Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: a-tatutek »

Koty łatwo się adaptują do środowiska w jakim mieszkają, a małe mieszkanie wcale nie jest przeszkodą w jego posiadaniu.
Są nawet rasy kotów, które zostały specjalnie wyhodowane do życia w mieszkaniach i nawet nie mają ochoty wychodzić na zewnątrz. Więc trzymanie kota w mieszkaniu wcale nie jest znęcaniem się nad nimi.

Jeżeli twój kot będzie miał dobrze utrzymaną kuwetę, jakieś towarzystwo człowieka w ciągu dnia, a nie tak że niemal cały dzień spędza sam to krzywda dziać mu się nie będzie. Można mu jakiś drapak zafundować żeby miał się czym zająć i na czym ostrzyć pazurki;) W mieszkaniach świetnie się sprawdza "budka" dla kota-taki stojący pal z półeczka obitą materiałem albo kilkoma bo uwielbiają spać na podwyższeniu i traktują to jako punkt obserwacyjny swojego terenu ;)

Nasz kot gdy mieszkaliśmy na parterze w bloku był przygarniętym troszkę zdziczałym dachowcem, więc nie oduczaliśmy go niewychodzenia z domu. Upodobał sobie wchodzenie i wychodzenie przez uchylone okno, albo wskakiwał na klamkę od drzwi i je sobie sam otwierał :hyhy: Jak było zamknięte to wtedy miauczał żeby mu otworzyć. Kuwety nie akceptował, poza tym było to kocur włóczykij więc nie przesiadywał cały dzień na kanapie bo tego nie lubił.
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: Jester »

Kasiuńcia, uwielbiam koty i jak zobaczyłam Twoje ogłoszenie, to pomyślałam, że mogłabym oddać Ci taką jedną diablicę. Jest wysterylizowana. Piszesz, że nie możesz się przekonać do sterylizacji/ kastracji. To nie jest kwestia przekonań, tylko zdrowego rozsądku. Zanim poszukasz jakiegoś kocieja, to proszę Cię bardzo zdobądź wiedzę. Oczywiście, nie jest prawdą, że nie znajdziesz kota, który nie poczułby się szczęśliwy w małym mieszkanku. Znam osobiście kota, uratowanego ze schroniska, który jest szczęśliwy, kiedy siedzi w domu, a każde wyjście wprawia go w histerię (pewnie przeżył coś przykrego). Koty mają naprawdę delikatną psyche. Wiesz co, jest na forum gazeta.pl takie forum, nazywa się: "Koty-nasz mały koci zakątek": http://forum.gazeta.pl/forum/f,10264,Ko ... atek_.html
Tam sie sporo dowiesz, tak jak ja się dowiedziałam. Weź pod uwagę to, że kot może sikać po domu, walić kupsztala poza kuwetą, bo, na przykład czegoś się przestraszy. Co wtedy zrobisz? Będziesz wstawiać mu na siłę pyszczek w siurki? No to pożegnaj się ze spokojem. Niekastrowane koty/ kocice mogą sprawiać wiele problemów, poza tym kocice ryzykują choroby narządów rodnych.
Wiesz, taki zabieg, to nie jest krzywdzenie kota, itp, itd. Możesz uszczęśliwić jakieś fajne futro dając mu ciepły domek i uczucie, ale też, pamiętaj, że bierzesz na siebie obowiązek zadbania o jego zdrowie. Pozdrawiam i życzę, żeby nawinął Ci się jakiś super egzemplarz. Aha, koty bardzo źle znoszą pobyt w schronisku. Może tam znajdziesz jakiegoś fajnego małpiszona, który będzie Ci kiedyś bardzo wdzięczny?
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: kasiuńcia »

Racja, poczytałam trochę o sterylizacji i kastracji. Dziękuję za wskazówki.
Wcześniej miałam obiekcję, bo w moim życiu przewinął się temat kastracji szczura. Tylko w przypadku szczurów po wycięciu im narządów płciowych pojawia się problem ich mega szybkiego wzrostu i przyrostu masy ciała. Nie zdecydowaliśmy się na ten zabieg.
Po przeczytaniu artykułu o kotach jestem teraz jak najbardziej za tym...choć szkoda mi trochę zwierzątek podczas operacji:)
Czekam właśnie na maila ze zdjęciami kocurków do oddania.
Dojrzewam do tej myśli jak prawie do decyzji o posiadaniu dziecka ;)
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: Jester »

