praca merkury market?? prosze o opinie

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: Sun Tzu »

To większość mieszkańców Jasła ma mniej niż 35 lat? Interesujące...
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: luc »

ekonomista pisze:
Sun Tzu pisze:Pleciesz bzdury chłopczyku! Przepisy Kodeksu pracy mają zapobiegać wszelkim działaniom noszącym znamiona dyskryminacji i mobbingu. Nie jest jednak winą rządu (jakiegokolwiek!), że ty i tobie podobni pozwalają się tak traktować jak w opisanym przypadku, bo nie potraficie z tych przepisów korzystać. Bo wasza "mądrość" ogranicza się wyłącznie do wywoływania forumowych rewolucji; tanich i bezpiecznych. Ale powtórzę: odwagę się ma albo się jej nie ma. I jeszcze jedno: osobiście uważam za idiotów ludzi poniżej 35 roku życia, którzy pracują w Polsce za mniej niż 2,5 tys. zł netto.
To daj jakąś dobrą radę tym "idiotom", obczyzna?
Chyba raczej zapisać się do Pisssss tak jak on ;) Jak w Polsce ma być dobrze,skoro jest tylu chętnych by żerować na innych ? Od politycznego pasożytnictwa PKB nie rośnie.
PS: zaczynają się ostatnie podrygi tego "państwa":
http://www.wykop.pl/ramka/2417456/wladz ... do-pelnej/
http://www.defence24.pl/analiza_polska- ... c-blackout

Pytanie, czy ci co są nadal w kraju będą mieli odwagę zrobić politycznej swołoczy majdan. Nic dziwnego,że politycy chcą wojny z Rosją.Takich machlojek narobili,że tylko wojna może zatrzeć ślady ich przestępczej i zbrodniczej działalności.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: ajaks1 »

Charlie_P pisze:
Jozin pisze:3, pracują 4,5 h dziennie, 4 dni w tygodniu-tyle wystarcza, za 1600 brutto+premia , 200 premii na święta.Wiem, ludzki ze mnie Pan ;)
Sam widzisz... to nie jest dużo dla osoby, która ma na utrzymaniu dom, żonę, oraz trójkę-czwórkę dzieci. Więc pan X zamiast pracować u Ciebie za niecałe 1200zł na rękę, woli skulić głowę i pracować w takim merkurym za 1000zł więcej...
I zauważ jeszcze, że merkury market zatrudnia ponad 2 000 pracowników. Na podkarpaciu zarobić ponad 2000zł na miesiąc jest naprawdę ciężko, zresztą nie tylko na podkarpaciu..dlatego na jedno miejsce w takiej firmie jest 500 chętnych. Nie wierzysz? Idź do jakiegokolwiek kierownika w merkury market zapytaj ile CV ludzie przesyłają i przynoszą DZIENNIE... I co z tego, że zbierze się grupa nawet 100 osób która się "postawi" ? Jak zawsze trafi się jakaś opłacana szuja która zawczasu podkabluje szefowi, że coś knują... i wylatują z automatu wszyscy "podejrzani" a na ich miejscu są już nowi... i tak to działa.
Sam wiesz, że mając nawet tych 3 pracowników Państwo Cię dyma jak się da, ZUS, Skarbówka.. A spróbuj się potknąć, pomylić o złotówkę to zrobią z Ciebie kryminalistę. Prywaciarze, którzy umieją kombinować, tak jak właściciel merkurego, stworzą taką firmę, że nikt tam nie podskoczy, a jak spróbuje to chętnie przyjdą inni na jego miejsce bo kusi ich dobra kasa... ;) TYLKO I WYŁĄCZNIE NASI RZĄDZĄCY MOGĄ TO UKRÓCIĆ I NIKT INNY, zachciało nam się Uni Europejskiej i teraz mamy... to, że nasz rząd ma g*** do gadania a rządzi nami Bruksela..sterowana przez Niemcy i Francje i nakłada na nas niekorzystne dla nas, ale korzystne dla nich przepisy.

PS. jak ktoś nie oglądał to szczerze polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=c3TQ7oipd_s
18 godzin w tygodniu za 1600 brutto plus ta premia i te 2 stówy na święta to dobre warunki, 18 godzin to nawet nie jest pół etatu
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: Charlie_P »

I co mają po rekach całować za taką pracę?
Co z tego że krótko pracują, jak i tak z tego rodziny nie utrzymają.
PS.
W Niemczech sprzątaczka zarabia ponad 30zł za godzinę, w Polsce nieraz za 4-5zł. My musimy się dostosowywać do UE tylko wtedy, jeżeli dla Niemiec i Francji jest to wygodne...kiedy trzeba oddawać NASZE pieniążki do Brukseli, chcą zrównywać podatki, ceny w unii itd. wszystko chcieliby zrównać prócz pensji... A wszystko przez to, że nasz marionetkowy rząd na to pozwala odkąd tylko wstąpiliśmy do Uni. Jesteśmy krajem niesuwerennym. Bo Kraj suwerenny, to taki, w którym rząd ma największą władzę. U nas największą władzę ma Bruksela
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: luc »

