługa żeby udowodnić partaczom z pewnej firmy, która już notabene wyniosła się z Jasła, że spartolili montaż okien.
Znam kogoś kto ma w Bieczu ale teraz przebywa za granicą.

Między nami do udowodnienia niefachowości nie trzeba kamery to raz a dwa przy takim montażu najlepiej jest sprawować nadzór bo nie jest tajemnicą, że jest kryzys więc ostra walka konkurencyjna na rynku (często ceny zbliżone do nieopłacalności) i głupim klientom (a takich nie brakuje) którzy wiecznie tylko chcą taniej i taniej robi się byle jak żeby jakoś wyjść na swoje.

Jak ktoś chce mieć porządny montaż to za to trzeba zapłacić, budowlanka to nie czarna magia żeby nie dało się tak prostych spraw jak montaż okna wycenić. Tylko trzeba się na tym trochę znać a nie słuchać domorosłych fachowców z rodziny, bądź znajomych co w internecie przeczytali coś tam i nic ich nie przekona.

W spr. okien niedawno doszedł jeszcze jeden problem o którym niewielu ludzi ma pojęcie a część jak ma to i tak rozpowszechnia bzdury.
Od niedawna wymagana jest charakterystyka energetyczna do pozwolenia i świadectwo energetyczne do odbioru i każdemu, kto wymienia stolarkę lub montuje nową polecam zapoznać się z tym żeby był świadomy, że nie każda stolarka jest zgodna z rozporządzeniem w którym na domiar wszystkiego zaostrzono parametry właśnie dotyczące okien

Polecam zapoznać się z tym co jest oknem w sklepie a co jest oknem w rozporządzeniu (świadectwie) i realnym budynku bo to podstawowa różnica i powód do pomyłek. Wiadomo, żyjemy w Polsce gdzie wszystko można załatwić i wszystko jest byle jakie ale rozsądnym zalecam, że jeżeli już wydają swoje ciężko zarobione pieniądze to żeby robili to z głową i żeby było to zgodnie ze sztuką i prawem tak by niemieć do siebie pretensji za lat 10.

A prywatnie powiem, że w rozliczeniu droższe okna w ciągu 10 lat się zwracają a przeważnie użytkujemy je dłużej więc wg mnie warto zadbać i o dobre wkłady szybowe, profil i o fachowy montaż najlepiej "ciepły" czyli na taśmach rozprężnych i izolacyjnych.
A po montażu to już że tak powiem musztarda po obiedzie.
jack79
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 18 listopada 2016, 11:04

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: jack79 »

Miałem problem z nowymi oknami od samego montażu, wiało bardziej niż przez stare. Przyszedł gość z firmy co montowała i wmawiał mi że wszystko jest ok, dopiero po sprawdzeniu kamerą termowizyjną (znalazłem firmę od termowizji na necie chyba certonet czy jakoś tak, ceny ok i cały dom mi przeglądnęli od razu) okazało się że spartolona była cała regulacja okien, przez co pozgniatane uszczelki w jednym miejscu a odstające w drugim. Zaprosiłem gościa od okien jeszcze raz i ze zdjęciami już nie dyskutował bo było widać jak na dłoni. Wymienili wszystkie uszczelki i regulacja od nowa. Wniosek taki że musisz mieć twardy dowód w ręce bo inaczej dla fachowca od okien jesteś jeleniem któremu można wmówić że wszystko jest ok a to że wieje to ci się tylko wydaje naiwny kliencie. Zasada będzie Pan zadowolony i poklepanie po ramieniu bezcenne.
Jaśko
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2016, 14:32

Re: Badanie kamerą termowizyjną

Post autor: Jaśko »

ale przy takiej kontroli możesz tylko ustalić miejsce obniżone temperatury, czyli jeśli uszczelki były uszkodzone to było chyba widać bez badania?
ODPOWIEDZ