Kasiuńcia, to się pochwal kociskiem, jak już go zdobędziesz? A tu filmik na zachętę, pewnie znasz: http://youtu.be/w0ffwDYo00Q
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: kasiuńcia »

Świetne filmiki! cała prawda o kotach, a to budzenie znam bardzo dobrze :)
Oczywiście pochwalę się gdy się uda, na weekend już powinnam coś wiedzieć. Dzięki za mądre wskazówki.
Awatar użytkownika
m.g
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 4 marca 2011, 16:50

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: m.g »

Nie martw się o kotka podczas operacji, dla większości weterynarzy to już zabieg kosmetyczny. Możliwa jest później gorączka, ważne tylko aby kot miał dostęp do świeżej wody :)
Awatar użytkownika
LookingForAngels
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 15:01

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: LookingForAngels »

Kasiuńcia! Jeśli Ci zależy, to moja babcia została "obdarzona" przez obcą kotke trójką maluchów ;). Jedynym problemem byloby ich zlapania, choc ciocia probuje je oswoic ;). Nie jestem pewna, jakiej są płci, ale kolorki są takie: szary bez preg, bialo-czarny i biało-bury. :) Bede w domu w piątek (studiuje w Krk), porozumiem sie z ciocią i dam Ci znac, jak jej idze;). W każdym razie- na oko mają już koło 3 miesiecy, wiec są już gotowe do wziecia:P.
Jesli bedziesz zainteresowana- mój mail : [email protected]
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: kasiuńcia »

Przedstawiam Wam mojego nowego towarzysza życia. Jest tak aktywny, że trudno mi uchwycić go w jakiejś ładnej pozie, ale obiecałam, że się pochwalę, więc załączam zdjęcie.
Podbił moje serce od razu, nauczony czystości, wesoły kotek. Przywiązał się do mnie bardzo szybko, oby nasze relacje zawsze się tak dobrze układały :)
Jak na razie nie pojmuje zasad korzystania ze schodów, przez co zaliczył parę upadków.
Imienia nie wybrałam jeszcze i mam spory dylemat.

No i chyba nie muszę dodawać, że temat nadaje się do zamknięcia, ale zostawiam go aby ktoś w przyszłości poszukujący koteczka mógł z niego skorzystać.
Załączniki
Jedna z nielicznych chwil, gdy można zrobić mu zdjęcie.
Jedna z nielicznych chwil, gdy można zrobić mu zdjęcie.
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: Jester »

Ale suuper! Głaski dla rudziastego:) Też kiedyś miałam rudaska i był bardzo miziasty i chował się w rękawach mojej kurtki, gdy miał już dość pieszczot :D
Superkitek :D No to powodzenia, na nowej -zakoconej - drodze życia :D
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: dmichnal »

No No kotek cudasny :)
Podaj propozycje imion na forum to jakies wspolnie wybierzemy i bedzie to forumowy kicurek :D
A jesli chcesz to zapraszam do mnie na PW ;)
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: wścieklica »

Rudzik - jeśli on
Korozja dla niej.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: kasiuńcia »

Korozja świetne-szkoda, że to kocur.
A co do propozycji imion to przeglądałam internet, ale nic ciekawego nie znalazłam. Początkowo myślałam o imieniu Basza, ale jakoś dziwnie brzmi w stosunku do kota.
A imiona w stylu: Zdzisiek, Rysiu itp często ośmieszają zwierzę, zresztą po co uczłowieczać.
Podawajcie jakieś fajne imiona. Chętnie poczytam.
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: dmichnal »

Moze Pościk? :P
Od wystawienia Twojego posta na forum wszystko sie zaczelo ;)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: kasiuńcia »

dmichnal pisze:Moze Pościk? :P
Od wystawienia Twojego posta na forum wszystko sie zaczelo ;)
Co do Pościka to kojarzy mi się z dietą, a ten kot je więcej niż ja ;)
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: Poszukuję KOTA do przygarnięcia!

Post autor: dmichnal »

hahaha aha ze w ten sposob :P
Nie pomyslalem ;) ;)
hm...
tygrysek, gusio, urwis, kicur :rotfl: :rotfl:
ODPOWIEDZ