fotografia sposobem na biznes?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?

Uwaga! Dział nie służy do zamieszczania ofert kupię/sprzedam, a do zamieszczania pytań typu "Gdzie mogę kupić, Gdzie mogę sprzedać"

Moderator: paul_proteus

swiezak
Debiutant
Debiutant

fotografia sposobem na biznes?

Post autor: swiezak » 9 października 2012, 09:54

Witam. Mam takie pytanie. Czy jest sens otwierac w naszych okolicach firmę fotograficzną? Konkurencja jest, jednak większość w szarej strefie, nie zarejestrowani. Brakuje wg mnie naprawdę dobrego fotografa w tym przypadku ślubnego. Oczywiście mamy może z 3 -4 firmy w Jaśle które oferują usługi na przyzwoitym poziomie.Reszta zupełni amatorzy a ich prace pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego chciałbym Was prosić o opinię na ten temat. Z góry dzięki:)

Awatar użytkownika
shadowman25
Guru
Guru

Re: fotografia sposobem na biznes?

Post autor: shadowman25 » 9 października 2012, 11:38

Zamieść kilka swoich prac to się dowiesz czy jest tego sens.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.

dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: dragon » 9 października 2012, 23:16

shadowman25 pisze:Zamieść kilka swoich prac to się dowiesz czy jest tego sens.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.
Dobry pomysł! Pokaż poziom swoich prac, zachęcam do do tego i pozdrawiam :-)

wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: wścieklica » 10 października 2012, 08:13

Tak jak przedmówcy - "pokaż jak mieszkasz - powiemy ci kim jesteś" Pokaż co potrafisz.
Poza talentem, smakiem i wrażliwością estetyczną (które to cechy ma duuuża większość fotografujących), żeby otworzyć PROFESJONALNY zakład i studio fotograficzne, potrzeba jest jeszcze fura kasy. Bo masz rację - fotografów ślubnych jest sporo. Ale na zasadzie że mają 1 -2 aparaty, kilka obiektywów, dobry komputer, podstawowe peryferia... I tyle. Książki, albumy i pamiątki wykonują w firmach zewnętrznych. Zatem - Fotografia jako FIRMA, owszem. Na rynku Jasła i okolic kompleksowych firm jest malutko. Fotografów ze 20x więcej.
Pokaż co potrafisz - a forumowicze powiedzą ci czy masz szanse wbić się w rynek.

Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: winiarz171 » 10 października 2012, 14:16

jako że temat stanął oczekując odpowiedzi od założyciela tematu, zapraszam na moje zdjęcia www.sylwex19.flog.pl . Można sobie pooglądać. Co prawda nie jakieś hohoho ale lepsze to niż czekanie na zdjęcia których i tak pewnie nie otrzymamy :D

dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: dragon » 11 października 2012, 22:22

Winiarz171, bardzo ładnie focisz, Gratuluję oka!

swiezak
Debiutant
Debiutant

Post autor: swiezak » 11 października 2012, 22:49

No jak mam wam pokazać jak jeszcze nie robiłem zdjęc ślubnych..

Maja321
Guru
Guru

Post autor: Maja321 » 11 października 2012, 23:30

winiarz171 pisze:jako że temat stanął oczekując odpowiedzi od założyciela tematu, zapraszam na moje zdjęcia http://www.sylwex19.flog.pl . Można sobie pooglądać. Co prawda nie jakieś hohoho ale lepsze to niż czekanie na zdjęcia których i tak pewnie nie otrzymamy :D

Jakim Ty kolego sprzętem robisz taaakie zdjęcia?! Świetne i powinieneś pomyśleć o rozwijaniu swoich umiejętności. Ja dopiero zaczynam lustrzanką fuji .

wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: wścieklica » 12 października 2012, 07:50

@swiezak - Po prostu - pokaż jakiekolwiek swoje zdjęcia. Takie jakie masz.

Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: winiarz171 » 13 października 2012, 11:17

dragon pisze:Winiarz171, bardzo ładnie focisz, Gratuluję oka!
dzięki :)
Maja321 pisze:
Jakim Ty kolego sprzętem robisz taaakie zdjęcia?!
tzn sprzęt mam amatorski i dosyć przeciętny. Nikon d3100, 50 mm 1.8, i jeszcze do szerszych ujęć kit 18-105 :)

Marika89
Debiutant
Debiutant

Post autor: Marika89 » 26 lutego 2013, 11:13

Pomysł dobry tylko wiesz sam pomysł to nie wszystko. Zrobiłeś analizę rynku? Startując w biznesie musisz pamiętać, by mieć już gotowy biznes plan wedle którego będziesz realizował swoją strategię. Jeśli faktycznie jest tutaj niewielka konkrecja zastanów się nad początkiem promocji swojego zakładu fotograficznego, a może zaoferuj jakąś usługę która jest potrzebna a jej nie ma w ofercie konkurencji. Musisz wszystko przeanalizować, pójdź do konkurencji jako klient rozeznaj się co i jak, co oferują a czego nie, wywiad trzeba zrobić. Do tego jeszcze przydałoby się badanie rynku lokalnego - konsumentów, ich potrzeb, możesz nawet spróbować podpytać ludzi na ulicy, 1 na 20 osób pewnie zgodzi się na rozmowę, możesz też użyć socjotechniki, podać się za dziennikarza - piszesz artykuł do gazety o... i zadajesz pytanie związane z potrzebami klientów mowa oczywiście o branży fotograficznej - wtedy powinna być większa skuteczność. Kombinuj i kombinuj wykaż się kreatywnością a będzie oki. Bez żadnego rozeznania nie ma sensu otwierać firmy.

Dżon
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Dżon » 26 lutego 2013, 12:04

Maja321 pisze:
Jakim Ty kolego sprzętem robisz taaakie zdjęcia?!
winiarz171 pisze: tzn sprzęt mam amatorski i dosyć przeciętny. Nikon d3100, 50 mm 1.8, i jeszcze do szerszych ujęć kit 18-105 :)
+ dobra znajomość obsługi Photoshopa :) - bo surowe Raw-y chyba były niespecjalne? Prawda ? :)
Nie piszę tego złośliwie (nie bierz tego winiarz171 do siebie), ale jakoś wszyscy się tym Photoshopem nie chwalą a z prawie każdego zdjęcia efekty aż sie wylewają :)
Cóż takie czasy że się zdjęcia na komputrze tworzy :)

diesirae
Debiutant
Debiutant

Post autor: diesirae » 27 lutego 2013, 12:46

Jeśli otworzysz dobrą firmę fotograficzną, oferującą usługi na wysokim poziomie za niewygórowane pieniądze to z pewnością znajdziesz klientów na terenie Jasła i w okolicy. Teraz większość osób przedkłada sobie jakość nad cenę, dlatego jeśli jesteś dobrym fotografem, twoje zdjęcia są oryginalne, masz dużo pomysłów i dobry sprzęt to interes powinien wypalić. ;)

antonka87
Początkujący
Początkujący

Post autor: antonka87 » 28 lutego 2013, 12:27

Talent zawsze się obroni, dobra jakość to podstawa. Ja czasem wolę zapłacić trochę więcej ale mieć dobrej jakości produkt.

wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: wścieklica » 28 lutego 2013, 13:38

Jak zwykle - nawet doskonałe i bezbłędne pomysły na biznes - rozbijają się o kasę.

ODPOWIEDZ