Praca dla hstessy

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
sebmroz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 15 lipca 2013, 09:15

Praca dla hstessy

Post autor: sebmroz »

Witajcie, od jakiegoś czasu zauważam takie ogłoszenia:
http://praca.gratka.pl/oferta/hostessa-2159890.html Moja siostra tam wysłała CV, ale nie jestem pewien czy to rzetelna i uczciwa oferta pracy. Znacie może kogoś kto tam pracował?
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Praca dla hstessy

Post autor: zielony87 »

Wygląda na to,że ty tu wrzucasz zdecydowanie za często reklamy ale skomentuję skoro się tak dopraszasz :P

Dla firmy tej rzecz jasna nie pracowałem ale wujaszek Google wie wszystko :P
1.Oferty zgłaszają nie tylko w Podkarpackim ale i w innych województwach.
2.Strona www "w budowie",brak jakichkolwiek danych firmy.Z danych na Goldenline pewnej Pani wynika,że firma ta istniała jeszcze w 2010 w Krakowie,więc może nie chodzi o zboczeńców,ale pewności nie ma.
3.Ogłoszenia w zdecydowanej większości przypadków "Hostessa",jest jeszcze jest też jedna oferta na Pracuj.pl w Abu Dhabi za zaledwie 1800-2000 euro dla Fizykoterapeuty (chyba jednak to mało jak na Emiraty i coś związanego z medycyną bo ja wiem ?)
4.Pobieżne wyszukiwanie nie daje informacji na temat KRS,więc chyba mniejsza działalność,choć może źle szukałem. Brak danych na temat numeru KRS,Brak danych na temat numeru telefonu czy adresu itd,brak porządnej strony www i konkretnych danych na linkedin sprawia jednak że zaczyna to śmierdzieć. Sprawa ze stroną firmową poważnie mnie dziwi zważywszy na ta Pani którą sprawdziłem dla firmy pracowała od 2008, bo jeśli firma dalej funkcjonuje te 5 lat bez porządnej strony a nawet jej prowizorki to coś tu jest chyba nie tak... Zrobienie strony nie jest takie drogie.
5.Strony Lynx Management i Lynx Management Golf Consulting na Facebooku to są strony innych firm funkcjonujących nieco w innych branżach.Jest zresztą więcej tych "Rysiów".Lynx Management to firma doradcza,a ta z "Golf" z Calgary to oczywiście golfowa itd.Nie zdziwił bym się gdyby Polak podpinał się w ten sposób pod firmy zagraniczne,celem zwodzenia maluczkich,nie świadczy to za dobrze o firmie...

Wniosek: Na podstawie danych z internetu zalecał bym jednak, pomimo braku ostatecznych dowodów na coś złego dużą ostrożność.Coś tam wspominają o franczyzie. Za franczyzę się płaci więc radził bym dokładnie czytać umowę przed podpisaniem...
ODPOWIEDZ