Jakie auto dla rodziny?

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
tofixo
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 12 marca 2015, 09:23

Jakie auto dla rodziny?

Post autor: tofixo »

Witaj,
szukam auta dla mojej rodziny 2 + 2. Z opcja aby się jakoś zapakować nad morze.

Mam upatrzone auto na autogiełdzie niekrecone Renauls Scenic 2004 rocznik za 7990 pln .

Dodane 5 dni temu. O co zapytać przez telefon, jak sprawdzić takie auto czy nie jest kradzione, bite itd.

dzięki
rafian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, 18:27

Re: Jakie auto dla rodziny?

Post autor: rafian »

Wszystkie są "kręcone". Jeśli to Scenic II to nie polecam... Mimo że bardzo funkcjonalne to niestety awaryjne...
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Jakie auto dla rodziny?

Post autor: Tulix »

Cokolwiek w kombi. Na długie trasy dobry jest diesel, ale jeśli poza wakacjami będziesz planował jezdzić wyłącznie po okolicy to benzyna lepsza. (Benzyniaki mają to do siebie że są mniej awaryjne - nie masz bajerów a'la EGR (w większości) czy dwumasy i filtra cząstek stałych)
Ten Scenic to nie taka zla opcja, byle nie diesel (francuzkich diesli bym sie bał). 1.6 benzyna jest dość w porządku (moi rodzice mają już prawie rok i jeżdzi). Im mniej elektroniki w tym tym lepiej. No i za tą cenę to taki mini-minivan, może być całkiem niezły.
Osobiscie jestem wyznawcą Zafiry B (wyższy przedział cenowy ale w dieslu ze skrzynią "szóstką" i tempomatem to najlepsze auto jakie miałem do tej pory a w trasie spisuje się świetnie)

A o co pytać? Jeśli sprzedaje osoba prywatna i chcesz wiedzieć czy handlarz to jest taki trick -
"- Ja w sprawie auta na sprzedaż..."
- "Którego auta?"
I już wiadomo. A pytać czy nie bite etc? Jak to handlarz to sam musisz zobaczyć. Poproś o zdjęcia wysokiej jakości i przyglądnij się szczelinom między elementami nadwozia - czasem mówią więcej niż byśmy się spodziewali.

Przebiegowi bym nie ufał, raczej tapicerka by mnie interesowała (tamte Renówki mają bardzo dobrą tapicerkę - dużo lepszą jak Volkswageny (7 lat+ i chlewik w środku albo już założone zamienniki), jak będzie mocno wytarta mimo wszystko to spodziewałbym sie przebiegu 250K+)
Co więcej - pytaj czy łożyska nie "grają" (nasza pierwsza Renia nas tak przywitała), w sumie to jazda próbna w ciszy by się przydała.

W każdym bądz razie życze udanego zakupu i niech słuzy!

Pozdrawiam
KamilssON
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 18 listopada 2015, 10:27

Re: Jakie auto dla rodziny?

Post autor: KamilssON »

Może Opel Zafira, jest 5 osoby ale po rozłożeniu z tyłu siedzeń ma 7 miejsc.
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: Jakie auto dla rodziny?

Post autor: mjyntki_mjetek »

ODPOWIEDZ