kto poleci dobrego architekta???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
pyzikowa022
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 20 listopada 2012, 19:20

kto poleci dobrego architekta???

Post autor: pyzikowa022 »

Witam. Poszukuje dobrego architekta do zaprojektowania domu indywidualnego. Czy ktoś poleci jakieś biuro a może tylko architekta?? Mam namiary na Pana Barzyka, ale chce poznać opinie zanim się zdecyduje.
Pozdrawiam
Tesa57
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 27 lipca 2012, 17:10

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: Tesa57 »

A ja polecam P. Pabiana
pyzikowa022
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 20 listopada 2012, 19:20

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: pyzikowa022 »

a może troszke wiecej informacji moge prosic?? jak długo trzeba czekac, jakie koszta??
jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:26

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: jungle-is-massive »

Na pewno odradzam Pana A. Przewoźnika, człowiek bardzo niesłowny
wojasxxx
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 14 stycznia 2012, 09:42
Lokalizacja: Jasło

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: wojasxxx »

Polecam Roberta Barzyka,ale jak każdy z projektantów niestety ma problemy z dotrzymaniem terminu.
buno1
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 14 marca 2012, 00:13

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: buno1 »

Robert B. jest ok.
Nam projektował domek,taki jaki nam sie podobał (tzn.z wielu projektów z gazet,neta wybraliśmy to co nam sie podobało tj rozmieszczenie w domu,wygląd itp),
a on nam to poskłądał do kupy i zrobił projekt.
W terminie, a cena przystępna. Konkurencyjna do cen z internetu, czy cen projektów z gazet. :D
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: mała111 »

buno1 pisze:Robert B. jest ok.
Nam projektował domek,taki jaki nam sie podobał (tzn.z wielu projektów z gazet,neta wybraliśmy to co nam sie podobało tj rozmieszczenie w domu,wygląd itp),
a on nam to poskłądał do kupy i zrobił projekt.
W terminie, a cena przystępna. Konkurencyjna do cen z internetu, czy cen projektów z gazet. :D
Również polecam Roberta jest bdb i ceny chyba najlepsze :super:
architekt wnętrz
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 16 listopada 2012, 11:59

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: architekt wnętrz »

Polecm Zespół usłóg projektowych i wykonawczych pana Wacława Krzanowskiego na ul kościuszki , po drugiej stronie dawnej Halagardy, mają bardzo duże doświadczenie w projektowaniu domów indywidualnych, wszystko załatwią w urzędzie a przede wszystkim są tani!
kwiaciarka
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 21 listopada 2012, 18:15

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: kwiaciarka »

a ja polecam Pana Andrzeja Węgrzynowicza. Projekt dla nas wykonał szybko i tanio. Poza tym pomógł z załatwieniem wielu formalności w urzędach.
Anika
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 28 listopada 2012, 16:33

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: Anika »

Polecam Roberta Barzyka z Gądek,bardzo dużo nam doradził a projekt wymyślaliśmy wspólnie :ok: :ok: :ok:
guana
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2010, 11:46

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: guana »

Polecam Pana Piotra Dubec. Siedzibę ma na Baczyńskiego. Zaprojektował nam pokój i wyszło rewelacyjnie!Młody człowiek ze świeżymi pomysłami. Przesyłam linka do strony internetowej: http://www.dubec.pl/ :ok:
maz_krzysiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 21 listopada 2010, 21:38

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: maz_krzysiek »

Jeśli chcesz mieć naprawdę dobry projekt domu w którym spędzisz resztę swojego życia to z czystym sumieniem myślę, mówię i piszę: UNIKAJ p. Węgrzynowicza Andrzeja.
- Najlepiej zapytać o opinię na jego temat w wydziale architektury w Starostwie Powiatowym.
Z mojej strony:
Facet strasznie się przechwala co on to nie zrobił w życiu. Projektuje głównie kościoły więc o domach raczej ma słabe pojęcie. Zanim przejdziesz do rozmowy o projekcie to dowiesz się dużo niepotrzebnych rzeczy co projektował i gdzie (dla niego to jest najbardziej istotne a nie Twój projekt), a jeśli będą przy rozmowie osoby "trzecie" to Ciebie w ogóle pominie i będzie się im wychwalał jaki to on nie jest.
Co do projektu domu:
Nie słucha Twoich sugestii czy uwag, ponieważ uważa że to co on zrobi jest idealne i musisz się tym zachwycić.
Nie robi projektu na komputerze tylko na papierze.
Mówi że przyniesie jutro a "jutro" u niego trwa 2 miesiące.
Jeśli już, nie daj Boże, spotkasz się z nim to na pewno usłyszysz jaki to kiepski projektant jest z jego zięcia, nie wiem nadal dlaczego.
Większość spraw w urzędach lepiej załatwić samemu, no chyba że chcesz zacząć się budować za kilka lat a nie miesięcy.
Kwestie techniczne:
Cena projektu nieco wyższa od projektu gotowego.
Projekt gotowy dużo bardziej przemyślany niż p. Węgrzynowicza
Jeśli mógłbym cofnąć się w czasie wziąłbym gotowy projekt, ponieważ nad gotowym projektem siedzi sztab ludzi a nie jeden "prze ...uj" p. Węgrzynowicz
Poszedłbym do młodego projektanta któremu zależy na reklamie i pieniądzach i pozmieniałbym to co mi się nie podoba.
CO DO PROJEKTU od p. pożal się Boże "architekta"
- zwracaj uwagę na wymiary
- ścianki tzw "przepiórki"
- media (woda, prąd, gaz), jeśli nie przypilnujesz, zrobi tak jak on uważa a nie tak jak Ty chcesz
- miejsce w domu, żeby gdzieś nie było za ciasno
- klatka schodowa, u niego to jak wyjście na chór albo na ambonę w kościele: CIASNE I ZABUDOWANE
- tak samo korytarz, przedpokój itp
- zwróć uwagę na kominy i wentylację: jak tego nie dopilnujesz to możesz nie mieć w ogóle
Na dobrą sprawę to na wszystko tu musisz zwrócić uwagę.
Na razie to tyle z mojej strony.
KOGO BYM POLECIŁ? STUDENCI ARCHITEKTURY - KRAKÓW, GLIWICE: im zależy na zadowoleniu ludzi i reklamie. Co do legalności projektu studenckiego to jest grono osób które się pod tym podpisze.
Człowiek niestety uczy się na błędach.
Gdybym miał ponownie stawiać dom to wybrałbym gotowy projekt i zmienił te rzeczy które by mi się nie podobały
Ale już nigdy nie zatrudniłbym p. Węgrzynowicza.
Pozdrawiam
W razie "wu" pisz, nie krępuj się.
maz_krzysiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 21 listopada 2010, 21:38

