POMOC!

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

POMOC!

Post autor: cerzka92 »

siema witam mam do was pytanie odnosne takiej sytuacji. znajomy jechał samochodem z niedozwoloną predkościa na wąskiej drodze czyli tak gdzieś 60/70km/h z naprzeciwka wyskoczył mu samochód uderzył w niego.w tym drugim samochodzie poszedł błotnik,zderzak,halogen,opona. a u mojego kolegi błotnik,nadkole,halogen,zderzak,lampa,kierunek. spisano papierek ze obejdzie sie bez policji. i tu sie rodzi pytanie czy teraz za naprawe poszkodowanej osoby osoba winna musi płacić z ubezpieczenia czy własnej kieszeni. :/
Marianna
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 22:00

Re: POMOC!

Post autor: Marianna »

Jeśli pojazd ma ważną polisę OC - płaci ubezpieczalnia.
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

Re: POMOC!

Post autor: cerzka92 »

a teraz mi powiedz marianna jeśli przykładowo samochody sa starszego rocznika. poniżej 2000.
to składka OC(jest obowiązkowa?) i czy obejmuje naprawe samochodu poszkodowanego.
czy obu stronom winowajcy i poszkodowanemu.
mmmmmmmm
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 11:32

Re: POMOC!

Post autor: mmmmmmmm »

cerzka92 pisze: jeśli przykładowo samochody sa starszego rocznika. poniżej 2000..
to składka OC(jest obowiązkowa?) i .
na kazdy samochod OC jest obowiazkowe niewazne jaki rocznik
kamikaze

Re: POMOC!

Post autor: kamikaze »

Z OC sprawcy pokrywana jest tylko szkoda poszkodowanemu (masło maślane:) ). Sprawca - szkodę we własnym samochodzie musi pokryć sobie, we własnym zakresie. Dodatkowo sprawca straci część zniżek.
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

Re: POMOC!

Post autor: cerzka92 »

zniżki no to to jest nic. czyli jeśli sprawca i poszkodowany maja OC ważne to w firmie ubezpieczeniowej takiej jak PZU. Koszt naprawy poszkodowanemu pokryją zniżki sprawcy ?
nie zależne od tego jaki kosz wyceni rzeczoznawca?
a powiedzcie ile przykładowo moze kosztować nadkole,błotnik,opona samochodowa,halogen + zderzak i malowanie do fiat punto 95r może starszy.
kamikaze

Re: POMOC!

Post autor: kamikaze »

Tak jesli OC sprawcy jest wazne to koszt naprawy pokryje jego firma ubezpieczeniowa, niezaleznie czy jest to PZU czy inna firma. Z reguły sprawca straci 5% zniżek niezależnie czy szkoda opiewa na 100zł. czy na 1000 zł.
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

Re: POMOC!

Post autor: cerzka92 »

czyli jak mówicie OC jest obowiązkowe to koszty naprawy poszkodowanego winowajca nie będzie musiał płacić z kieszeni ani grosza nie zależne od tego czy samochód będzie w najdroższym czy najtańszym serwisie naprawiany.
A jeszcze jedno pytanie ja się tu dowiedziałem ze znajomy miał podobną kolizje tylko leciutką stłuczkę kilka miesięcy wcześniej.ale to było draśnięcie, czyli w dalszym ciągu firma ubezpieczeniowa pokryje koszty jeśli kolega miał stłuczkę z tym poszkodowanym.
kamikaze

Re: POMOC!

Post autor: kamikaze »

Jak juz pisałem jeśli winowajca ma ważne OC to jego firma ubezpieczeniowa zapłaci za naprawę szkody, która wyrządził. W końcu po to sie płaci ubezpieczenie.
Napisz dokładnie i mniej chaotycznie o co chodzi z tym draśnięciem.
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

Re: POMOC!

Post autor: cerzka92 »

kamikaze masz na pw napisane.
kamikaze

Re: POMOC!

Post autor: kamikaze »

odp na PW
ODPOWIEDZ