Jaką pralkę kupić

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Awatar użytkownika
overbreaker
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2011, 13:53

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: overbreaker »

Najtańsza i taką żeby miała 2 lata gwarancji.Teraz pralki żadko która dożywa do konca gwarancji.Bosch zrbił sie konkretnym syfem,amica to to samo co polar,lipa.Whirlpool,po 6 miechach prania wymieniony cały zespół pioracy warty ponad 500zł,w sumie 3 razy mi go wymieniano,na ostatniej wymianie gwarancyjnej podobno załozyli nam jakis udoskonalony wzmocniony i ze ma byc na długo.Zobaczymy.Szkoda za pralke dawac nawet 1200zł bo to ten sam szit co za 700zł i tak samo szybko sie psuje.Kupowac najtansze pralki bo i tak pozyja dwa lata a w tym czasie chociaz jest serwis za darmo.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: wieśniak »

overbreaker pisze:Najtańsza i taką żeby miała 2 lata gwarancji.Teraz pralki żadko która dożywa do konca gwarancji.Bosch zrbił sie konkretnym syfem,amica to to samo co polar,lipa.Whirlpool,po 6 miechach prania wymieniony cały zespół pioracy warty ponad 500zł,w sumie 3 razy mi go wymieniano,na ostatniej wymianie gwarancyjnej podobno załozyli nam jakis udoskonalony wzmocniony i ze ma byc na długo.Zobaczymy.Szkoda za pralke dawac nawet 1200zł bo to ten sam szit co za 700zł i tak samo szybko sie psuje.Kupowac najtansze pralki bo i tak pozyja dwa lata a w tym czasie chociaz jest serwis za darmo.
Widać masz pecha do pralek.Ja mam Indesit już około 8 lat i nic się złego z nią nie dzieje .Wcześniej miałem Boscha też wytrzymał około 8 lat . Po takim czasie już nawet nie zaglądam do niej jeśli się zepsuje tylko kupuję kolejna. Moim zdaniem to zależy na jaką partię się trafi,w sumie jak ze wszystkim .
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: kociamberek »

overbreaker pisze: żadko
chyba rzadko :super:
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: PERSPEKTYWA... »

Tak jak dla mnie tylko i wyłacznie pralki firmy BOSCH! :ok: były od zawsze w naszym domu i przechodzą kadencje... a ostatnio została zakupiona przeze mnie GORENJE :dobani: i teraz pluję sobie w twarz za ten zakup :cisza: prała tylko 4 miesiące, a zaczęły się wycieki, świrowanie programatora aż na sam koniec BUM! Stanęła i Amen :) jest 3 raz w reklamacji ... ten 3 raz jest najdłuższy bo aż ponad miesiąc nikt się o nią nie odzywa... :mur: także odradzam :krzeslem: GORENJE :) Tylko BOSCH !!! :ok: :super: :piwo: :piwo: :padam:
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: Architekt »

overbreaker pisze:Najtańsza i taką żeby miała 2 lata gwarancji.Teraz pralki żadko która dożywa do konca gwarancji.Bosch zrbił sie konkretnym syfem,amica to to samo co polar,lipa.Whirlpool,po 6 miechach prania wymieniony cały zespół pioracy warty ponad 500zł,w sumie 3 razy mi go wymieniano,na ostatniej wymianie gwarancyjnej podobno załozyli nam jakis udoskonalony wzmocniony i ze ma byc na długo.Zobaczymy.Szkoda za pralke dawac nawet 1200zł bo to ten sam szit co za 700zł i tak samo szybko sie psuje.Kupowac najtansze pralki bo i tak pozyja dwa lata a w tym czasie chociaz jest serwis za darmo.
mi tam sprzęty agd się nie psują.
Amica pierze od 2004r. i nic jej nie jest, zwiedziła na przyczepie kawał świata. Lodówka to samo. Chętnie bym wymienił na ładniejsze ale skoro działają i są polskie to po co?
Raz tylko na "gorącym" programie się nie wyłączyła automatycznie w zadanym czasie i podejrzanie nagrzała wtedy ją wyłączyłem ręcznie.
Mikrofalę niedawno żona zabrała do pracy choć była dobra.
Ja bym tez kupował w miarę tani produkt bez wywalania kasy na rzeczy z których i tak się nie będzie korzystać. Najdroższe sprzęty to dbanie o pozory i problemy z własnym ego i prezentacją przed znajomymi no bo cóż oni powiedzą :rotfl:
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: dax »

Słyszeliście może o planowanym postarzaniu produktów, cały myk polega na tym że obecnie trzech inżynierów konstruuje jakiś produkt a czwarty inżynier planuje jak sprawić aby ten produkt za długo nie pochodził. Dla zainteresowanych film o tym procederze:

http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: wieśniak »

dax pisze:Słyszeliście może o planowanym postarzaniu produktów, cały myk polega na tym że obecnie trzech inżynierów konstruuje jakiś produkt a czwarty inżynier planuje jak sprawić aby ten produkt za długo nie pochodził. Dla zainteresowanych film o tym procederze:

http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU
Słyszałem już kiedyś o tym i widziałem ten filmik :ok: no niestety ,gdyby wszystko robiono na lata ceny były by pewnie 1000x większe .Żarówka z 1880 roku :hyhy: podobny przykład można znaleźć np. w samochodach, nie jeden np. golf 2 zajeździ nowe samochody... dawniej robiono na jakość ,teraz na ilość . Wadliwość produktów jest ogromna. Nie wiem czy ktoś słyszał o trwałości drukarek , podobno mają czipy które po określonej ilości wydrukowanych kartek "wyłączają" na wieki sprzęt .Ponoć jakiś Rosjanin już to ogarnął i bierze się za prali lodówki itp ;)
Maja321
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, 22:16

