Osobnica internet - ankieta

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...

Ile płacisz za internet

10-25 zł
2
11%
25-40 zł
16
89%
 
Liczba głosów: 18

w84me
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 15 października 2007, 19:29
Lokalizacja: że znowu

Osobnica internet - ankieta

Post autor: w84me »

Witam,

chcialem zapytac was - ziomków z Osobnicy za pomocą Ankiety jak tutaj wyglada sprawa z internetem ile placicie, fajnie jakbyście sie wypowiedzieli dodatkowo jaka jest awaryjność, jak u was z zasięgami, no i oczywiscie chyba najwazniejszym parametrem prędkość.

Pytam ponieważ,

po 1: kupel z Oso... jak mi powiedzial ile placi za marne 512 kb to myslalem ze
pier**** :szok: .

po 2: jeśli z was tak zdzierają to bylbym w stanie zrobic konkurencje calej tej
bandzie zdzierców



Nie wiem jak jeszcze wyjdzie kosztorys, ale przewidywana cena to 45 zł za predkosc do 2 Mb/s, cale lacze bylo by 15 Mb na grupe do 40 osób co daje gwarantowane 400kb/s przy pełnym obciązeniu sieci co moim skromnym zdaniem jest calkiem niezle.

Byla by tez możliwosc dzielenia pasma dynamicznie co w praktyce wyglada tak ze jak jestes sam w seci to masz 15 000 kb/s dla siebie jak dochodzi kolejna osoba to dzieli po równo. itd

Kwestie techniczne jeszcze by byly do przemyslenia, powiedzcie co sadzicie o takim projekcie?
McMaster
Guru
Guru
Posty: 110
Rejestracja: 8 marca 2007, 07:34

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: McMaster »

Witam, mam takie skromne pytanko
kto w osobnicy do ci takie łącze, albo inaczej za ile lat

z tego co wiem jest nowa centrala, ale raczej chyba bys musiał to przesłać radiem z jasła, jakbyś wziął sobie ATM-a
pozdrawiam
w84me
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 15 października 2007, 19:29
Lokalizacja: że znowu

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: w84me »

McMaster pisze:Witam, mam takie skromne pytanko
kto w osobnicy do ci takie łącze, albo inaczej za ile lat

z tego co wiem jest nowa centrala, ale raczej chyba bys musiał to przesłać radiem z jasła, jakbyś wziął sobie ATM-a
pozdrawiam
Nie wiem, jeszcze jaka jest wydajnosc centrali na osobnicy, ale można wziac kilka łącz o mniejszej przepustowości do tego dodac bonding.

I wychodzi i tak szybciej i taniej niz u obecnych prowiderow wifi

BTW

PS: Ceny na http://www.mcmaster.wjasle.pl też zabójcze :P

50 zł za zewnetrzny IP :szok:
McMaster
Guru
Guru
Posty: 110
Rejestracja: 8 marca 2007, 07:34

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: McMaster »

w84me pisze:
McMaster pisze:Witam, mam takie skromne pytanko
kto w osobnicy do ci takie łącze, albo inaczej za ile lat

z tego co wiem jest nowa centrala, ale raczej chyba bys musiał to przesłać radiem z jasła, jakbyś wziął sobie ATM-a
pozdrawiam
Nie wiem, jeszcze jaka jest wydajnosc centrali na osobnicy, ale można wziac kilka łącz o mniejszej przepustowości do tego dodac bonding.

I wychodzi i tak szybciej i taniej niz u obecnych prowiderow wifi

BTW

PS: Ceny na http://www.mcmaster.wjasle.pl też zabójcze :P

50 zł za zewnetrzny IP :szok:
hehe, bardzo mi miło za zainteresowanie oferta, ale powiem tak, wiadomo, że internet juz nie jest rarytasem, więc i te ceny spadna w dół bardzo duzo, ale około gdzieś 1 stycznia 2008 roku, więc już niedługo

jeżeli chodzi o zewnętrzne IP musiałem dać taką cenę ponieważ dużo osób jest chętnych, a mam mało wolnych adresów, a praktycznie z tego korzystają szkoły i 2 firmy

jeżeli chodzi o osobnice, mam tam kolege wsumie jest kilku operatorów, ale największe pokrycie ma chyba pascal, maja ATM, raz pracuje lepiej raz gorzej, wszyscy maja równy abonament i prędkośc równo dzieloną (tak słyszałem)

a jeżeli chodzi o łącze to chyba tepsa nie da Ci więcej niż 4 mbity, cena za to 370 razy np 4 to jest cena około 1500 zł
Awatar użytkownika
Edyta
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 marca 2007, 14:34
Lokalizacja: Jasło

