Fotograf na wesele

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
doc
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 22 września 2011, 12:39

Re: Fotograf na wesele

Post autor: doc »

MaxMaks – totalna kompromitacja, wg mnie powinnaś dostać bana na wszelkie reklamy i posty które rozsiewasz po serwisie, zachwalając swoje usługi. Gdyż po prostu kłamiesz i posługujesz się delikatnie mówiąc niedozwolonymi metodami – byle by przyciągnąć klienta. Nie dość, że udowodniono Ci kłamstwo, to jeszcze próbujesz bagatelizować sprawę.

Nie wiem co gorsze to, że po prostu chwalisz się nie swoim zdjęciem, czy to w jaki sposób do tego podchodzisz. Twierdząc, że nic się nie stało, każdemu wolno kupić, że to żadna zbrodnia. Tylko pogratulować takiego podejścia do sprawy. Otóż stało się i to wiele. Jak można jako efekt swojej pracy przedstawiać zdjęcia innych, czy podpisałaś zdjęcie odpowiednio? Nie, z premedytacją użyłaś zdjęcia w wiadomym celu. To powinno wyróżniać Ciebie – jako fotografa(choć po tym co zrobiłaś, chyba nie jesteś godna posługiwania się tym mianem) ze Tobie nie wolno posługiwać się nie swoim zdjęciami. Słyszałaś kiedyś o etyce w zawodzie, prawach autorskich czy po prostu szczerości względem osób które chcą Ci zaufać i zatrudnić jako fotografa, Ty na samym początku już kłamiesz potencjalnego klienta, a współpraca z fotografem powinna się również opierać na dobrych wzajemnych relacjach, a Ty masz swój sekrecik. Jeszcze masz za złe, że ktoś Ci to wypomniał, po prostu przyłapał Cię na kłamstwie i bardzo dobrze, że konkurencja Ci na ręce popatrzyła, chwała jej za to. Bo pewnie krew ich zalewa, jak widzą, jak kreujesz się na mega fotografa, zasiewając serwis swoimi przechwalaniami i zdjęciami, tyle, że teraz nie wiadomo które jest Twoje:-(

Niestety właśnie w taki sposób traci na wartości zawód fotografa, jak grzyby po deszczu w dobie cyfrowej fotografii wyrastają nowi „zawodowcy”. A są to czasem osoby które z prawdziwym etosem fotografa nie mają nic wspólnego. Przez co zawód fotografa często traci na wartości, gdyż klienci są faszerowani często gniotami a nie zdjęciami, ale jak widać, każdy produkt dobrze opakowany da się sprzedać, a jak nie mamy swojego opakowania, to widać można sobie pożyczyć takie opakowanie:-) .

!Żeby było jasne, nie mam nic przeciw pojawianiu się nowych fotografów, którzy prezentują dobry poziom i się go trzymają, zawsze świeża krew i zdrowa konkurencja się przydaje, jestem przeciwny nazywaniu się fotografem ludziom, którzy z fotografią mają wspólny tylko aparat!
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 16:23 przez doc, łącznie zmieniany 2 razy.
Maxmaks
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 23 listopada 2009, 23:53

Re: Fotograf na wesele

Post autor: Maxmaks »

@doc
Piszesz to wszystko po prostu z zazdrości.

Forum nie jest miejscem do dyskusji na ten temat, zachęcam do podyskutowania na ten temat na PW lub spotkania gdzieś w Jaśle w celu wymiany poglądów. Zapraszam do wejścia na strone http://www.maxmaks.pl i zapoznania się z moją ofertą.
Oczywiście każdy ma prawo ferować wyroki i przedstawiać swoje opinie.
Awatar użytkownika
martunialla
Guru
Guru
Posty: 176
Rejestracja: 24 lipca 2011, 16:56

Re: Fotograf na wesele

Post autor: martunialla »

Dobra już, skończmy te przepychanki. Informacja została udostępniona, każdy potencjalny klient swój rozum ma, więc sobie sam oceni czy chce takiego fotografa czy nie.
A tak wracając do tematu, czy korzystał może ktoś z usług Pana Dariusza Szweda z Krosna? Byłabym wdzięczna za wszystkie opinie.
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Fotograf na wesele

Post autor: warez »

Z z usług Pana D.... - tak masakra!
Awatar użytkownika
martunialla
Guru
Guru
Posty: 176
Rejestracja: 24 lipca 2011, 16:56

Re: Fotograf na wesele

Post autor: martunialla »

O kurcze, brzmi troche przerazajaco... Mozesz opisac jakies szczegoly?
kama0505
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 marca 2012, 18:32

Re: Fotograf na wesele

Post autor: kama0505 »

Oczywiście maxmaks robiła wszystko aby mój post został usunięty - spokojnie są inne lokale fora i tam też znajdzie się moja informacja !

