prywatne przedszkola jasło

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: asia77 »

Chyba fajne to przedszkole. Ja już zapisałam dziecko do bajkowego i nie chcę teraz zmieniać. Ale dla tych rodziców co się zastanawiają np od września to myślę, że warto uwzględnić pod uwagę. Nie wiem czemu rodzice tak kurczowo trzymają się placówek państwowych jak tyle jest w Jaśle przedszkoli prywatnych i to wcale nie gorszych. Zastanawiam się czy od września opłata w jaśu i małgosi też będzie 140 zł czy może będzie podwyżka?
The Nun

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: The Nun »

Witam,
@ asia77, zapisałaś już swoją pociechę, a powiedz mi do kiedy trwa rekrutacja w tym przedszkolu i jaka jest opłata miesięczna?
Dzięki z góry za odp.
Ja zapisałam swoją do państwowego, ale wygląd przedszkola jak i warunki jakie tam panują (dzieci chodzą zasmarkane, ze śpikami do brody) mnie przeraziły.. Dlatego myślę nad przedszkolem prywatnym również..
superzocha
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwietnia 2012, 22:41

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: superzocha »

Wiem, że w Jasiu i Małgosi jest już bardzo dużo chętnych i nawet dostałam ostatnio ankietę do wypełnienia czy moje dziecko będzie tam chodzić od września. Dzieci może tam być jak się dowiedziałam ok 35 - 40 bo na więcej nie ma warunków. Ja na pewno zapisuje tam swoją pociechę.
Co do opłaty to nie wiem czy wzrośnie. Była mowa o tym na początku roku, że istnieje taka możliwość ale nie będzie to na pewno suma jakaś kosmiczna.
Przedszkole nie jest do końca przedszkolem prywatnym bo istnieje i stosuje się do zarządzeń Ministerstwa Oświaty (dlatego np zajęcia korekcyjne i rytmika są obowiązkowe). Zostało utworzone przez stowarzyszenie oświatowe, którego nazwy teraz nie pamiętam. Jest kilka przedszkoli powstałych pod tym stowarzyszeniem. A tak tanio jest ponieważ posiadają oni dofinansowania.

Dodam, że dzieciaki mają tam również lekcje angielskiego za darmo i religię. Co do religii była przeprowadzana ankieta anonimowa i większość rodziców wyraziła zgodę dlatego wprowadzono ten przedmiot.

Moja pociecha jest w grupie młodszej ale maluchy mają już swój podręcznik z którego "uczą się" a dokładniej są tam raczej zadania plastyczne przeznaczone dla najmłodszych. Starszaki mają już obowiązkowo podręczniki do zajęć i do języka angielskiego.

Jak na razie jestem pozytywnie nastawiona co do przedszkola. Jak pisałam wyżej: Mam nadzieję, ze kłopoty są już zażegnane bo przedszkole ma naprawdę konkurencyjną ofertę w porównaniu do reszty.

Jak pisałam wyżej minusy to:
- posiłki - za mało owców i zbyt ubogi podwieczorki
- dodałbym jeszcze - mało zabawek, ale myślę, że powodem jest to że jest to nowe przedszkole i dopiero się rozbudowuje.
- brak własnego placu zabaw. Dzieci chodzą na pobliski plac między blokami.

Plusy:
- niskie opłaty
- miły i doświadczony personel
- moje dziecko jest naprawdę zadowolone z pobytu w przedszkolu choć na początku był horror z aklimatyzowaniem się
- nauka angielskiego, rytmika, zajęcia korekcyjne w cenie 190 zł na miesiąc
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: asia77 »

Czy może ktoś z internautów wie co stało się z przedszkolem Jaś i Małgosia??
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: Magladenka »

Wydaje mi się, że prywatne jednak ciut lepsze. MOże czasem droższe, ale mam wrażenie, ze rodzice mają więcej do powiedzenia. A w państwowych - miło, owszem, również. Ale jak jakaś Pani Władzia albo Pani Bronia (nie ujmując nic osobom o tych imionach) się uprze na coś, to nie ma zmiłuj. A i zauważyłam, że dzieci te starsze panie też mają częściej w nosie... niestety :(
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: asia77 »

