ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
esperanza_en
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, 19:04

ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: esperanza_en »

Witam, poszukuje informacji gdzie mogłabym kupić naturalne warzywa i owoce, chodzi mi o taką własną uprawę w Jaśle bądź okolicy, a nie tą sklepową i zagraniczną, może ktoś wie akurat czy ktoś miał by takie naturalne warzywa i owoce i sprzedałby troszkę, albo sam kupuje i doradziłby gdzie z góry dziękuje za informację! pozdrawiam.
mario1562
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 15 października 2010, 15:40

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: mario1562 »

jakie warzywa dokładniej??
esperanza_en
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, 19:04

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: esperanza_en »

Np.sałata, marchew itp.
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: dax »

Witam, osobiście nie pomogę, sam kupiłbym chętnie na zimę ekologiczną marchew, pietruszkę i kapustę.
Mateuszdmks
Guru
Guru
Posty: 104
Rejestracja: 22 grudnia 2010, 16:20

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: Mateuszdmks »

Ekologicznie to ci nic nie urośnie wszedzie trzeba coś sypnać
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: wścieklica »

Certyfikowanych gospodarstw ekologicznych w okolicach nie ma. Zapewne ściślejsze informacje posiada Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Natomiast najpewniejsze zakupy byłyby z polecenia znajomych. Z drugiej strony - środki do produkcji rolniczej mają kosmiczne ceny, więc bardzo niewielu rolników je kupuje i stosuje. I najczęściej są to albo farmerzy, albo emeryci. Farmerów na to stać, a emeryci chcą mieć "dużo i ładne". Reszta jeśli już stosuje jakieś nawozy i opryski, to symbolicznie, bez większego znaczenia dla ekologii.
Pozostałby jeszcze temat jak rozpoznać czy jakiś owoc lub warzywo jest "ekologiczne i zdrowe". Ale to byłby cały wykład.
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: dax »

Mateuszdmks pisze:Ekologicznie to ci nic nie urośnie wszedzie trzeba coś sypnać
Nie zgadzam się, oczywiście można sypnąć lub spryskać ale różnica polega na tym że co innego jest pryskać chemią a np. wyciągiem z pokrzywy czy czosnku lub podlewaniem herbatka kompostową. Ja w swoim warzywniaku żadną chemią nie pryskam a jakoś wszystko rośnie. Po drugie proponuje zmienić nastawienie i nie iść za stadem baranów które twierdzi że np: ekologicznie nic nie urośnie, takie mamy rządy i nic się nie zmieni, mamy być niewolnikami bo przodkowie też nimi byli itp. tok myślenia no i oczywiście nie oglądać za dużo telewizji :)
esperanza_en
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, 19:04

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: esperanza_en »

Witam, dziękuje za odpowiedzi, cóż będę szukać dalej, kupuje u nas na warzywniaku w rynku od osób które przyjeżdżają zazwyczaj w piątek ze swoimi warzywkami i owocami ale wiadomo że to nie pewne...szkoda, bardzo szkoda że nie ma u nas dostępu do eko warzyw i owoców..
Ayranna
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 czerwca 2012, 15:00

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: Ayranna »

Witam,przepraszam-mam nadzieje,ze się pani nie obrazi za to co napiszę,ale w ostatnim czasie powstała jakaś eko-nagonka i niektórzy ślepo wierzą,że to co dostaną jest krystalicznie zdrowe itp. Czytałam wiele artykułów na ten temat,bo też mnie to interesowało.Koncerny ekologicznej żywności,albo tak zwanej - zarabiają na tym dużo,o tym trzeba pamiętać. Wiem,że chodzi o zdrowe odżywianie,ale teraz niewielu ludzi dostanie gdzieś 100 % zdrową żywność....
Awatar użytkownika
pomelo
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 8 sierpnia 2011, 18:47

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: pomelo »

do Ayranna

nie chodzi tu nawet o eko- nagonkę, tylko po prostu liczba osób z alergiami rośnie drastycznie i to z powodu właśnie tej chemii,a swoją drogą kompost z pokrzyw -tani i skuteczny do uprawy roślin. A'propos w dzisiejszych czasach nawet po marchewce może cię wysypać,taka to bomba chemiczna ,więc podawać ją niemowlakowi czy nie????? Dlatego ekologiczni producenci rolnik a nie koncern są w cenie
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: dax »

pomelo pisze:do Ayranna

nie chodzi tu nawet o eko- nagonkę, tylko po prostu liczba osób z alergiami rośnie drastycznie i to z powodu właśnie tej chemii,a swoją drogą kompost z pokrzyw -tani i skuteczny do uprawy roślin. A'propos w dzisiejszych czasach nawet po marchewce może cię wysypać,taka to bomba chemiczna ,więc podawać ją niemowlakowi czy nie????? Dlatego ekologiczni producenci rolnik a nie koncern są w cenie
Nie tylko z alergiami, ale rak lub inne poważne choroby spowodowane są min. przez chemię w żywności. Dla mnie ideałem byłaby własna produkcja warzyw ale obecnie mieszkam w mieście i mam możliwość uprawy niewielkich grządki.
nikusia78
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2013, 19:40

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: nikusia78 »

Ja co tydzień świeże eko warzywka i inne produkty dla mojego synka zamawiam w vegepack.pl. Polecam jabłuszka, marchewkę i inne produkty. Masz pewność że warzywa są naprawdę eko i świeże.
poszukiwacz
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:24

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: poszukiwacz »

jest przecież sklep ze zdrowa żywnością na ulicy w. pola naprzeciw szkoły podstawowej nr 4 i można tam kupić warzywa ekologiczne i inne produkty bez wspomagaczy.
Można coś dla siebie wybrać, a z wiosną na pewno będą też świeże warzywa i owoce
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: ekologiczne warzywa owoce w Jaśle

Post autor: CYNGIEL »

nikusia78 pisze:Ja co tydzień świeże eko warzywka i inne produkty dla mojego synka zamawiam w vegepack.pl. Polecam jabłuszka, marchewkę i inne produkty. Masz pewność że warzywa są naprawdę eko i świeże.
Skąd pewność,że są eko? ;)
ODPOWIEDZ