Wyjasnienie maksmax do administracji:

"Ponownie zwracam się z prośbą o usunięcie tego postu. Post sugeruje,że zdjęcie zostało ukradzione. Mija się to z prawdą, poniważ zdjęcie zostało zakupione w banku zdjęć. Jak wiadomo, banki zabezpieczają swoje zdjęcia znakiem wodnym.Proszę zauważyć,że takiego znaku tam nie ma. - i co z tego ze zdjęcie kupiłaś ważne ze nie widzisz w tym pboblemu ze sugerujesz klientom ze to twoje zdjecia !!

Post niepotrzebnie wywołuje negatywne emocje,szkaluje mnie w opini innych osób. - jasne zabiera ci klientow bo niby co tam kilka zakupionych zdjęć ? - czyzby kilka ?

Rozpoczął się sezon w fotografii śłubnej na przyjmowanie zleceń na 2013 rok. - boisz sie ze nie bedziesz miec przez to klientow ze przejza na oczy ze mydlisz im oczy, ze chesz pokazac jakie to zdjecia robisz i sobie kupujesz je w bankach zdjec - najgorsze jest to - ZE TY NIE WIDZISZ TU PROBLEMU !

"
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Fotograf na wesele

Post autor: wścieklica »

kama - A weź pokaż że jesteś lepszym fotografem. Podaj namiary na swoją galerie.
kama0505
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 marca 2012, 18:32

Re: Fotograf na wesele

Post autor: kama0505 »

Muszę być fotografem ?? nie chodzi o to czy jestem lepsza czy nie ale o uczciwość i o to całe beztroskie podejście.

Idziesz do firmy budowlanej i patrzysz na ich realizacje a potem okazuje się, że firma jeszcze nic nie wybudowała ale kupiła sobie legalnie zdjęcia na bankach zdjęć i podaje klientowi bo takie budyni będzie zapewne w stanie wybudować - czy według Ciebie to jest słuszne ? wybierzesz taką firmę ?
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Fotograf na wesele

Post autor: wścieklica »

Jesteś. Gdybyś nie była - nie szczypałabyś sie tak w kazdym temacie związanym z aparatem. To już nie jest szyte grubymi nićmi - tylko sznurkiem.
kama0505
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 marca 2012, 18:32

Re: Fotograf na wesele

Post autor: kama0505 »

A może po prostu nie lubię oszystwa - a Ty co jesteś rodzina z ta osoba ze tak ją bronisz i najeżdzasz na innych ? zapewne jesteś bo nie broniłabyś tak osoby ktorą oszukuje innych ...
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Fotograf na wesele

Post autor: avicularia »

No muszę znów odezwać, bo mnie też zdenerwowało to posunięcie. Przyznaję, że oglądając galerię sama chciałam skorzystać z usług maksmax, dlatego poczułam się jakby ktoś sobie robił ze mnie jaja. To tak jakbym chciała sobie powiększyć cycki i szukała chirurga plastycznego, a on by mi pokazał KUPIONE zdjęcia swoich rzekomych dokonań ( bo jest początkujący i szuka inspiracji :rotfl: ) - byłabym również z ,,lekka" rozczarowana. Cała sytuacja jest przykra i niesmaczna :kwasny:
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Fotograf na wesele

Post autor: wścieklica »

Nie jestem. Nawet jej nie znam. Ani nie jestem zainteresowany ofertą bo takowej nie potrzebuję.
Natomiast co do ciebie - wszystko wskazuje na to że to ty ją znasz, może nawet mieszkacie blisko siebie? Jedyne podobieństwo ze mną jest takie, że ja tez działam na wolnym konkurencyjnym rynku.( nie w fotografii ) I jedyną cywilizowaną metodą na własne miejsce i markę jest JAKOŚĆ, a nie dyskredytowanie brudnymi sposobami. Chcesz zbudować swoją markę? Pokaż swoje zdjęcia, kunszt i artyzm. Pokaż że jesteś lepsza, poddaj się ocenie.
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Jasełka i disko polo

Post autor: warez »

"...zdjęcie zostało zakupione w banku zdjęć"- Masakra ale obciach! No to ten "fotograf" jest już niewiarygodny. Śmierdzi tandetą. Brrr z daleka od takich.
mila
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 14:54

Re: Fotograf na wesele

Post autor: mila »

wścieklica pisze:Nie jestem. Nawet jej nie znam. Ani nie jestem zainteresowany ofertą bo takowej nie potrzebuję.
Natomiast co do ciebie - wszystko wskazuje na to że to ty ją znasz, może nawet mieszkacie blisko siebie? Jedyne podobieństwo ze mną jest takie, że ja tez działam na wolnym konkurencyjnym rynku.( nie w fotografii ) I jedyną cywilizowaną metodą na własne miejsce i markę jest JAKOŚĆ, a nie dyskredytowanie brudnymi sposobami. Chcesz zbudować swoją markę? Pokaż swoje zdjęcia, kunszt i artyzm. Pokaż że jesteś lepsza, poddaj się ocenie.