Ale chciałabym się zapytać czy ktoś wie co stało się z przedszkolem na kotlinie jaś i małgosia? Bo przedszkola fizycznie już nie ma a lokal stoi pusty. Czy może gdzieś przenieśli albo zlikwidowali. Wie może ktoś coś na temat?
superzocha
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwietnia 2012, 22:41

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: superzocha »

Lokal został sprzedany... niestety nic w przedszkolu się nie zmieniło... pani dyrektor nie płaciła za lokal więc ją w końcu wyproszono a lokal sprzedano... podobno otwiera się z powrotem w Trzcinicy. Ale pomimo mojego poprzedniego postu na plus- nie polecam... Jak najdalej od "Jasia i Małgosi"! Szkoda pieniędzy, nerwów a pani dyrektor Trelińska - Gryc niestety nie nadaje się na tak odpowiedzialną funkcję.


http://www.twojejaslo.pl/raporty-i-inte ... ih11H8yWMs
robson96
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 8 maja 2012, 09:29

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: robson96 »

Polecam Kubusiowe Przedszkole na ul. Jagiełły, mój syn tam chodził i jestem bardzo zadowolony. Wspaniała kadra i bardzo sympatyczny właściciel.
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: asia77 »

Zosia dzięki za odpowiedź. Ja myślę, że ta pani bardzo straci na tej zmianie bo powiedzmy sobie szczerze ile dzieci będzie w Trzcinicy. Komu będzie się chciało dowozić dziecko jak będzie miał pod nosem inne przedszkole. No ale cóż. Może przeliczyła się z biznesplanem i po prostu w tych pieniądzach nie dało się utrzymać przedszkola. Bo koszty prowadzenia tego wszystkiego też nie są małe. A nie wiesz przypadkiem ile dzieci zadeklarowało przeniesienie się do Trzcinicy? I co powstanie na miejscu tego dawnego przedszkola? Bo tam teraz trwa remont na całego.
qwertyna
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 31 lipca 2011, 20:44

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: qwertyna »

z tego co słyszałam w miejscu przedszkola "Jaś i Małgosia" ma być nowe przedszkole innej właścicielki
superzocha
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwietnia 2012, 22:41

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: superzocha »

Ilu rodziców zdeklarowało przeniesienie - niestety nie wiem. Wiem, że ok 30 dzieci zostaje na miejscu starego przedszkola, ale już z nową właścicielką i całkiem nową, odremontowaną placówką. Mam też nadzieję, że z nowymi warunkami. Właśnie dlatego śpieszą się z remontem bo w poniedziałek dzieci mają rozpocząć nowy rok.
A co do "Jasia i Małgosi"... nietety nic w tym przedszkolu nie funkcjonowało jak należy. Pani dyrektor spóźniła się z dokumentami do UM i nie dostała dotacji... I wcale nie z winy urzędników tylko z własnej. Okłamywała rodziców, nie płaciła personelowi, nie płaciła za posiłki, za lokal, raz nawet prąd odcięli bo nie było płacone...
danutta18
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwietnia 2017, 21:04

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: danutta18 »

Czy ktoś może polecić teraz jakieś aktualne prywatne przedszkola? Do września jeszcze trochę czasu ale już chcę się rozejrzeć co i jak. Jakieś propozycje? Z góry dziękuje :)
samaslodycz
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, 16:22

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: samaslodycz »

Ja moge polecić Prywatne Kubusiowe Przedszkole na Jagiełły. Mój synek tam chodzi już rok i jestem bardzo zadowolona. A i cena nie jest kosmiczna.
torka
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 listopada 2014, 21:37

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: torka »

Bajkowe Przedszkole również jest godne polecenia. Panie bardzo sympatyczne, dogodne godziny otwarcia, szczególnie dla rodziców pracujących. Cały czas organizowane są ciekawe zajęcia dla dzieciaczków. Synek wychodzi z domu bardzo zadowolony do przedszkola.
pigeon
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 2 stycznia 2019, 17:20

Re: prywatne przedszkola jasło

Post autor: pigeon »

Polecam Przedszkole na ul. Jagiełły, córka jest bardzo zadowolona.
ODPOWIEDZ