fotografia sposobem na biznes?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
swiezak
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 9 października 2012, 09:49

fotografia sposobem na biznes?

Post autor: swiezak »

Witam. Mam takie pytanie. Czy jest sens otwierac w naszych okolicach firmę fotograficzną? Konkurencja jest, jednak większość w szarej strefie, nie zarejestrowani. Brakuje wg mnie naprawdę dobrego fotografa w tym przypadku ślubnego. Oczywiście mamy może z 3 -4 firmy w Jaśle które oferują usługi na przyzwoitym poziomie.Reszta zupełni amatorzy a ich prace pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego chciałbym Was prosić o opinię na ten temat. Z góry dzięki:)
Awatar użytkownika
shadowman25
Guru
Guru
Posty: 115
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:36

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: shadowman25 »

Zamieść kilka swoich prac to się dowiesz czy jest tego sens.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: dragon »

shadowman25 pisze:Zamieść kilka swoich prac to się dowiesz czy jest tego sens.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.
Dobry pomysł! Pokaż poziom swoich prac, zachęcam do do tego i pozdrawiam :-)
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: wścieklica »

Tak jak przedmówcy - "pokaż jak mieszkasz - powiemy ci kim jesteś" Pokaż co potrafisz.
Poza talentem, smakiem i wrażliwością estetyczną (które to cechy ma duuuża większość fotografujących), żeby otworzyć PROFESJONALNY zakład i studio fotograficzne, potrzeba jest jeszcze fura kasy. Bo masz rację - fotografów ślubnych jest sporo. Ale na zasadzie że mają 1 -2 aparaty, kilka obiektywów, dobry komputer, podstawowe peryferia... I tyle. Książki, albumy i pamiątki wykonują w firmach zewnętrznych. Zatem - Fotografia jako FIRMA, owszem. Na rynku Jasła i okolic kompleksowych firm jest malutko. Fotografów ze 20x więcej.
Pokaż co potrafisz - a forumowicze powiedzą ci czy masz szanse wbić się w rynek.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: winiarz171 »

jako że temat stanął oczekując odpowiedzi od założyciela tematu, zapraszam na moje zdjęcia www.sylwex19.flog.pl . Można sobie pooglądać. Co prawda nie jakieś hohoho ale lepsze to niż czekanie na zdjęcia których i tak pewnie nie otrzymamy :D
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: dragon »

Winiarz171, bardzo ładnie focisz, Gratuluję oka!
swiezak
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 9 października 2012, 09:49

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: swiezak »

No jak mam wam pokazać jak jeszcze nie robiłem zdjęc ślubnych..
Maja321
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, 22:16

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: Maja321 »

winiarz171 pisze:jako że temat stanął oczekując odpowiedzi od założyciela tematu, zapraszam na moje zdjęcia http://www.sylwex19.flog.pl . Można sobie pooglądać. Co prawda nie jakieś hohoho ale lepsze to niż czekanie na zdjęcia których i tak pewnie nie otrzymamy :D

Jakim Ty kolego sprzętem robisz taaakie zdjęcia?! Świetne i powinieneś pomyśleć o rozwijaniu swoich umiejętności. Ja dopiero zaczynam lustrzanką fuji .
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: wścieklica »

@swiezak - Po prostu - pokaż jakiekolwiek swoje zdjęcia. Takie jakie masz.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: winiarz171 »

dragon pisze:Winiarz171, bardzo ładnie focisz, Gratuluję oka!
dzięki :)
Maja321 pisze:
Jakim Ty kolego sprzętem robisz taaakie zdjęcia?!
tzn sprzęt mam amatorski i dosyć przeciętny. Nikon d3100, 50 mm 1.8, i jeszcze do szerszych ujęć kit 18-105 :)
Dżon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:25

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: Dżon »

Maja321 pisze:
Jakim Ty kolego sprzętem robisz taaakie zdjęcia?!
winiarz171 pisze: tzn sprzęt mam amatorski i dosyć przeciętny. Nikon d3100, 50 mm 1.8, i jeszcze do szerszych ujęć kit 18-105 :)
+ dobra znajomość obsługi Photoshopa :) - bo surowe Raw-y chyba były niespecjalne? Prawda ? :)
Nie piszę tego złośliwie (nie bierz tego winiarz171 do siebie), ale jakoś wszyscy się tym Photoshopem nie chwalą a z prawie każdego zdjęcia efekty aż sie wylewają :)
Cóż takie czasy że się zdjęcia na komputrze tworzy :)
diesirae
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 27 lutego 2013, 11:18

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: diesirae »

Jeśli otworzysz dobrą firmę fotograficzną, oferującą usługi na wysokim poziomie za niewygórowane pieniądze to z pewnością znajdziesz klientów na terenie Jasła i w okolicy. Teraz większość osób przedkłada sobie jakość nad cenę, dlatego jeśli jesteś dobrym fotografem, twoje zdjęcia są oryginalne, masz dużo pomysłów i dobry sprzęt to interes powinien wypalić. ;)
antonka87
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2 stycznia 2012, 13:31

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: antonka87 »

Talent zawsze się obroni, dobra jakość to podstawa. Ja czasem wolę zapłacić trochę więcej ale mieć dobrej jakości produkt.
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: wścieklica »

Jak zwykle - nawet doskonałe i bezbłędne pomysły na biznes - rozbijają się o kasę.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: zielony87 »

Mocno odkopany temat... Może być jak ktoś ma talent do fotografowania to się przebije,ale tak poza tym to zakłady fryzjerskie,fotograf,szmateks,sklep,apteka... Wtórne to do bólu niestety...

Co do blogów - ok,Tuskówna na tym zarabia,ale czy realnie są w tym aż takie pieniądze :?:
ODPOWIEDZ