Nie rozumiem o co sie tak wsciekasz?/ chyba, ze z natury(nick:)../ To Pani "maxmaks" jest tu jedyna osoba, ktorej sie powinno pokiwac paluszkiem... Ja tez jestem fotografem- z wyksztalcenia i zawodu i tez kiedys zaczynalam, jednak bylo to w zupelnie innych czasach,choc nie sadzilam, ze az tak minionych, bo wtedy bieglo sie pod kosciol farny w nocy (najbardziej plastyczny i chyba kazdy ma jego zdj.) i uczylo sie swiatlocienia, potem fotografowalo sie co ladniejsze kolezanki (przeszczesliwe nawet, jak zdj. byly smiechu warte, ale byly przeciez czarno-biale hihi), a w miedzy czasie godzinami stalo sie w ciemni i w oparach chemii czekalo na TO zdjecie. Podejrzewem, ze nikomu wowczas (pomijam fakt braku mozliwosci, bo to nie byla era Internetu), a mi na pewno nie przyszloby nawet do glowy, zeby cudzymi zdjeciami robic sobie reklame!!! Pokazywalo sie to, co sie ma- i nie wstydze sie zadnego ze zdjec z tych czasow, choc na kazdym dostrzegam bledy, ale przynajmniej wiem, ze sa MOJE i nikogo nie oszukalam zapraszajac wowczas
do prowizorycznego studia w piwnicy...

Co wiecej- uprzedze ataki maxmaks- konkurencji wcale nie chodzilo o to, by zniszczyc nowego fotografa na rynku. Przeciwnie- mnie sami przyuczali do zawodu! Znam sie dobrze z kazdym z trzech najlepiej prosperujacych zakladow w Jasle, a telefony tzw. wolnych strzelcow mam w swojej komorce. Po co? Otoz- i na pewno poprze mnie KAZDY, kto siedzi juz pare dobrych latek na rynku- z konkurencja sie wspolpracuje nabijajac sobie nawzajem pieniadze- u jednegoskorzysta sie z tanszego wydruku fotoksiazki, inny wpusci do studia, inny poleci, jak sam bedzie mial zajety termin..itp itd...

A to co zrobila (robi...) maxmaks to nie jest policzek w strone fotografow, a potencjalnych klientow (jak inni wspomnieli o "cyckach" czy budowie domow jest to zwykle OSZUSTWO!!!) WSTYD!!!!!!!!!!!! Zreszta... jestem pewna, ze cala afera nei dotyczy tego jednego zdj.- wystarczy spojrzec na galerie tej Pani- olbrzymia przepasc miedzy jakoscia fotografii slubnych a niemowlecych az rzuca sie w oczy! I po ciemku mozna wskazac, ktore zdj. sa jeszcze kupione- wsrod ciazowych rowneiz...Kadrowanie jest najprostsze w nauce, operowanie swiatlem juz nie... I- znow uprzedze- nie zajmuje sie fotografia noworodkowa, wiec ta Pani nie jest dla mnie konkurencja... Po prostu OBURZYLO mnie podejscie tej Pani do tego, co zrobila.. Nie sam czyn, bo "gafy" kazdemu sie zdarzaja, ale zamiast przeprosic, to glupie tlumaczenia o bankach zdjec.. Banki zdjec- co to w ogole jest???? Fotograf chyba powinien byc ostatnia osoba, ktora z nich korzysta- no chyba, ze SPRZEDAJE tam swoje prace, a nie kupuje... WSTYD!!!!!!!!!!!

pS. Zamawiajac placki na wesele, wolalabym, by kucharka mnie poczestowala swoimi wyrobami, a nie tymi np. z Santosa, udajac ze je upiekla i zakladajac, ze udda sie jej odtworzyc smak... ehhhh

Nie oddalabym tej Pani NOWORODKA...
onomatopeja
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 8 lutego 2012, 22:10

Re: Fotograf na wesele

Post autor: onomatopeja »

zebradesign rzeszów
ODPOWIEDZ