Karma Darling, gdzie kupić?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
rpd8
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 12 października 2008, 23:33

Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: rpd8 »

Witam.
Chciał bym się dowiedzieć gdzie kupie w jaśle karmę DARLING??
Oprócz w zologicznym
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Karma Darling

Post autor: edaa10 »

swego czasu widziałam ją w supersamie koło Europy
Awatar użytkownika
m.g
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 4 marca 2011, 16:50

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: m.g »

Aaaaaa ja mam takie pytanie? A dlaczego faszerujesz psa śmieciami? nie lepiej kupić karmę w zoologicznym, która ma jakąś wartość? To tak jakbyś Ty jadła ciągle chleb albo płatki kukurydziane. Jeśli dodatkowo nie gotujesz psu, albo nie dajesz mięsa to nie powinnaś karmić go śmieciowym jedzeniem. Jest wiele karm, które nie przerażają kosztami a mają jakieś wartości. ''darling'' jest firmy purina ale to nie ta sama Purina, którą kupisz w zoologicznym. Radzę przepatrzeć allegro i poszukać takich karm jak: hill's , bosh, purina, husse, royal canin, czy josera ;)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: Laura Diaz »

W Kauflandzie jest, czasem kupuję. Mój pies nigdy się na 'śmieci" nie skarżył :P
Awatar użytkownika
m.g
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 4 marca 2011, 16:50

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: m.g »

A myślisz, że pies Ci powie, że mu nie smakuje? Je- bo musi, ale to my jesteśmy ludźmi i to my karmimy zwierzęta. To jest na takiej zasadzie jak to, że matka pyta 3-letniego dziecka: "kochanie co dziś zjesz?" a to chyba ona jest dorosła i to ona powinna wiedzieć co ma jeść takie dziecko. Tak samo powinniśmy podchodzić do karmienia zwierząt. Możesz mu dać karmę z lidla ale to Ty masz wiedzieć czy to coś dobrego dla psa.
WR1910
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:34

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: WR1910 »

Pies prawde powie :hyhy:
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: Laura Diaz »

m.g pisze:A myślisz, że pies Ci powie, że mu nie smakuje? Je- bo musi, ale to my jesteśmy ludźmi i to my karmimy zwierzęta. To jest na takiej zasadzie jak to, że matka pyta 3-letniego dziecka: "kochanie co dziś zjesz?" a to chyba ona jest dorosła i to ona powinna wiedzieć co ma jeść takie dziecko. Tak samo powinniśmy podchodzić do karmienia zwierząt. Możesz mu dać karmę z lidla ale to Ty masz wiedzieć czy to coś dobrego dla psa.
Dopiero jak będzie mnie stać, żeby samej jeść to, na co mam ochotę i nie musieć oszczędzać, zacznę kupować psu puriny i inne mercedesy żywieniowe, ale nie wcześniej :P Mój pies nie bierze udziału w wystawach, nie jest rodowodowy, nie uprawia seksu za pieniądze, może jeść Darlinga, chemia była, jest i będzie wszędzie :hyhy:
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Ja kupuję mojemu psu suchą karmę Chappi i muszę przyznać, że jest bardzo dobra. Widać, że pieskowi smakuje no i ma piękną błyszczącą sierść. A to chyba najlepszy znak, że jest dobrze odżywiony.
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: Jaślanka »

Laura Diaz pisze:
m.g pisze:A myślisz, że pies Ci powie, że mu nie smakuje? Je- bo musi, ale to my jesteśmy ludźmi i to my karmimy zwierzęta. To jest na takiej zasadzie jak to, że matka pyta 3-letniego dziecka: "kochanie co dziś zjesz?" a to chyba ona jest dorosła i to ona powinna wiedzieć co ma jeść takie dziecko. Tak samo powinniśmy podchodzić do karmienia zwierząt. Możesz mu dać karmę z lidla ale to Ty masz wiedzieć czy to coś dobrego dla psa.
Dopiero jak będzie mnie stać, żeby samej jeść to, na co mam ochotę i nie musieć oszczędzać, zacznę kupować psu puriny i inne mercedesy żywieniowe, ale nie wcześniej :P Mój pies nie bierze udziału w wystawach, nie jest rodowodowy, nie uprawia seksu za pieniądze, może jeść Darlinga, chemia była, jest i będzie wszędzie :hyhy:
nooo dokładnie
Awatar użytkownika
m.g
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 4 marca 2011, 16:50

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: m.g »

To, że Ciebie nie stać na jedzenie a masz psa i kupujesz mu świństwo to znak, że jesteś nieodpowiedzialna i mało dojrzała. Bo bierzesz pod swoje skrzydła żywą istotę, nie ważne czy rasową, wystawową czy też nie, i powinnaś zapewnić jej jedzenie bynajmniej nie śmieci. Chemia jest owszem-wszędzie, ale nie znaczy, że mamy dawać psu jej więcej niż jeść może. To, że psu błyszczy się sierść to najgłupszy stereotyp obalający to, że karma jest ''super'' bo piesek się błyszczy ;) To jak traktujecie zwierzęta świadczy tylko o waszych ciasnych horyzontach i braku wiedzy w tej dziedzinie. Bo gdyby ktoś choć troszkę się interesował to policzyłby sobie, że bardziej wartościowa karma w porównaniu z Chappi wychodzi ok 10 zł drożej/miesiąc. A jeśli już was nie stać na suchą, dobrą karmę dla psa, to dawajcie mięso : korpusy, skrzydełka, od czasu do czasu wątróbki, żołądki- tam są witaminy. I nie uważam, że pies bez rodowodu jest mniej wartościowy od tego, który jest rasowy, i że powinien jeść gorsze jedzenie. To wasz wybór czy trzymacie psy na łańcuchach, w klatach, w stodołach, czy te psiaki mają świeżą wodę i wartościowe jedzenie, tyle, że od tego zaczynają się pseudo hodowle i masa psów w schronach, bo nabierzecie psów a później nie jesteście w stanie ich wykarmić i się oddaje albo zostawia pod mostem. Wasze wypowiedzi świadczą tylko o tym, że Jasło ciągle jest zaściankiem pod względem stosunku do psów i pewnie też innych zwierząt. pozdrawiam mimo wszystko :oczami:
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: lenkamii »

