Poród w szpitalu jasielskim???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Lady_P
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 10 marca 2009, 10:48

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Lady_P »

Czy któraś w Was orientuje się jakie warunki panują obecnie w jasielskim szpitalu na porodówce? Chodzi mi np o ilość łóżek w sali, dostęp do łazienek, dostępność mleka dla dziecka, czy należy mieć swoje ubranka czy są szpitalne- szpitalne to jakie oraz ogólnie np odnośnie pieluch itd??? Jak obecnie wygląda opieka po porodzie czyli urodzisz i co dalej???? Jak wygląda trakt porodowy ile łóżek tam jest? Czy rodzące kobiety w tym samym czasie kobiety widzą się i słyszą???? Wiem że może niektóre pytania są dziwne ale po doświadczeniu nabytym w krośnie wolę pytać o wszytko ;)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: makatka »

Rodziłam tyle co, więc mogę coś powiedzieć na ten temat. Trakt jest odnowiony, są nowe łóżka sterowane elektronicznie, w sali porodowej gaz, piłka do skakania, łazienka, można korzystać z prysznica ile się chce. Sale są obok siebie, więc ja po tym jak urodziłam słyszałam jak moja koleżanka z sali obok rodzi, tyle że ona akurat dosyc głośno wrzeszczała. Sal porodowych jest chyba 3 ale nie jestem pewna. Opieka podczas porodu dobra wg mnie. Po porodzie 2 godziny pozostaje się na sali gdzie szyją i pozwalają dojść do siebie, potem na wózku przewożą na położnictwo. Po chwili przywożą ci maluszka i przystawiają do piersi. Opiekujesz się maluchem 24h, z tym że jesli nie jesteś na siłach to pierwszą noc po porodzie panie od noworodków wezmą dziecko do siebie. Ubiorą malucha, ale raczej każda mama ma swoje ciuszki, jak małe się zabrudzi nie musisz lecieć do nich i prosić o czyste ubranko. Pieluchy i mokre chusteczki musisz mieć swoje. Jeśli nie masz wystarczającej ilości pokarmu to bez problemu dają mleko dla dziecka. Na sali na oddziale było 4 łóżka, i chyba w większości sal tak, w każdej sali jest łazienka. Posiłki je się wspólnie na jadalni, żeby nie poparzyć zupą malucha, chociaż ja drugie danie zawsze brałam na salę. Odwiedzin na oddziale jako tako nie ma, męża wpuszczą na sale na chwilę jeśli poprosisz, a jeśli chcesz pokazać dziecko rodzinie to jedziesz z wózkiem do końca korytarza i tam przy drzwiach na chwilę rodzina może zobaczyć malca. To chyba odpowiedź na wszystkie pytania :)
Lady_P
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 10 marca 2009, 10:48

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Lady_P »

makatka pisze:Rodziłam tyle co, więc mogę coś powiedzieć na ten temat. Trakt jest odnowiony, są nowe łóżka sterowane elektronicznie, w sali porodowej gaz, piłka do skakania, łazienka, można korzystać z prysznica ile się chce. Sale są obok siebie, więc ja po tym jak urodziłam słyszałam jak moja koleżanka z sali obok rodzi, tyle że ona akurat dosyc głośno wrzeszczała. Sal porodowych jest chyba 3 ale nie jestem pewna. Opieka podczas porodu dobra wg mnie. Po porodzie 2 godziny pozostaje się na sali gdzie szyją i pozwalają dojść do siebie, potem na wózku przewożą na położnictwo. Po chwili przywożą ci maluszka i przystawiają do piersi. Opiekujesz się maluchem 24h, z tym że jesli nie jesteś na siłach to pierwszą noc po porodzie panie od noworodków wezmą dziecko do siebie. Ubiorą malucha, ale raczej każda mama ma swoje ciuszki, jak małe się zabrudzi nie musisz lecieć do nich i prosić o czyste ubranko. Pieluchy i mokre chusteczki musisz mieć swoje. Jeśli nie masz wystarczającej ilości pokarmu to bez problemu dają mleko dla dziecka. Na sali na oddziale było 4 łóżka, i chyba w większości sal tak, w każdej sali jest łazienka. Posiłki je się wspólnie na jadalni, żeby nie poparzyć zupą malucha, chociaż ja drugie danie zawsze brałam na salę. Odwiedzin na oddziale jako tako nie ma, męża wpuszczą na sale na chwilę jeśli poprosisz, a jeśli chcesz pokazać dziecko rodzinie to jedziesz z wózkiem do końca korytarza i tam przy drzwiach na chwilę rodzina może zobaczyć malca. To chyba odpowiedź na wszystkie pytania :)

Wreszcie dowiedziałam się czegoś konkretnego:) Dziękuję :padam: :padam:
Aloalco
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2013, 18:19

