Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
hinana
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 19:03

Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: hinana »

Jakie macie opinie na temat internetu LTE Cyfrowego Polsatu? Rozglądam się, poniewaz zamierzam zmienic dostawce. A moze polecicie jakiegos dobrego dostawce?
szybki811
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 7 września 2012, 21:15

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: szybki811 »

Ja mam Play mobilny tzw. RePlay,płacę 29 zł,mam 10 gb transferu i jestem zadowolony.Oczywiście prędkość łącza nie jest powalająca,ale zasięg jest praktycznie wszędzie.Uczciwie trzeba przyznać,że do przeglądania stron jest super,ale do ściągania plików porażka.Podobno LTE jest szybki,no ale wszystko opiera się o koszty-ja mam w/w play,bo mało płacę,a do ściągania plików mam stacjonarny w chacie i to zupełnie wystarcza. :ok:
szybki811
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 7 września 2012, 21:15

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: szybki811 »

Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Wojtq »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a problem pasuje tu chyba idealnie.
Dziś zakupiłem internet LTE w Plusie (w pakiecie z TV z Cyfrowego Polsatu). Oferta konkurencyjna. Lecz o dziwo po zamontowaniu wszystkiego - w tym anteny zewnętrznej na 4 piętrze w bloku - okazuje się że do 30Mb/s ciężko dociągnąć. Zasięg pełny, siła sygnału bardzo dobra a transfer pożal się Boże.
Czy to po prostu już tak ma w Jaśle, czy to przypadłość mojego egzemplarza? Ma ktoś LTE z Plusa? Jak to działa w mieście?
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Wojtq »

A z jakiego sprzętu korzystasz do łączenia się?
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Public Enemy »

Ping za duży do gier przy takiej prędkosci,to już lepiej isc w światłowód.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Wojtq »

Ping akurat mam ok. W okolicach 40-60ms.
Ale nie o to chodzi. Podejrzewam ze sprzet ktory dają w zestawie nie ogarnia wiecej jak 30Mb/s. Dlatego pytalem przedmówcę na jakim urzadzeniu takie predkości osiąga. Bo jak się okaże że sprzęt kijowy to idzie do zwrotu i rezygnuję z umowy. Mam 6 dni na to.
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Public Enemy »

Wojtq pisze:Ping akurat mam ok. W okolicach 40-60ms.
Ale nie o to chodzi. Podejrzewam ze sprzet ktory dają w zestawie nie ogarnia wiecej jak 30Mb/s. Dlatego pytalem przedmówcę na jakim urzadzeniu takie predkości osiąga. Bo jak się okaże że sprzęt kijowy to idzie do zwrotu i rezygnuję z umowy. Mam 6 dni na to.
Pozbądz sie tego..robią co chcą, ograniczają prędkość do minimum (0.15-0.5 GB) NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK INTERNET BEZ LIMITU W POLSACIE.jest w regulaminie paragraf 3 punkt 4 napisane że operator może zwolnić do 0,5 po wykorzystaniu nadmiernej ilości danych
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Wojtq pisze:A z jakiego sprzętu korzystasz do łączenia się?
Ruter firmy ZTE akurat taki wtedy Plus dawał tylko że ja mam stacjonarkę na kablu spiętą a lapka przez wifi i jest ok. 40mb/s.
Nie wiem jaki wziołeś sobie abonament bo to chyba od tego zalerzy jaką masz prędkość i jeszcze w polsacie jest tak że jak ruter łapie Ci zasięg z nadajnika LTE to masz niby nie ograniczoną prędkość i możesz ściągać bez ograniczeń dane.
Jak nie masz zasięgu LTE to wtedy ma być prędkość taka jak na umowie i po wykorzystaniu przyznanego transferu danych prędkość zmniejsza się.
W moim przypadku jest to 10mb/s.
Mam nadzieję że trochę Ci pomogłem :P
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Wojtq »

Wszystko jasne.

Plan abonamentowy wziąłem ten po środku. Czyli po ściągnięciu 25GB spada transfer do 20Mb/s. Źle nie jest.
Aczkolwiek ten "sprzęt" co oferują z LTE to jakaś kpina. Okazało się (po rozmowie z działem technicznym Plusa) że router z zestawu ODU - IDU ma ograniczenie transferowe do 30Mb/s. Więc choćby internet śmigał z prędkością światła, to na ODU-IDU więcej jak 30Mb/s nie polatamy.