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: maz_krzysiek »

Aha
Gość projektuje głownie kościoły więc co do domów nie spodziewał bym się cudów.
Lepiej dać sobie z nim spokój
buno1
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 14 marca 2012, 00:13

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: buno1 »

Anika pisze:Polecam Roberta Barzyka z Gądek,bardzo dużo nam doradził a projekt wymyślaliśmy wspólnie :ok: :ok: :ok:
Też polecam, ze mną było tak samo. Domek stoi ,i jest taki jaki nam sie podoba. :)
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: kto poleci dobrego architekta???

Post autor: Happy »

buno1 pisze:
Anika pisze:Polecam Roberta Barzyka z Gądek,bardzo dużo nam doradził a projekt wymyślaliśmy wspólnie :ok: :ok: :ok:
Też polecam, ze mną było tak samo. Domek stoi ,i jest taki jaki nam sie podoba. :)
Widzę że wypowiadają się sami inwestorzy, pozwolę sobie na parę uwag jako osoba z branży, gdyż miałem okazję oglądać jeden z projektów domu Pana Barzyka.
1. Jakość architektury domku nienajgorsza, ale mase błędów jeśli chodzi o rozwiązania techniczno-budowlane, które wręcz w ksiazkach do budownictwa są prezentowane jako złe, czyli niezgodne ze sztuką budowlaną, więc nie wolno ich umieszczać w projektach pod żadnym pozorem. Notabene projekt domku jest jednym z najprostszych i najmniej skomplikowanym projektem jaki można sobie wyobrazić, gdyż wszystkie rozwiązania są oklepane, jak dla mnie jest to niemożliwe żeby w takim projekcie popełniać książkowe błędy, a co będzie w projektach bardziej skomplikowanych??
2. Bardzo pobieżnie zrobione branże, "na odwal się" . W tym konkretnym przypadku były to za duże ławy fundamentowe i za dużo zbrojenia w stropie. Od razu widać , że części konstrukcji nie projektował konstruktor, tylko pewne dane zostały wzięte z powietrza, co naraża inwestora na straty rzędu 6-7 tys. zł na materiałach.
3. Cała dokumentacja bardzo niefachowo zrobiona. W trakcie mojej 10-letniej praktyki projektowej nie spotkałem się z dokumentacją gorzej wykonaną niż ta. Jest to dokumentacja TECHNICZNA i ma zawierać wszystkie elementy ważne i niezbędne do poprawnego prowadzenia budowy. Nie wolno jej zaśmiecać jakimiś bzdetnymi rysunkami typu "rozwinięcia ścian" bo to murarzowi nie jest do niczego potrzebne. Jeśli ktoś drukuje wszystko co jest do wydrukowania w danym programie tzn. że nie umie dokonać prawidłowej oceny tego co jest ważne a co nie, czyli że nie ma odpowiedniej wiedzy budowlanej. Wklejanie dziesięciu kolorowych wizualizacji naprawdę nie jest potrzebne i mydli tylko inwestorom oczy odwracając ich uwagę od spraw istotnych.
4. Ten Pan ma na swojej pieczątce napisane Architekt. Co ciekawe architektem nie jest, co bardzo łatwo sprawdzić na stronie Izby Architektów, gdzie jest wyszukiwarka czynnych architektów. Tytułowanie się tytułem którego się nie posiada, no to jest dla mnie przegięcie, jakaś megalomania. Ludzie czy chodzilibyscie do lekarza , który nie skończył medycyny a tytułuje się lek. med.??? To tyle w tym temacie.
ODPOWIEDZ