spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
scand
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 22:04

spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: scand »

jak w temacie orientuję się ktoś, gdzie najlepiej udać się z taką misją?;D do której parafii/ kościoła?


chodzi mi o to, żeby nie trafić na nawiedzonego Xiędza, który będzie chciał przesadnie moralizować i wpajać naukę Kościoła na nowo... tylko aby było sprawnie i na temat?


pzdr.
Łukasz
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 28 lipca 2009, 10:23

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: Łukasz »

W tym przypadku proponuję spowiedź nigdzie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: dragoness »

Zrobić, to można za przeproszeniem, kupę. A w Polsce ślub kościelny nie jest obowiązkowy :wstyd:
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: Jozin »

Wpadnij do mnie sie wyspowiadać, chętnie Cię rozgrzeszę :)))
Awatar użytkownika
martunialla
Guru
Guru
Posty: 176
Rejestracja: 24 lipca 2011, 16:56

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: martunialla »

Bazylika Mniejsza w Dębowcu, ewentualnie Franciszkanie w Jaśle
scand
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 22:04

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: scand »

dragoness pisze:Zrobić, to można za przeproszeniem, kupę. A w Polsce ślub kościelny nie jest obowiązkowy :wstyd:

nie masz nic do powiedzenia to nie napinaj się przed kompem tylko milcz, katoliku jak widać nie z pierwszej łąpanki :rotfl: zrób to o czym tak gorliwie traktujesz a w razie problemu polecam
http://www.youtube.com/watch?v=WmZ0PkbTmOM
scand
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 22:04

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: scand »

Łukasz pisze:W tym przypadku proponuję spowiedź nigdzie.

nie mam zaufania do księży, ba.. każdy mój kontakt z nimi to ich permanentna manifestacja wyższości własnej nad ludem poddanym i stwarzanie problemów..dość się nabiegałem z papierkami, żeby zaspokoić ambicje co niektórych przedstawicieli kleru, została mi tylko spowiedź gdyż ślub kościelny jest dla mnie ważny jednak nie chcę się narazić i tradić na kogoś kto zacznie po mnie skakać bo.. przystępując do spowiedzi "przyodziewek mam nie właściwy" etc..
stąd moje pytanie, gdzie ( o ile w ogóle ) można spotkać dobrego Xiędza , który na temat przeprowadzi spowiedź mojej młodości a nie uczepi się jakiegoś jednego grzechu i zrobi ze mnie masakrę w konfesjonale :oczami:
Mieszko_1985
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 lutego 2012, 19:55

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: Mieszko_1985 »

Łukasz pisze:W tym przypadku proponuję spowiedź nigdzie.
w pełni popieram.

mnie to zawsze zastanawia jak dorosły człowiek może się "bać" księdza. to jest takie śmieszne, że aż ciężko o tym myśleć na poważnie. tak na szybko się zastanowiłem i chyba jedyny poważny powód obawy przed spowiedzią przedślubną to fakt zdradzania swojej przyszłej żony.
a może ja mam takie zdanie poprostu, ponieważ ksiądz przy spowiedzi patrząc mi w oczy i tak dobrze wie, że mi nie przegada, jeśli sam nie będę chciał się poprawić - hehe - w sumie tak mi zawsze mówią.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: antykieckowy »

Oj, przecież wszyscy wiemy, ze wystarczy "co łaska" i niemal każdy ksiądz da upragnione zaświadczenie o odbytej spowiedzi przedślubnej :] Trzeba to wliczyć w koszty ślubu :P
pimpin
Mistrz
Mistrz
Posty: 99
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 18:51

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: pimpin »

scand pisze:jak w temacie orientuję się ktoś, gdzie najlepiej udać się z taką misją?;D do której parafii/ kościoła?


chodzi mi o to, żeby nie trafić na nawiedzonego Xiędza, który będzie chciał przesadnie moralizować i wpajać naukę Kościoła na nowo... tylko aby było sprawnie i na temat?


pzdr.
Najlepiej do kościoła scjentologicznego - tam odpuści Ci grzechy sam Tom Cruise :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: dragoness »

scand pisze:
dragoness pisze:Zrobić, to można za przeproszeniem, kupę. A w Polsce ślub kościelny nie jest obowiązkowy :wstyd:

nie masz nic do powiedzenia to nie napinaj się przed kompem tylko milcz, katoliku jak widać nie z pierwszej łąpanki :rotfl: zrób to o czym tak gorliwie traktujesz a w razie problemu polecam
http://www.youtube.com/watch?v=WmZ0PkbTmOM
Z taką miłością bliźniego, jak również z wiedzą jak się ubrać, idąc do kościoła, to faktycznie problemy z rozgrzeszeniem przewiduję. Z pierwszej łapanki to byli apostołowie, więc raczej się nie "załapię".
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: monisia4you »

Spokojnie możesz iść do Franciszkanów. Będziesz czuł się jakbyś rozmawiał z kolegą . Bardzo fajni są pod tym względem. Ja polecam
ewela1591
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 17 marca 2009, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: ewela1591 »

Nie ma znaczenia do którego kościoła się udasz- w każdym z nich możesz trafić na nieodpowiedniego księdza.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: yorker »

"zrobić spowiedz" ? jesli takie jest nastawinie, to ja gratuluje
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: spowiedź przedślubna gdzie zrobić?

Post autor: oth »

Tutaj szybko zrobisz spowiedz.
http://www.ojciec-dyrektor.de/grzechy0.htm

Nie dziękuj, pomaganie bliznim to moja misja.
ODPOWIEDZ