spowiedz?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: spowiedz?

Post autor: wieśniak »

aleczka pisze:
ala pisze:Czy spowiedz to wogóle ma jakiś sens :| jak ja mogę sie spowiadać człowiekowi nie jednokrotnie bardziej grzesznemu ode mnie .
z jednej strony zgadzam się z Tobą no ale jeśli jesteś katolikiem to spowiedż jest wyznaniem grzechów przed Panem Bogiem a ksiądz jest jedynie pośrednikiem ...
Więc lepiej spowiadać się u Tego Najważniejszego niż zawracać głowę przemęczonym pośrednikom :hyhy: bo niby jak taki pośrednik ma je niby (grzechy) przekazać ? Wyśle meila czy pocztą polską z poleceniem ? :P
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: spowiedz?

Post autor: piotrek »

Gdy coś (złego) się stanie, katolik mówi że taka była wola Boga. I jakoś nie mogę zrozumieć po co iść szeptać do ucha samozwanego pośrednika do Boga jaka była jego wola, a ten nawiązuje łączność z Bogiem i czeka na pokutę aby przekazać ją barankowi/owieczce.
Zdaje się, że tak to się odbywa - katolik to naprawdę ma mocny charakter :)
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: spowiedz?

Post autor: dragon »

proponuję tu poczytać i wszystko będzie jasne: http://nielekajsie.blogspot.com/2009/06 ... rivas.html
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: spowiedz?

Post autor: Laura Diaz »

jjaa18+ pisze:
Laura Diaz pisze:Jasło- żółków w czwartek 14-17,30. Polecam trafić na proboszcza, dyskusja filozoficzno-teologiczna gwarantowana :D
Ja bylam u proboszcza w ubiegla niedziele i zadnych dyskusji nie bylo moze nie z kazdym lubi dyskutowac

A to już zależy czy wyrazisz swoje zdanie, czy pokornie słuchasz i potakujesz :D
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: spowiedz?

Post autor: wieśniak »

dragon pisze:proponuję tu poczytać i wszystko będzie jasne: http://nielekajsie.blogspot.com/2009/06 ... rivas.html
Padłem :rotfl:
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: spowiedz?

Post autor: piotrek »

aleczka pisze:
ala pisze:Czy spowiedz to wogóle ma jakiś sens :| jak ja mogę sie spowiadać człowiekowi nie jednokrotnie bardziej grzesznemu ode mnie .
z jednej strony zgadzam się z Tobą no ale jeśli jesteś katolikiem to spowiedż jest wyznaniem grzechów przed Panem Bogiem a ksiądz jest jedynie pośrednikiem ...
... dodaj pośrednikiem samozwańcem, tytuł pośrednika nadaje mu kolega po fachu :) katolik twierdzi że wszystko jest wolą Boga i idzie spowiadać się do samozwańca z woli Boga a sukienkowy nawiązuje (wg spowiadanego ;) transmisję z Bogiem - przeazuje Bogu co było jego wolą i dostaje zwrotnie rozgrzeszenie. Żeby było jeszcze ciekawiej kler wprowadził spowiedź w średniowieczu żeby wiedzieć wszystko co się dzieje np. na wsi. Za czasów Chrystusa i mniej więcej tysiąc lat później nikt o spowiedzi nie słyszał, jak i o wielu innych rzeczach które niedawno wymyślili sukienkowi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: spowiedz?

Post autor: dragoness »

No błagam, znowu zaczynacie? Kto czuje taką potrzebę, idzie, kto nie chce, nie idzie. I po co dorabiać ideologię?
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: spowiedz?

Post autor: antykieckowy »

dragoness pisze:No błagam, znowu zaczynacie? Kto czuje taką potrzebę, idzie, kto nie chce, nie idzie. I po co dorabiać ideologię?
a to podobno ja dorabiam wszędzie ideologię...

Zaniedbałem swoje forumowe obowiązki od roku albo i dwóch :wstyd:
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: spowiedz?

Post autor: dragon »

dragoness pisze:No błagam, znowu zaczynacie? Kto czuje taką potrzebę, idzie, kto nie chce, nie idzie. I po co dorabiać ideologię?
Jak Ci się "dragoness" nie podoba czyjeś zdanie, to nie wchodź na temat, nie czytać proszę i daj na luz - inni chcą odpocząć po całym dniu pracy ...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: spowiedz?

Post autor: dragoness »

dragon pisze:
dragoness pisze:No błagam, znowu zaczynacie? Kto czuje taką potrzebę, idzie, kto nie chce, nie idzie. I po co dorabiać ideologię?
Jak Ci się "dragoness" nie podoba czyjeś zdanie, to nie wchodź na temat, nie czytać proszę i daj na luz - inni chcą odpocząć po całym dniu pracy ...
Czy przejąłeś obowiązki osobnika o nicku "warez"? Znaczy łazisz za mną po wątkach i czepiasz się? Masz coś do mnie, to wyartykułuj. Konkretnie.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: spowiedz?

Post autor: antykieckowy »

dragoness pisze:
dragon pisze:
dragoness pisze:No błagam, znowu zaczynacie? Kto czuje taką potrzebę, idzie, kto nie chce, nie idzie. I po co dorabiać ideologię?
Jak Ci się "dragoness" nie podoba czyjeś zdanie, to nie wchodź na temat, nie czytać proszę i daj na luz - inni chcą odpocząć po całym dniu pracy ...
Czy przejąłeś obowiązki osobnika o nicku "warez"? Znaczy łazisz za mną po wątkach i czepiasz się? Masz coś do mnie, to wyartykułuj. Konkretnie.
Na stalkerów najlepsze jest "milcz i czekaj 2 tygodnie na zaszczyt jakim cię obdarzę gdy odpowiem na twój post". Działa skutecznie, stalker ma tak morko i jest tak sfrustrowany, że odlicza dwa tygodnie co do minuty. Wiem z doświadczenia.

:]
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: spowiedz?

Post autor: piotrek »

OK, posty znów są
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: spowiedz?

Post autor: dragon »

Dzięki "antykieckowy" za radę. Jak nauczyciele odpoczną do nowego roku, to porozmawiamy na spokojnie - prawie minie 2 tygodnie ... ;-)
chichotka
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:52

Re: spowiedz?

Post autor: chichotka »

Bazylika Najświętszej Maryi Panny z La Salette
(Dębowiec)
Cały tydzień (17-21.12) w trakcie mszy świętych tj. rano od 6:00 do 7:00, 10:00 do 11:00 i wieczorem od 18:00 do 19:00. Po raz kolejny Saletyni będą pełnić dyżury w nocy z 23/24.12[/quote]


Przepraszam co znaczy ze saletyni pełnią dyzury w nocy z 23/24.12?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: spowiedz?

Post autor: dragoness »

quote]Przepraszam co znaczy ze saletyni pełnią dyzury w nocy z 23/24.12?[/quote] Znaczy, że możesz się wyspowiadać w nocy z niedzieli na poniedziałek.
ODPOWIEDZ