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: Edyta »

ja place 40 zlotych, nie wiem czy to duzo czy malo , nie znam sie, a jesli chodzi o zasieg to roznie z nim bywa czasem lapei czasem gorzej, ale nie jest źle :) :)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: słoneczko »

Widzę, że dość dawno ten temat był nie poruszany. Pisze poniewaz chce sie dowiedziec czy tylko ja jestem niezadowolony z Internetu PASCAL w Osobnicy. Internetu brakuje np. po burzy lub niekiedy tuż przed nia, a takze jak wieje silny wiatr lub pada deszcz. Nie zawsze tak jest ale czesto sie zdarza. Czasami od tak braknie int i nie ma nawet caly dzien. Czy ma ktos takie zastrzezenia jak ja??
Awatar użytkownika
yarpen
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 7 października 2010, 09:26

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: yarpen »

Od jesieni tamtego roku w Osobnicy można też wziąć internet z SIGMY. Kolega z pracy ma i dość sobie chwali. Mówi, że miał Pascala ale ze względu właśnie na awaryjność przeszedł do Sigmy i jest zdecydowanie lepiej. Z tego co wiem, to 35 zł kosztuje transfer 1 - 2 MB /s. Ale to już nie o to chodzi ile kosztuje, na pewno łącze jest bardziej stabilne. Proponuję zastanowić się nad zmianą "operatora" ;)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: słoneczko »

w tym problem, że mieszkam w takim miejscu, gdzie odbiera tylko PASCAL . niestety jestem na niego skazana :)
OlyForYou
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:07

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: OlyForYou »

Ja również korzystam z PASCALA. Bywa różnie ale ogólnie nie ma co narzekać. Po burzy zdarzają się przerwy czego sam doświadczyłem. Trzeba wykazać trochę cierpliwości chociaż nie powiem też mnie to nie wkurza ale cóż takie to uroki internetu radiowego. Jak jest awaria to nikt w sekundzie jej nie jest w stanie usunąć. Byle nie trwało to kilka dni. Mam nadzieję że firma PASCAL będzie się starać o dobrą opinię bo konkurencji raczej będzie przybywało. Pozdrawiam.
czesiek
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, 22:06

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: czesiek »

słoneczko....
u mnie jest to samo. a najgorzej jak zabraknie paskala w piątek po południu to wraca dopiero po weekendzie. a dodzwonić się to prawdziwa sztuka. :dobani:
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: lenkamii »

Słoneczko a pytałaś z Telgamu??
syla1234
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 6 lipca 2011, 18:35

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: syla1234 »

ja polecam wam sigmę mam ją około rok przez ten czas były może ze trzy przerwy a jak się już zdarzyły to to były szybko usunięte
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: słoneczko »

dziekuje ze dzielicie sie swoimi opiniami. musze sie zorientowac czy bedzie u mnie odbierac sigma.:) w weekend to nie ma szans zeby sie do nich dodzwonic, kilka razy probowalam jak nie bylo int i nic :), mam nadzieje ze z PASCALEM bedzie coraz lepiej :):)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: słoneczko »

syla1234
a jestes z Osobnicy? jak tak to z jakiej części mniej wiecej bo chciałabym wiedzieć czy gdzieś daleko ode mnie, i czy ewentualnie by byl zasięg z sigmy u mnie :)
syla1234
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 6 lipca 2011, 18:35

Re: Osobnica internet - ankieta

Post autor: syla1234 »

Słoneczko
ja mieszkam koło kościoła tam na górce jest maszt z nadajnikami ,kolejny jest koło szkoły na Górnej Osobnicy
ODPOWIEDZ