Dolomit, gdzie kupić?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
wojteek3
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 września 2009, 20:50

Dolomit, gdzie kupić?

Post autor: wojteek3 »

Witam! W zeszłym roku postanowiłem zrobić szklarnie na moje warzywka. Jednak po kilku miesiącach podlewania i opiekowania się nimi mizernie sie miały. Wyczytałem w google że to moze objawy kwasnej gleby i to moze im nie sprzyjac w dobrym wzroscie . Słyszałem ze do kwaśnej gleby dodaje sie Dolomit który odkwasza glebe i utrzymuje Ph w normie. Może ktoś z was wie gdzie kupić Dolomit w Jaśle lub okolicach???????? Byłem juz w Majstrze i nie mają :/
rpd8
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 12 października 2008, 23:33

Re: Dolomit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: rpd8 »

jaka duza miałes ta szklarnie i co w niej miałes?? :zdegustowany:
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Dolomit, gdzie kupić?

Post autor: wścieklica »

Jeżeli coś ci nie szło w szklarni, to przyczyn mogą być setki. I szczerze mówiąc, bardzo wątpię żeby przyczyna leżała w wysokim PH gleby. Robisz jakiś błąd, i najlepiej pogadaj i poproś o poradę jakiegoś znajomego, porządnego rolnika. Google nie załatwią ci niczego, bo to tylko fragmentaryczne informacje. (zamiast dolomitu kup wapno nawozowe z zawartością magnezu. do kupienia w centrach ogrodniczych)
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Dolomit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: luki666 »

rpd8 pisze:jaka duza miałes ta szklarnie i co w niej miałes?? :zdegustowany:
podejrzliwy ? hahahaha :cwaniak:
co do samej sytuacji to moze poprostu nie miales przewiewu i roslinki sie udusily? jesli za duzo je podlejesz to efekt sauny i niestety roslinki umieraja :zalamany:
wojteek3
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 września 2009, 20:50

Re: Dolomit, gdzie kupić?

Post autor: wojteek3 »

Ziemia jest kwaśna gdyż szklarnia jest postawiona w miejscu gdzie dawniej było składowane drzewo. Borówki rosną doskonale lecz pomidory słabiej to znoszą
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Dolomit, gdzie kupić?

Post autor: wścieklica »

Więc kolego - 30-40 kg wapna magnezowego na m/3 ziemi, wymieszać dokładnie. Ziemia jest zapewne lekka i przepuszczalna - ale nie ma żadnych walorów odżywczych. Zatem albo stary, co najmniej roczny obornik. Albo mocna gnojowica. Albo nawozy sztuczne typu polifoska + płynny nawóz z mikroelementami. Oczywiście dla borówek jest to gleba doskonała (kwaśna, że boże mój), ale tylko dla borówek.
A tak szczerze mówiąc - pozostaw borówki w tym miejscu, a szklarenkę przestaw w inne miejsce, tam gdzie nie ma pozostałości trocin. Będzie taniej. Jeśli jednak zastosujesz wymienione przeze mnie zabiegi, to i tak w tym roku cudów się nie spodziewaj. Doprowadzenie do użyteczności tak kwaśnej gleby trwa pełny rok, czasem i dłużej. Dopóki nie zagnieżdzą się na takim miejscu pokrzywy, dopóty jest to miejsce generalnie bezużyteczne dla uprawy. Wskaźnikiem poprawnego odczynu gleby jest również podbiał pospolity lub chrzan.
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Dolomit, gdzie kupić?

Post autor: Kudłaty »

Witam.
Orientuje się może ktoś gdzie w Jaśle lub okolicach dostane wapno tlenkowe ??
ODPOWIEDZ