okna drewniane czy plastikowe

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
kryzeb123
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 28 lutego 2011, 15:54

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: kryzeb123 »

a gdzie można kupić dobre, solidne okna?
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: Mańka18 »

Pyatnie podstwowe, ile chcesz przeznaczyc na okna??

Jeżeli masz niespożytą gotówkę, to ja wybrałabym drewniane z nakładkami aluminiowymi!!Rozwiązanie super, ale cena nie dla zwykłego Kowalskiego..Postawiłabym na naturę+aluminium!!Dzisiejsze okna drewniane to nie te, ktore 30 lat temu robil wujek stolarz w garazu i teraz firankę chce urwac, bo takie są "szczelne".
Warto wybrac producenta , ktory specjalizuje sie tylko w drewnie..


Zwykły Kowalski wybiera plastiki i tak - jakie plastiki?
Ważny profil, jego szerokość, wspolczynnik przenikania ciepła U-im niższy tym lepszy...decybele..., nie wiem, co jeszcze-ilosc szyb,co sie przeklada na wspólczynnik U....i pewnie jeszcze pare rzeczy-nie jestem specjalistą, wiec od strony fachowej tego nie przedstwię...

Kazdy przedstawiciel swoje chwali...

Ja ostatnio jestem na etapie okien i powiem tak - w krakowksim Oknoplaście wyceniono mi okna o 5 tys. wiecej niz okna o podobnych parametrach, zeby nie powiedziec takich samych, tylko profil inny u innego producenta, zaoszczedzone 5 tys moge przeznaczyc na drzwi na ten przykład..

Polecam firmę Inwest-Profil!

A! Jeszcze jedna wazna rzecz--popatrz gdzie znajduje sie fabryka okien i w razie reklamacji, czy ten ktos bedzie do Ciebie jechal z Pomorza, czy z Reszowa?; a w najgorszym razie gdzie Ty pojedziesz, bo wiadomo jak w naszym kraju z reklamacjami--kazdy Cie wtedy olewa...wiec lepiej miec producenta pod nosem w razie "W".

I żeby sie zaraz raban nie podniósł-mam plastiki, chociaz tak jak pisałam wybrałabym drewno+nakladkę aluminiową, ale cena niestety...
kryzeb123
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 28 lutego 2011, 15:54

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: kryzeb123 »

czy okna drewniane te z nakładką aluminiową wymagają konserwacji ( malowania ) i po jakim czasie?
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: Mańka18 »

Przeczytaj sobie na stronie producentów np. Sokółka, Stolbud Pruszyński...(mają w ofercie drewniano-aluminiowe),a najlepiej zrobisz, jak po prostu podejdziesz do salonu"okiennego", dotkniesz, ogladniesz, podpytasz...
paulkam
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 25 września 2011, 15:03

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: paulkam »

Wszystkie okna mają swoje plusy i minusy i wszystkie wymagają konserwacji. Do plastikowych nie mam przekonania, choć są ostatnio popularne, a aluminiowo-drewnianych przyznam że nie widziałam. Ja mam klasyczne okna drewniane z pol-skone i choć trzeba o nie naprawdę dbać, to nie żałuję zakupu.
moskiter

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: moskiter »

Ja kiedyś miałem drewniane to po jakimś czasie wszystko zaczęło wykrzywiać się, przeciekać, odstawać, mimo że słono za nie zapłaciłem. To było już z 12 lat temu, może już teraz jakieś lepsze robią ale i tak nie chcę znać drewnianych okien już więcej. Teraz mam PCV i jestem zadowolony, można kupić takie lepsze co wyciszą mieszkanie dodatkowo.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: Wojtq »

Jak dla mnie to bierz plastiki ale tylko z Okno Plastu. Teść ma u siebie już 12 lat i nawet uszczelki nie wykazują śladów eksploatacji. (w testach również OknoPlast wygrywa m. in. pod względem uszczelek).
Poza tym te bajki z komorami to - no właśnie - bajki. W tej chwili przenikalność cieplna okien jest już tak zminimalizowana że praktycznie nie mają znaczenia te wyścigi producentów o dodatkowe komory. Poza tym komory są tylko w ramie okna a nie w szybie. A jak wiemy zdecydowanie większą powierzchnię okna (a zatem i większą powierzchnię przez którą ucieka nam ciepło z domu) stanowi szyba a nie rama. A na szybach ciężko wywalczyć niższy współczynnik przenikania ciepła niż 0,8W/m2. Te wartości są już tak wyżyłowane że praktycznie niemożliwe przy obecnym stanie techniki do przebicia. I z tej racji że każdy montuje te same szyby muszą klientów zwodzić bajerami typu 6 komorowe. A tak na prawdę to ta szósta komora to potrzebna jak koziej [...] trąba.
Dodatkowo teraz plastiki nie muszą być brzydkie, białe i nudne. Jest bogata oferta na okleiny które niczym nie różnią się wyglądem od drewna.
Virus
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 16:53

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: Virus »

Obydwa na raz:D
bkemot
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 27 września 2011, 16:06

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: bkemot »

Plastik. Odpada Ci konserwacja. Drewno choćby najlepsze jest tylko drewnem czyli materiałem, który ulega degradacji pod wpływem warunków atmosferycznych. Dzisiejsze okna plastikowe są estetyczne, bogate kolorystycznie. Ważne, żeby wybrać okna dobrego producenta, który stosuje dobre profile, okucia itp. Jasło oferuje okna wielu dobrych producentów, nie tylko Oknoplast. Mam okna firmy Adams z Mrągowa-rewelacja. Wystarczy trochę poczytać .
Awatar użytkownika
Filemon
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 13:36

Re: okna drewniane czy plastikowe

Post autor: Filemon »

Ja kupowałem okna w Lublinie - firma Atos. Bardzo je polecam bo wyglądają dobrze i są równie solidne. Zdecydowałem się na okna drewniane, bo idealne pasują one do mojego domu.
ODPOWIEDZ