Olejowanie parkietów/ podłóg- opinie

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
toszi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 21 lipca 2007, 11:37
Lokalizacja: Jasło

Olejowanie parkietów/ podłóg- opinie

Post autor: toszi »

Hej,
Czeka mnie cyklinowanie parkietów i mam dylemat jaka metodę wybrać tradycyjne lakierowanie czy własnie olejowanie.
Ciekawią mnie opinie osób, które mają tak zrobione podłogi. Jak się użytkuje, jak z utrzymaniem czystości itp.itd. Mam dębowy parkiet, który niestety kwalifikuje się już do odnowienia.
Czy w Jaśle ktoś robi olejowanie a może ktoś sam sobie robił? Możecie polecić jakiegoś fachowca? No i co istotne jakie są koszty?

Wszelkie opinie mile widziane:)
pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Olejowanie parkietów/ podłóg- opinie

Post autor: N2N »

ja wynajmowalem dwoch gości do cyklinowania i malowania, zrobili super, a w lakier zaopatrywalem się w merkurym, w lakier domalux strong 2w1 . nie musisz malowac podkladem, bo w tej farbie podklad juz jest. Mija rok i parkiet wyglada narazie jak nowy, jestem bardzo zadowolony.

jest jeszcze taki lakier tylko nie pamietam nazwy, do ktorego dosypuje sie opyłki z cyklinowania, potem jeżeli masz jakieś rysy lub ubytki w parkiecie, malujesz w tym miejscu tym lakierem i nie ma ani śladu, że była jakaś rysa czy ubytek, nie pamietam jak to sie nazywalo, kupowalem to razem z lakierem.

ps dobra rada, nigdy nie pastujcie lakierów sidoluksami i innymi tego typu specyfikami, bo to bardzo niszczy nasz parkiet. na próbę proponuję wypastować 10cm2 parkietu, i zaglądnąć w to miejsce za miesiąc. Zobaczycie jaka będzie różnica między tym wypastowanym, a tym, które pastowane nie było. To wypastowane będzie o wiele ciemniejsze, po jednej warstwie..a jezeli bylo pastowane kilka, czasami nawet kilkanascie razy to...
toszi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 21 lipca 2007, 11:37
Lokalizacja: Jasło

Re: Olejowanie parkietów/ podłóg- opinie

Post autor: toszi »

Dzięki wielkie za odpowiedź:)
luty
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 61
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 13:40

Re: Olejowanie parkietów/ podłóg- opinie

Post autor: luty »

Witam ostatnio też zastanawialismy sie nad renowacjom starego bardzo zniszczonego debowego parkietu .mąż koniecznie chciał go przykryc panelami ale ja sie uparłam i postawiłam na swoim czyli cyklinowanie .jestesmy juz po i efekt rewelacja .całośc czyli cyklinowanie ,szpachlowanie ,lakierowanie zajęło 1,5 dnia + 3 dni n a całkowite stwardnienie lakieru dodam jeszcze ze malowano u nas lakierem akrylowym i parkiet nic nie sciemniał został jasniutki i zachował strukture drewna podsumowujac goraco polecam :hurra:
aQQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2015, 06:56

Re: Olejowanie parkietów/ podłóg- opinie

Post autor: aQQ »

carmena7 pisze:
Jasio28 pisze: Bez sensu... a parkiet po renowacji może prezentować się tak jak na tym zdjęciu http://solum-cyklinowanie.pl/images/galeria/19.jpg - ładnie prawda?
To na foto to nie parkiet a zwykła deska jodłowa może sosnowa. Do parkietu jej brakuje i to dość dużo.
Czy ładnie? W cepelii i góralskiej chacie albo domku myśliwskim pewnie było by ładnie.. :hyhy:

Olejowanie jak jest zrobione według prawideł tej sztuki jest majstersztykiem , a wygląd podłogi powala.
Wszystkie dawne meble, ramy obrazów i porządne osady do broni są olejowane i wytrzymują wieki.
Jedynie co trzeba robić to raz na rok podłogę przetrzeć olejem lnianym.
ODPOWIEDZ