Msza trydencka w Jaśle

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
pacoor
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 lutego 2013, 21:07

Re: Msza trydencka w Jaśle

Post autor: pacoor »

Akurat msza w KRR (klasyczny ryt rzymski) jest mszą normalną i właściwą. Znaczenie straciła niestety po Soborze Watykańskim II. I poza tym msza nie jest właściwie dla ludzi, tylko dla złożenia Bogu ofiary. Bardzo bym się cieszył, gdyby w Jaśle odprawiana była Tridentina. To wspaniała "uczta duchowa" i pełne majestatu spotkanie z Bogiem.
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Msza trydencka w Jaśle

Post autor: Parasol »

Moim zdaniem: czary mary, czary mary! Ad maiorem Dei gloriam.
Temat wygląda jakby podtrzymywali go księża. Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
Awatar użytkownika
Maximus
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 2011, 11:51

Re: Msza trydencka w Jaśle

Post autor: Maximus »

@CYNGIEL
Nie wiem w czym zauważasz snobizm, ale to mnie akurat mało interesuje. Poza tym pytanie... uważam nie na miejscu bo nie nam oceniać co Mu się bardziej podoba, a jedynie czyny nasze rozważać w sumieniu i tym się kierować. Tak jak są ludzie, którzy czują potrzebę uczestniczenia w różnego typu nabożeństwach, odbywania pielgrzymek, itd., tak są też ludzie, którzy czują potrzebę uczestniczenia we Mszy świętej w formie nadzwyczajnej, w tym ja i nie tylko. Temat powstał żeby zobaczyć, czy są w naszym środowisku ludzie, którzy również takową potrzebę mają - i jak widać są.

Co do spraw...
Nie pisałem długo, ponieważ w obecnej sytuacji w Kościele (wybór nowego papieża), co bardzo rzutuje na naszą diecezję - w czasie, kiedy z kierownictwa diecezją rezygnuje nasz ordynariusz bp. Kazimierz Górny - pewne sprawy muszą poczekać. Udało mi się natomiast nawiązać kontakt z księdzem z naszych okolic, który umie odprawiać Mszę trydencką i wynikło z rozmowy że więcej ludzi go o to pyta i jest zainteresowany.
Doszliśmy do wniosku, że trzeba będzie pewnie poczekać do września z kilku przyczyn administracyjnych.
AdrianM
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2014, 15:30

Re: Msza trydencka w Jaśle

Post autor: AdrianM »

W sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu 11 maja o godzinie 14:00 zostanie odprawiona Msza święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (trydencka)
ODPOWIEDZ