Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
powiatowy-1981
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 19:51

Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: powiatowy-1981 »

Witam serdecznie poszukuję opinii użytkowników płyty indukcyjnej do kuchni, czy polecacie ,czy odradzacie ,o ile wzrastają rachunki za prąd, jaka firma waszym zdaniem jest najlepsza itp. Z góry dziękuję za porady i czekam na odpowiedzi :padam:
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: T135 »

Miałem przez rok i nie przekonałem się do tego, może z przyzwyczajenia do tradycyjnej kuchenki, nie wiem. Płyta jedynie ładnie wygląda, to fakt, ale myślę że nie ma to jak gotować na gazie :D Rachunki za prąd podskoczą Ci na pewno, zależnie od tego ile użytkujesz, no ale jednocześnie zmniejszy Ci się rachunek za gaz. Musisz spróbować żeby się przekonać. Miałem płytę firmy bosh, jeżeli chodzi o jej jakość to szczerze mogę polecić, ale uważam, że takie kuchnie są dla osób, które mało gotują.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: nitro »

Dochodzi też zakup specjalnych garnków... takie staromodne emaliowane się nie nadają
The Nun

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: The Nun »

Fakt, że indukcja jest dla wygodnych. Odkąd mam indukcję, wzrosły rachunki za prąd. Konkretnie nie jestem w stanie powiedzieć ile wzrosło za samą indukcję, bo mam również wiele innych sprzętów elektronicznych w domu, jednak zrezygnowałam całkowicie z gazu i śmiało mogę powiedzieć, że prawie na jedno wychodzi.
W końcu nie muszę się martwić po wyjściu z domu, czy zakręciłam kurki od gazu w kuchence - to po pierwsze. Po drugie, płyta jest przejedyna jeżeli chodzi o utrzymanie jej w czystości. Istnieje teoretycznie wiele środków do czyszczenia, jednak ja używam Clin i święto. Moje naczynia, czy garczki czy czajnik w końcu nie są od spodu czarne jak to bywa po gazowych.
Gotuję dużo, bo lubię gotować, a dzięki płycie indukcyjnej jest to dla mnie dodatkowa przyjemność. Zakupu dokonałam w Ikei w Krakowie, ciężko mi powiedzieć jakiej firmy jest ta płyta (pomimo, że ma swoją wewn. nazwę NUTID), nie wiem z kim Ikea współpracuje. Być może Bosch, bynajmniej jeżeli chodzi o pralki to Bosch współpracuje z Ikeą, jednak co do płyty indukcyjnej to nie mam pewności :)
Nie zmienia to jednak faktu, że jestem zadowolona i już nigdy nie wrócę do kuchenki gazowej. Pozdrówka

PS. Fakt, zakup specjalnych garczków jest konieczny, na szczęście ja dostałam w prezencie :P
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: Regulator »

powiatowy-1981 pisze:jaka firma waszym zdaniem jest najlepsza itp.
Słyszałem, że główne bebechy produkuje tylko jedna firma. Różnią się za to układy sterowania, na pewno Bosch będzie ok, Mastercook, Siemens czy Teka raczej też. Weź też pod uwagę, że jeżeli płyta ma zasilania trójfazowe, to może trzeba będzie pociągnąć do kuchni lepszy przewód. Jeżeli w domu mieszka ktoś z rozrusznikiem serca, płyta taka jest niewskazana. Także laptopa ani karty płatniczej nie trzymaj w pobliżu.
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: Magladenka »

Cześć, a jak teraz wygląda sprawa z rachunkami za prąd przy kuchence indukcyjnej? Ostatnie posty z przed prawie roku, a wiemy, że się już trochę zmieniło w tej sprawie (raczej nie na korzyść). Zamierzam kupić właśnie płytę indukcyjną i tylko się zastanawiam czy po zapłaceniu rachunków za prąd stać mnie jeszcze będzie na kupowanie jedzenia...?
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: Zynek6 »

bardzo dobra rzecz używam tylko w razie szybkiej potrzeby zagotowania czegoś lub braku miejsca na kuchence tak że na rachunki nie zwracam uwagi. Polecam
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: Magladenka »

Ale nie zwracasz uwagi na rachunki bo są takie małe czy używanie tego sprzętu jest takie wygodne, że nie zwracasz uwagi na te rachunki, bo korzyści przewyższają opłaty?
buno1
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 14 marca 2012, 00:13

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: buno1 »