Charlie_P - Bruksela nie odpowiada za wszystko. Osobiście już od dawna nie jestem jakimś socjalistą,ale:
http://fakty.interia.pl/swiat/news-niem ... nId,923074 - "dyskryminacja" czy może ukrywanie niewygodnej prawdy :?:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 79120.html
Albo ta kwestia - wywalczona swego czasu przez "lewicę" z SLD:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejsk ... C5%82eczna
Spośród wymienionych zagadnień Polska nie ratyfikowała zobowiązania w zakresie zapewnienia pracownikom wynagrodzenia zapewniającego godziwy poziom życia, pozostałe ustalenia nas wiążą (por. Dz. U. z 1999 r. Nr 8, poz. 67). Podpisanie tego punktu zobowiązałoby Polskę do określenia minimalnego wynagrodzenia za pełnoetatową pracę na poziomie 66% średniej płacy w kraju. Zobowiązałoby również Państwo Polskie do pomocy socjalnej, zapewniającej minimalny poziom wynagrodzenia w celu zapewnienia "godnego życia"
I tak samo było w sprawie kierowców TiRów. Polska gospodarka opiera się o tanią (niewolniczą) siłę roboczą i machloje. Technologicznie jesteśmy ponad 20 lat za zachodem. I osobiście nawet jakbym zarobił na tyle,to nie zakładałbym broń boże w tym kraju firmy,ponieważ zostałbym wykończony przez mafię rządzącą albo nieuczciwą konkurencję. A dotychczasowe cwaniaczki wolą narzekać na "roszczeniowość" pracowników jak modernizować cokolwiek... Eksploatacja "aż się rozpadnie" i wyzysk. Zero techniki i innowacyjności,pod względem ilości patentów ogon Europy.
A takie będą np skutki:
http://www.defence24.pl/analiza_polska- ... c-blackout
W istocie jest też wiele przypadków powoływania się przez biurwy na Brukselę tam,gdzie realnie obowiązku nie ma,a rządzący chcą coś wymusić,lub "być bardziej papiescy od papieża".

Może jednak pora wrócić do kwestii tego nieszczęsnego Merkury Market ;) Z Polityką nic nie zmienimy. Z takim syfem jaki stworzono w Polsce, to nawet metody takich bydlaków jak Stalin,Beria i Jagoda miałyby problem,bo kilku milionów gnębiących kilkadziesiąt milionów nie da się ot tak zamknąć (czy coś gorszego) dzisiaj.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: ajaks1 »

Charlie_P pisze:I co mają po rekach całować za taką pracę?
Co z tego że krótko pracują, jak i tak z tego rodziny nie utrzymają.
PS.
W Niemczech sprzątaczka zarabia ponad 30zł za godzinę, w Polsce nieraz za 4-5zł. My musimy się dostosowywać do UE tylko wtedy, jeżeli dla Niemiec i Francji jest to wygodne...kiedy trzeba oddawać NASZE pieniążki do Brukseli, chcą zrównywać podatki, ceny w unii itd. wszystko chcieliby zrównać prócz pensji... A wszystko przez to, że nasz marionetkowy rząd na to pozwala odkąd tylko wstąpiliśmy do Uni. Jesteśmy krajem niesuwerennym. Bo Kraj suwerenny, to taki, w którym rząd ma największą władzę. U nas największą władzę ma Bruksela
Zgadzam się z Tobą tylko chodziło mi oto, że jest różnica między tym co płaci Jozin za 18 godzin tydniowo a pracą gdzie indziej, w niektórych firmach pracujesz 40 godzin tygodniowo i dostaniesz tylko najniższą krajową czyli 1750 zł brutto albo dostaniesz umowę zlecenie gdzie masz zaniżone stawki.
meteor
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 12:53

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: meteor »