No tto Wam pojechała, strach się bać....
faseka
Guru
Guru
Posty: 185
Rejestracja: 21 maja 2010, 09:34

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: faseka »

m.g pisze:To, że Ciebie nie stać na jedzenie a masz psa i kupujesz mu świństwo to znak, że jesteś nieodpowiedzialna i mało dojrzała. Bo bierzesz pod swoje skrzydła żywą istotę, nie ważne czy rasową, wystawową czy też nie, i powinnaś zapewnić jej jedzenie bynajmniej nie śmieci. Chemia jest owszem-wszędzie, ale nie znaczy, że mamy dawać psu jej więcej niż jeść może. To, że psu błyszczy się sierść to najgłupszy stereotyp obalający to, że karma jest ''super'' bo piesek się błyszczy ;) To jak traktujecie zwierzęta świadczy tylko o waszych ciasnych horyzontach i braku wiedzy w tej dziedzinie. Bo gdyby ktoś choć troszkę się interesował to policzyłby sobie, że bardziej wartościowa karma w porównaniu z Chappi wychodzi ok 10 zł drożej/miesiąc. A jeśli już was nie stać na suchą, dobrą karmę dla psa, to dawajcie mięso : korpusy, skrzydełka, od czasu do czasu wątróbki, żołądki- tam są witaminy. I nie uważam, że pies bez rodowodu jest mniej wartościowy od tego, który jest rasowy, i że powinien jeść gorsze jedzenie. To wasz wybór czy trzymacie psy na łańcuchach, w klatach, w stodołach, czy te psiaki mają świeżą wodę i wartościowe jedzenie, tyle, że od tego zaczynają się pseudo hodowle i masa psów w schronach, bo nabierzecie psów a później nie jesteście w stanie ich wykarmić i się oddaje albo zostawia pod mostem. Wasze wypowiedzi świadczą tylko o tym, że Jasło ciągle jest zaściankiem pod względem stosunku do psów i pewnie też innych zwierząt. pozdrawiam mimo wszystko :oczami:
100% poparcia!
Awatar użytkownika
m.g
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 4 marca 2011, 16:50

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: m.g »

lenkamii - Nie chodzi o ''pojechanie'' tylko o UŚWIADAMIANIE!!!
faseka - ;)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: Jagoda Fioletowa »

m.g pisze:lenkamii - Nie chodzi o ''pojechanie'' tylko o UŚWIADAMIANIE!!!

Super, że nas tutaj tak wspaniale uświadamiasz, ale chyba się troszkę zapędziłaś. Napisałam tylko jedno zdanie na temat karmy dla psa, a ty już oceniasz człowieka i jego ogólny stosunek do psa. To jest chyba nie w porządku jak na moje oko...Myślisz, że jak pies je gorszą karmę to od razu śpi w budzie i jest na łańcuchu? Jeśli chodzi o mojego psa to owszem kupuję mu na ogół karmę Chappi, czasami kupię w sklepie zoologicznym lub Pedigree. Poza tym od czasu do czasu dostaje gotowane mięso z ryżem lub makaronem. Nigdy nic smażonego i tłustego. Ruchu ma bardzo dużo, ponieważ mam duży ogród, w którym piesek biega do woli. Poza tym chodzimy na spacery. Dostaje bardzo dużo miłości i zainteresowania. Jest zdrowy i zadbany. Regularnie jeżdżę z nim do weterynarza i na strzyżenie. Noce spędza w domu w swoim legowisku. Myślę, że niejeden pies chciałby mieć choć namiastkę tego co mój.
Pozdrawiam i życzę więcej powściągliwości w swoich osądach na przyszłość. :)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Karma Darling, gdzie kupić?

Post autor: Laura Diaz »

Jasne, bo psy dzielą się na łańcuchowe kundle (regularnie przygładzane i okładane kijem) które jedzą chappi i darlinga, i na wymuskane pięknisie, co wsuwają purinę. Nic pośredniego nie istnieje.

Jeśli ktoś jest ograniczony w swoim myśleniu, to na pewno nie ja, a koleżance m.g. proponuję rozszerzyć swój światopogląd i na jakieś lekcje tolerancji się zapisać, bo zachowuje się jak moher z Krakowskeigo Przedmieścia :hyhy: .

Szczęśliwszy i zdrowszy jest na na pewno mój pies, który może i jada czasami darlinga, ale ma do dyspozycji ogromny ogród, wypasione warunki mieszkaniowe, codzienne spacery, dużo uwagi i uczucia, niż wybłyszczony arystokrata rozmiaru XXL, który kisi się w mieszkanku w bloku i pół dnia siedzi sam.

Dodam, że sucha karma nie powinna być głównym składnikiem posiłku, a jedynie dodatkiem, więc dawanie psu garści jakiegoś darlinga czy chappi raz dziennie nie wygląda mi na przestępstwo, no chyba że się mylę.

Koniec tematu. A niedopieszczoni frustraci niech sobie dopowiedzą resztę.
ODPOWIEDZ