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: Maja321 »

Polecam Indesid. Mam ją już o dziwo 6 lat i hula po 4-5 razy w tygodniu, i o dziwo ciiiii...wszystko ok :hyhy:
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: Architekt »

Maja321 pisze:Polecam Indesid. Mam ją już o dziwo 6 lat i hula po 4-5 razy w tygodniu, i o dziwo ciiiii...wszystko ok :hyhy:
INDESIT jeżeli już.
Ja mam pralkę indesita i mi chodzi od 2004r. ale siostra kupiła lodówkę Indesita dopłacając wówczas w porównaniu do podobnych produktów konkurencji i po 5 latach w lodówce zepsuła się część wymagająca wkładu 500zł i wobec nieopłacalności całego przedsięwzięcia naprawiacz zastosował włąsny wynalazek skutkiem czego lodówka chodzi jak traktor i pobiera więcej prądu.

Jeżeli te wszystkie produkty są podobne to ja polecałbym zakup polskich urządzeń lub tych, które są produkowane w Polsce dzięki temu przynajmniej dajemy zatrudnienie rodakom. A tak kasa i zyski uciekają z naszego kraju.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: Tulix »

Chcialem kiedys kupic Bosha, ale "kaufman" namówil nas na Amice.Pracuje juz 2 lata, i chwalil nie bede bo sie zepsuje.Dobrze służy, i ma bardzo dobry economy mode. (w 20 minut potrafi dobrze wyprać, byłem sceptykiem na początku ale się przekonałem)
dorota87
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 21 marca 2012, 21:33

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: dorota87 »

witam wszystkich ja zakupiłam pralkę amika ale z tych pierwszych co zaczęły jeszcze być robione na jakość i działa do dzisiaj i podkreślam że mieszkam z rodzicami i piorę 3,4 prania nawet dziennie. nie ma żadnych wyświetlaczy cyfrowych bo to najczęściej nawala w pierwszej kolejności i wżyciu bym nie kupiła żadnej pralki i bajerami bo to dosyć że droższe i i szybko się psuje, ja też nie inwestowała bym w firmę bi i tak teraz to same badziewa produkują a siostra wywaliła kupę kasy za telewizor dobrej marki i coż tego jak po gwarancji 2 miesiące pad kineskop i ani gwarancji ani telewizora a napraw to 1000 zł to wolała kupić nowy i teraz kupiła najtańszy!!!!!!!
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: houseMd »

Skoro wątek dotyczy pralek to ja mam takie pytanie - czy wie ktoś może jak wymienić pasek klinowy w pralce Whirpool otwieranej od góry? Gdzie mam szukać dojścia do tego, gdzieś od dołu pralki?
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: wieśniak »

houseMd pisze:Skoro wątek dotyczy pralek to ja mam takie pytanie - czy wie ktoś może jak wymienić pasek klinowy w pralce Whirpool otwieranej od góry? Gdzie mam szukać dojścia do tego, gdzieś od dołu pralki?
http://www.youtube.com/watch?v=GMMMBPvFFnY
Myślę że w każdej pralce jest podobnie ;)
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: houseMd »

Dzieki wielkie :) to juz wszystko wiem:)
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Jaką pralkę kupić

Post autor: andrzej_ar »

ja od 3 dni intensywnie przeglądam i szukam pralki bo moja stara po 15 latach służby odchodzi na emeryturę. Muszę pewnie do jutra zamówić żeby przed świętami dotarła.
Nie zgodzę się z tym że najtańsza - raz że trzeba by przed zakupem dowiedzieć się czy da się w pralce wymienić łożyska bez wymiany całego bębna (czyli naprawa za 100 a nie za 700zł) - bo niestety ale faktycznie sprzęt wytrzymuje teraz dużo mniej, dwa - jakie programy oferuje - z tych które będziemy oczywiście używać.
U mnie na razie na placu boju pozostały 2 firmy - bosch i electrolux z przewagą na ten drugi z racji programów parowych do odświeżania delikatnych ubrań.

Gorzej bo docelowo chcę dokupić suszarkę i tutaj mam problem gdyż chciałbym aby to był zestaw najlepiej tej samej firmy - tutaj widzę że znowu boscha idzie kupić za 1,5tys a electrolux niestety ok 2,5....

Coś poradzicie?
samsung i lg odpada bo żonie kojarzy się z telefonem, amica ze wzgl na ponoć wysoką awaryjność też, whirpool też - czas zmienić markę...
A może macie doświadczenie w kwestii suszarek?
ODPOWIEDZ