Pracowałem tam i wyglada to tak ze masz na umowie najniższa krajowa reszta to premia która dostajesz lub nie w zaleznosci jak im zawieje stawka wynagrodzenia nie jest zalezna od godzin pracy mozesz pracowac 50 godz wecej niz inni pracownicy i dostaniesz tyle samo albo 100 zł wiecej.wiekszosc ludzi ktorzy tam pracuja to albo kabluja na innych zeby przypodobac sie szefowi albo ci ktorzy nie maja wyboru bo maja na utrzymaniu rodziny.trzeba sie pilnowac z podpisywaniem czego kolwiek bo podsuwaja rozne dziwne papiery do podpisania jak podpiszesz umowe o prace jestes juz ugotowany robia z toba co chca i placa Ci tyle ile musza czyli najnizsza ktora jest na umowie.Oczywiscie warunkiem pracy jest podpisanie weksla tak jak wspomnieli wczesniej oraz odpowiedzialnosci za asortyment ludzie tam zmieniaja sie w bardzo szybkim tempie przychodzi ktos pracuje tydzien dwa obczaji o co chodzi i znika.Tam nie da sie pracowac na magazynie wszystko jest na czas gdzie przedewszystkim powinno liczyc sie bezpieczenstwo poniewaz pracuje sie na wozkach widłowych na wysokosci ,trzeba odbijac karte na jedna pozycje masz minute co jest nie wykonalne.przykładowo masz jedna kostke styropianu musisz leciec na inny magazyn znalezc odbic karte i na to masz minute jesli sie nie wyrabiasz zaraz wpada kierownik i dostajesz niezła wiazanke.czasami nie ma czasu wyjsc nawet do toalety na 12 godz pracy nie wspominajac o sniadaniu.porazka
Alladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:42

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: Alladyn »

jak ktoś ma inną możliwość to niech szuka czegoś innego jeden wielki HAOS !!!!
marcodepolo
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 25 lutego 2015, 13:58

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: marcodepolo »

Otwierają się teraz w Krakowie . Większość ich marketów to mniejsze miasta gdzie trudniej o pracę . W Krakowie przekonają się co to jest rotacja...Sam mieszkam w Krakowie i teraz patrzę po głoszeniach gdzie nie mogą znaleźć danych pracowników na dany dział , ogłoszenia które powtarzają się cyklicznie od kilku tygodni . Z informacji mi dostępnych mają otworzyć się z początkiem kwietnia a załoga marketu to raptem 40 % z czego wszyscy na szkoleniu w innych miastach co w cale nie oznacza że zostaną ...
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: Jozin »

Charlie_P pisze:
Jozin pisze:3, pracują 4,5 h dziennie, 4 dni w tygodniu-tyle wystarcza, za 1600 brutto+premia , 200 premii na święta.Wiem, ludzki ze mnie Pan ;)
Sam widzisz... to nie jest dużo dla osoby, która ma na utrzymaniu dom, żonę, oraz trójkę-czwórkę dzieci. Więc pan X zamiast pracować u Ciebie za niecałe 1200zł na rękę, woli skulić głowę i pracować w takim merkurym za 1000zł więcej...
I zauważ jeszcze, że merkury market zatrudnia ponad 2 000 pracowników.
Jakie 1200 na rękę ? Przecież pisałem, że maja i premie, zależną ściśle od tego ile dla mnie zarobią i spokojnie wyciągają ponad 2 tys na rękę a jak się lepiej przyłożą to i więcej.Tak ma działać premia i u mnie działa. Miałem takiego kiedyś co mu nie trzeba było więcej niż podstawa i się nie wychylał- ograniczał się do przychodzenia do pracy. Motywacja nie odniosła skutku to teraz "chodzi" do pracy do NS....
Ale w sumie sporo mnie nauczył. Przeorganizowałem pracę i teraz wynik końcowy zależy od wkładu całego zespołu, więc dopingują się nawzajem. I jest git :ok: A rotacja u mnie to najgorsze co mnie może spotkać bo każdego nowego musiałbym min 3 miechy przyuczać... Na szczęście mamy czyste zasady i się ich trzymamy: oni pracują- ja płacę za tyle ile wypracowują...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: T135 »

łał, przedsiębiorca roku. Gdyby wszyscy przedsiębiorcy spędzali połowę swojego życia na jaslo4u to strach pomyśleć w jakim stanie byłaby gospodarka. A myślałem, że gorzej być nie może.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: Jozin »

Jak się ma sprawdzony team to można.... ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: dragoness »

T135 pisze:łał, przedsiębiorca roku. Gdyby wszyscy przedsiębiorcy spędzali połowę swojego życia na jaslo4u to strach pomyśleć w jakim stanie byłaby gospodarka. A myślałem, że gorzej być nie może.
Nie rozumiem. To ma być przedsiębiorca, czy nadzorca niewolników?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: Jozin »

dragoness pisze:
T135 pisze:łał, przedsiębiorca roku. Gdyby wszyscy przedsiębiorcy spędzali połowę swojego życia na jaslo4u to strach pomyśleć w jakim stanie byłaby gospodarka. A myślałem, że gorzej być nie może.
Nie rozumiem. To ma być przedsiębiorca, czy nadzorca niewolników?
A co się dziwisz jak człowiek trafiał tylko do obozów pracy....
wodzu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 283
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 19:35

Re: praca merkury market?? prosze o opinie

Post autor: wodzu »

a jaka jest tam rotacja? długo pracują tam nowo zatrudnieni? jaka panuje atmosfera na sklepie i w ekipie?
ODPOWIEDZ