Hej. Kuchenkę (mastercooka) mamy juz ponad 2 lata. Używana codziennie, bardzo dużo. Podpięta do ''trzech faz'' z racji posiadania tablicy bezpiecznikowej z drugiej strony ściany ,i było łatwo dorobić tzw siłę gdy robiliśmy kuchnie na wymiar. Dla mnie to super sprawa z racji szybkiego gotowania itp. Rachunki za prąd owszem nieznacznie poszły do góry, ale rekompensujemy je wymieniając systematycznie oświetlenie w domu na ledowe :). Minusem jest to ,gdy nie ma prądu to lipa z gotowania , tak jak bylo po ostatnich wichurach, a z drugiej strony nie ma aż tylu awarii. Garnki emaliowane niektóre u mnie działają, te z grubym płaskim dnem. A skoro masz obawy co do indukcji zapraszam do mnie na prezentacje i testy . Ewentualnie zakładaj indukcyjno-gazową i problem z głowy , np. taką http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/ ... 22-s.bhtml. Gorąco polecam i pozdrawiam
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: Magladenka »

No zużycie prądu rośnie, ale myślę, że wtedy można negocjować taryfę z dostawcą prądu. My mamy indukcję, rachunki są wyższe, no, ale za gaz już jednak nie płacisz. Jest to na pewno rozwiązanie dużo dużo bezpieczniejsze niż żywy ogień. Chociaż ja osobiście wolę gotować na ogniu, ale już tak się przyzwyczaiłam, że kiedy mam gotować na gazie, to już mnie to trochę wkurza. Na pewno trzeba trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do sposobu gotowania na indukcji.
No, ale jak się ma dzieci albo jeśli z tego miałyby korzystać osoby w podeszłym wieku, to absolutnie nie ma co się zastanawiać - jest po prostu bezpieczniej. Poza tym jest czyściej, bo jednak widać różnicę: na meblach nie osiada ten tłusty osad z gazu.
Aha, i trzeba pamiętać o specjalnych garnkach. Może są trochę droższe, ale chyba nie są narażone na takie zniszczenia jak garnki do gotowania na ogniu.
Co do samego sposobu gotowania, to myślę, że można go troszeczkę (ale tylko troszeczkę) przyrównać do gotowania na płycie pieca, pod którym buzuje ogień. Generalnie, mam porównanie między gazem a indukcją i ze względu na bezpieczeństwo wybrałabym indukcję.
gotrek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 16:35

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: gotrek »

Ja bym powiedział że indukcja lepsza, mieszkam w domu na wsi, i dwa lata temu zmieniłem kuchenkę gazową na indukcję i teraz sobie inaczej nie wyobrażam. Z tym prądem to znowu tak nie ma co przesadzać bo ja miałem butle gazową i płaciłem za nią 60zł miesięcznie a teraz moje rachunki za prąd podskoczyły o 65-70zł. Cenowo wychodzi podobnie ale są same plusy. Raz że bezpieczeństwo bo gaz to gaz, dwa że na indukcji się szybciej gotuje, trzy że dużo łatwiej ją wyczyścić.
miras
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 09:59

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: miras »

Bez porównania - koszty podobne a o ile większa czystość na indukcji, mycie szafek w kuchni po gazówce to horror.
Awatar użytkownika
Joanna_M
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 18 czerwca 2015, 09:30

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: Joanna_M »

Tak, ja mam w swojej kuchni i jak najbardziej polecam. Akurat ja wybrałam model KIH 6413-4B od Kernau, bo chciałam zmieścić się w określonym przedziale cenowym, ale jestem zadowolona z tego wyboru. Kupno płyty indukcyjnej wiąże się z zakupem nowych garnków, ale warto się w nie zaopatrzyć, bo to inwestycja na lata :) To płyta sterowana dotykowo, do naszej dyspozycji są 4 pola grzejne o 11 poziomach mocy. Przy zakupie otrzymałam 5 letni pakiet gwarancyjny, na który składają się 2 lata pełnej gwarancji oraz 3 lata obsługi serwisowej. Zakup oceniam jak najbardziej pozytywnie :).
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: lusio »

Podbijam wątek bo właśnie stoję przed wyborem płyty indukcyjnej do mojej kuchni. Będzie to moja pierwsza płyta i do końca nie wiem na co zwrócić uwagę. Póki co wybrałam sobie płytę Electrolux z serii 800 FLEX FlexiBridge bo mogę połączyć w niej kilka pól grzewczych w jedno. Ma dobre opinie i jest to sprawdzona marka. Ktoś ma tę płytę?
gekon
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 1 marca 2018, 12:23

Re: Płyta (kuchenka) indukcyjna czy ktoś posiada? opinie

Post autor: gekon »

Sama też mam ten dylemat obecnie. Też biorę pod uwagę Electroluxa. Faktycznie ta opcja łączenia pół grzewczych w jedno to super sprawa na przykład przy brytfannie.
ODPOWIEDZ