aliexpress

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
mela
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, 15:54

aliexpress

Post autor: mela »

witam, chciałam zapytać wszystkich korzystających z aliexpress jak to dokładnie jest z tą ich rozmiarówką chodzi mi np o buty dla dorosłych i dla dzieci czy np rozmiar 23 to faktycznie 23 a ubrania M TO M ???
renata_p22
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2018, 13:54

Re: aliexpress

Post autor: renata_p22 »

Z tego co ja korzystałam i zamawiałam to rozmiarówka się zgadzała z tym co było w ogłoszeniu i nie odbiegała od polskiej normy. Ale z drugiej strony kiedyś mąż kupił na jednej stronie buty, po 2 latach kupił takie same na tej samej stronie taki sam rozmiar i trochę były za małe na niego a raczej 33 letniemu mężczyźnie stopa już nie rośnie? Więc ciężko trafić czasami z tymi zakupami przez internet.
Jowita
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 5 maja 2012, 12:11

Re: aliexpress

Post autor: Jowita »

Kupowałam sukienkę dla dziecka. Rozmiary zupełnie inne niż polskie, ale czytałam komentarze i czasem ludzie pisali jaki rozmiar kupili i jakiemu rozmiarowi polskiemu w rzeczywistości on odpowiadał. Zaryzykowałam i udało się, że trafiłam z rozmiarem. Sukienka bardzo ładna i jakość wykonania też ok. Ale niektóre rzeczy na zdjęciach w komentarzach nijak się miały do tych pokazanych na stronie sprzedającego. Tak, że polecam przejrzeć najpierw komentarze i ewentualne zdjęcia.
andaluzja
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 8 maja 2016, 20:50

Re: aliexpress

Post autor: andaluzja »

Oj.. nie. To co oni podają a co przychodzi to dwie różne rzeczy. Zamówiłam córce kurtkę rozmiar 120 a była o 10 cm krótsza niż w podanych wymiarach i była tak malutka, że może na 104 by pasowała. Nie polecam tam zamawiać. :dobani:
Awatar użytkownika
girlwithpower
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 4 lutego 2015, 14:38

Re: aliexpress

Post autor: girlwithpower »

Zamawianie na alliexpress nie zawsze jest tak fajne jakby się mogło wydawać. Czasami produkt jest niezgodny z opisem, albo przesyłka zamiast miesiąc trwa trzy, albo i dłużej. To tak na dobrą sprawę loteria :D
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: aliexpress

Post autor: smerfetka1718 »

Trzeba czytac feedbacki, nie zawsze rozmiar jest zgodny z tabela
biosqn
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 19:52

Re: aliexpress

Post autor: biosqn »

Różnie to bywa.. Czasem rozmiar się zgadza czasem nie ale zawsze podają jakie są rozmiary w CM i często w komentarzach ludzie piszą czy rozmiar się zgadza czy nie... Jeśli kupuje się od producenta markowego wszystko się zgadza nawet rozmiary... Ale jeśli oszczędzamy i kupujemy nie markowe często musimy dodać 2 numery gdyż mają chińskie rozmiary a tam średnia wysokość jest niższa niż u nas. Zawsze można spytać sprzedawcy ale większość, która sprzedaje na europe takowe rozmiary pokazuje. Jeszcze nie miałem problemu tylko trzeba dobrze sprawdzić ofertę i nie iść na taniznę
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: aliexpress

Post autor: oth »

aliexpress jest super, na jakieś 50 zakupów 49 razy byłem zadowolony, a ten jedyny raz też byłbym zadowolony, ale plastikowy przedmiot został zniszczony w transporcie (koszt 15zł).
Ale ciuchów to tam nie kupuję, co najwyżej buty po upewnieniu się co do rozmiaru.
ODPOWIEDZ