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Aloalco »

makatka pisze:Rodziłam tyle co, więc mogę coś powiedzieć na ten temat. Trakt jest odnowiony, są nowe łóżka sterowane elektronicznie, w sali porodowej gaz, piłka do skakania, łazienka, można korzystać z prysznica ile się chce. Sale są obok siebie, więc ja po tym jak urodziłam słyszałam jak moja koleżanka z sali obok rodzi, tyle że ona akurat dosyc głośno wrzeszczała. Sal porodowych jest chyba 3 ale nie jestem pewna. Opieka podczas porodu dobra wg mnie. Po porodzie 2 godziny pozostaje się na sali gdzie szyją i pozwalają dojść do siebie, potem na wózku przewożą na położnictwo. Po chwili przywożą ci maluszka i przystawiają do piersi. Opiekujesz się maluchem 24h, z tym że jesli nie jesteś na siłach to pierwszą noc po porodzie panie od noworodków wezmą dziecko do siebie. Ubiorą malucha, ale raczej każda mama ma swoje ciuszki, jak małe się zabrudzi nie musisz lecieć do nich i prosić o czyste ubranko. Pieluchy i mokre chusteczki musisz mieć swoje. Jeśli nie masz wystarczającej ilości pokarmu to bez problemu dają mleko dla dziecka. Na sali na oddziale było 4 łóżka, i chyba w większości sal tak, w każdej sali jest łazienka. Posiłki je się wspólnie na jadalni, żeby nie poparzyć zupą malucha, chociaż ja drugie danie zawsze brałam na salę. Odwiedzin na oddziale jako tako nie ma, męża wpuszczą na sale na chwilę jeśli poprosisz, a jeśli chcesz pokazać dziecko rodzinie to jedziesz z wózkiem do końca korytarza i tam przy drzwiach na chwilę rodzina może zobaczyć malca. To chyba odpowiedź na wszystkie pytania :)
Makatka dzięki wielkie za relacje na prawdę pomocna. Dla osób, ktore nie chodziły do szkoły rodzenia bo np tak jak ja nie mogły np. Ciaza zagrożona nie wiemy co mamy ze sobą zabrać czego sie spodziewać.... Dlatego dzięki za relacje, mam jeszcze pytanie czy jak już wyciągną z ciebie dzidziusia to kładą na brzuchu? Można wtedy przystąpić do piersi czy trzeba czekać aż zrobią pomiary itd? Rodziłam z mężem czy sama? Jak leżysz przez te dwie godziny to gdzie wtedy dziecko? Ja jak rodziłam pare lat temu to rodziłam z mężem i dziecko mieliśmy przy sobie przez te dwie godziny zabrali mi córkę na pomiary ale razem z mężem mnie w tym czasie pozszywali i jak skończyli to malutka od razu do piersi i mieliśmy ten czas dla siebie...
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Strange Love »

Kładą na brzuszku, potem zabierają do pomiarów i znów przywożą. Wtedy pielęgniarka pyta czy chcesz teraz karmić czy później, jak później to przywożą już na salę do karmienia ;)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: makatka »

Mi położyli na brzuszku córeczkę, potem ją zabrali na pomiary itp. W tym czasie mnie zeszyli, a po tym jak przyjechałam na normalną salę to w zasadzie od razu mi ją przywieźli i przystawiałam do piersi.
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: victoria87 »

A ja mam takie troszkę inne pytanie. Czy każdy lekarz pod koniec ciąży zleca badanie na obecność paciorkowca ? Czy to badanie jest płatne ??
kotek222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 22 maja 2013, 17:28

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kotek222 »

Badanie jest bezplatne i wydaje mi sie ze kazdy lekarz zleca to badanie, mi na przyklad wyszedl dodatni i przy porodzie dostalam kroplowke żeby nie zarazić córeczki.
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: victoria87 »

Dzięki za odpowiedź :) ja mam właśnie wizytę na dniach a jestem w 37 tygodniu i zastanawiam się czy lekarz sam będzie chciał zrobić ten wymaz czy się dopomniec. Czytałam gdzieś że nie każdy lekarz to zleca, a podobno zarazenie dziecka paciorkowcem może mieć bardzo przykre skutki.
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Strange Love »

Polecam się dopomnieć ;) Ja miałam robione w 39 tygodniu i już nie zdążyłam odebrać wyników. Dostałam na wszelki wypadek w trakcie porodu 2 razy antybiotyk żeby nie doszło do ewentualnego zarażeni dziecka.
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: makatka »

Mnie pani doktor niestety nie zleciła, prawdopodobnie zapomniała, bo wiem, ze inne jej pacjentki robiły te badania. W trakcie porodu również musiałam brać antybiotyk. Upomnij się o to badanie, to Ci się należy.
gosica502
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: gosica502 »

victoria upomnij się lepiej, mi w pierwszej ciąży doktor też nie zlecił a potem się na porodówce dopytywały panie położne a ja nie wiedziałam o czym do mnie mówią. Teraz mam tego gbsa dodatniego.
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: victoria87 »

Dzięki dziewczyny :) to moja pierwsza ciążą i trochę panikuje, zwłaszcza teraz jak do porodu już tak blisko :) rozumiem, że jeśli badania nie będzie to w szpitalu przed porodem i tak dostaniesz antybiotyk dla bezpieczeństwa dzidziusia ?
gosica502
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: gosica502 »

No właśnie ja chyba nie dostałam choć w sumie nic się nie stało bo i tak w końcu się przez cc moja córka urodziła a to chyba ma znaczenie przy porodzie sn...
milena1234
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2014, 07:16

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: milena1234 »

Hej dziewczyny. Za pewien czas rodzę i mam pytania odnośnie tego co trzeba zabrać do porodu do szpitala w Jaśle.Chodzi mi tu zarówno o rzeczy dla mnie jak i dla dziecka. Będzie to mój pierwszy poród i trochę się denerwuje :) Nie chciałabym brać za dużo rzeczy do szpitala a jakby pozbierać wszystkie informacje przekazywane przez znajome i rodzinę to musiałabym zamówić firmę przewozową :) Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)
ODPOWIEDZ