Poszedłem do Plusa, powiedziałem jak jest (wystawili oczy bo podobno o tym też nie wiedzieli - ale ok niech tak będzie) i dali do testowania router Huawei B593.
Podpiąłem, odpaliłem. Bez żadnych anten, wzmacniaczy itp. Router postawiony na meblach w mieszkaniu. Efekty na obrazku poniżej.
Tutaj wynik speed testu na urządzeniu Huawei B593
Tutaj wynik speed testu na urządzeniu Huawei B593
98792895.png (23.12 KiB) Przejrzano 4532 razy
Tak więcj nie polecam nikomu ODU-IDU chyba że szczyt marzeń LTE to 30Mb/s. Tak wygląda ten nieszczęsny zestaw.
Oto zestaw ODU-IDU który radzę omijać szerokim łukiem.
Oto zestaw ODU-IDU który radzę omijać szerokim łukiem.
plus-cyfrowy-polsat-domowy-internet-lte-zestaw-660.jpeg (69.07 KiB) Przejrzano 4532 razy
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Zaciekawiłeś mnie wojtq z tymi ruterami bo nawet sobie z tego sprawy nie zdawałem że różny ruter = różna prędkość.
Wieczorkiem podepnę wszystkie (różnych firm rutery) jakie mam i sprawdzę który działa najszybciej.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Wojtq »

Podejrzewam że jeśli masz w miarę stabilny sygnał, to zmiana routera nie zrobi większej różnicy. Każde nieograniczane przez producenta urządzenie, powinno korzystać pełną piersią z LTE. Niestety, urządzenie z obrazka powyżej jest ograniczone fabrycznie. Jaki ma to cel, za diabła nie wiem.

Wiem za to coś innego - będę musiał pisać reklamację do Plusa. Właśnie dostałem fakturę z dwoma aktywacjami do zapłaty.
1. Za to kiczowate ODU-IDU, które zwróciłem bo zostałem wprowadzony w błąd przy wyborze urządzenia.
2. Huawei B592 - z którym zostaję bo śmiga aż miło.

W regulaminie jest wzmianka że jeśli zrezygnujemy z umowy do 7dni od podpisania umowy, to nie grożą nam konsekwencje prócz konieczności zapłaty aktywacji. Wszystko byłoby w porządku, gdybym nie został zrobiony w balona. Nie mam niestety zamiaru płacić aktywacji, którą podstępem wymusza się na klientach. Gdybym wziął to ODU-IDU ze świadomością że chodzi max 30Mb/s to spoko. Zaakceptowałem ten fakt, zrezygnowałem, moja wina, jestem niezadowolony i płacę zgodnie z umową. Ale jak ktoś mnie w ch... robi nie ujawniając że ta skrzynka więcej nie pociągnie, to nie jest to w porządku a wręcz nazwać by to można skur....syństwem.

O ile usługę LTE śmiało mogę zatem polecić, urządzenie Huawei B593 również, to przestrzegam przed zakupem zestawu ODU-IDU i przed czarnymi zagrywkami Plusa w stylu jaki opisałem powyżej.
Awatar użytkownika
Ryś
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 18 października 2011, 19:19

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Ryś »

Obrazek

Telgam światłowód ...
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Internet LTE Cyfrowego Polsatu

Post autor: Wojtq »

No dobra, fajny jesteś. Tylko po co mi tu wynik z Telgamu? Temat jest o LTE z Plusa (Cyfrowego Polsatu).
Poza tym nawet gdybym jakimś cudem zwrócił uwagę na ten Twój Telgam, to i tak umowy nie podpiszę, bo mnie nie interesują kable.
W tej chwili mam prawie to samo co Ty na kablu. A uwiązany jak pies przy budzie nie jestem.
No i ciekaw jestem ile Telgam za ten internecik kasuje. Bo ja mam neta za 35zł/m-c.

A wracając do tematu internetu LTE, tak jak podejrzewałem przysłali fakturę za dwie aktywacje, mimo iż w pierwszą wkręcili mnie robiąc w balona. Reklamacja już napisana i leci poleconym jeszcze dzisiaj.
ODPOWIEDZ