endomentrioza

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: endomentrioza

Post autor: Tenshi »

A lekarz Cię nie poinformował?
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: endomentrioza

Post autor: dragon »

"Cesarka na życzenie" tak bardzo popularna ... - piszcie dalej o skutkach ku przestrodze innym naiwnym kobietom.
euforia
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 8 listopada 2012, 23:48

Re: endomentrioza

Post autor: euforia »

Endomietrioza nie jest skutkiem cesarskiego cięcia, choć dosć często się tworzy w bliźnie po nim. Wiele kobiet niemajacych dzieci na nią cierpi, co więcej- często prowadzi ona do niepłodnosci. Zatem pisanie bzdur o naiwnych kobietach dla których cc jest fanaberią, jest co najmniej nie na miejscu. Już nie wspominając o tym, że w 95 procentach jest to zabieg konieczny, ratujący życie zarówno dziecka, jak i matki.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: endomentrioza

Post autor: dragon »

Oj, życie pisze coś innego ... "Cesarka na życzenie" to jednak bardzo częsta fanaberia kobiet. A tu jednak wypowiadają się nie kobiety, które nie rodziły, lecz te które mają za sobą cc.
euforia
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 8 listopada 2012, 23:48

Re: endomentrioza

Post autor: euforia »

I co? moze powinno sie je zlinczowac, co?
A tak gwoli scislosci, to tu pisza kobiety, ktore maja- badz mialy- ENDOMETRIOZE, a nie cesarke na zyczenie.
I proponuje zapoznac sie z tematem- czym ta choroba jest, czego jest wynikiem i w jakich miejscach sie pojawia i dopiero pozniej wypowiadac sie na jej temat.
odi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 9 października 2011, 15:07

Re: endomentrioza

Post autor: odi »

euforio napisz mi cos wiecej bo ty miałas zabieg w jasle.jakie badania wykonują przed zabiegiem jakie miałas znieczulenie.jak długo trwał zabieg
beti
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 1 marca 2012, 17:06

Re: endomentrioza

Post autor: beti »

owszem prawda jest,ze nie tylko po cc ma sie endometrize i wiem to napewno,gdyz znajoma kilka razy poronila wlasnie przez endometrioze i do dzis nie maja dziecka ktore pragna.....jesli zas chodzi o cc to niestety mialam,ale tylko z przymuszonej sytuacji i dzieki bogu endom nie mam i oby tak zostalo,a cc na zyczenie to najgorsza glupota .....
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: endomentrioza

Post autor: dragon »

euforia pisze:I co? moze powinno sie je zlinczowac, co?
A tak gwoli scislosci, to tu pisza kobiety, ktore maja- badz mialy- ENDOMETRIOZE, a nie cesarke na zyczenie.
I proponuje zapoznac sie z tematem- czym ta choroba jest, czego jest wynikiem i w jakich miejscach sie pojawia i dopiero pozniej wypowiadac sie na jej temat.
Brawo! Tak to zwykle bywa "uderz w stół, a nożyce się odezwą". Tu chodzi o przestrogę niedoświadczonych, a nie o linczowanie. Ale gdy ocenia się innych po sobie, noc cóż - żal mi takiego podejścia do innych osób. Koniecznie popracuj nad emocjami.
euforia
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 8 listopada 2012, 23:48

Re: endomentrioza

Post autor: euforia »

Mylisz sie. Nie oceniam innych przez pryzmat własnych doswiadczeń. Akurat to tylko Ty w tym temacie oceniasz. Mnie jedynie niezmiernie irytuje, jesli na temat, o którym nie ma zielonego pojecia wypowiada się ktos, kto posiada zasciankowe, staroswieckie poglądy. Ktos kto nie doswiadczajac pewnych nieszczesc i przeżyć, ocenia innych przez pryzmat "widzi mi sie", bo wydaje mu się, że wszelkie rozumy pozjadał.
Emocji nie zamierzam hamować, ani tym bardziej przechodzić obojętnie obok ciemnoty i pogardy dla innych.
euforia
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 8 listopada 2012, 23:48

Re: endomentrioza

Post autor: euforia »

Odi
Co do badań to miałam jedynie UsG i podstawowe badania z krwii.
sam zabieg nie trwał długo, jakies 30- 40 min, wykonywany był pod narkozą.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: endomentrioza

Post autor: dragon »

"...nie zamierzam ...przechodzić obojętnie obok ciemnoty i pogardy dla innych" - ot masz - nazywanie innych "ciemnotą" już pogardzaniem innymi, o których nie masz zielonego pojęcia ...
euforia
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 8 listopada 2012, 23:48

Re: endomentrioza

Post autor: euforia »

Dragon, dlaczego nie odniesiesz się do całosci wypowiedzi, tylko do wyrwanych fragmentow? czyżby brak argumentów?
A dla jasnosci- ciemnotą nazwałam poglądy, a nie konkretną osobę, ale skoro tak bierzesz to do siebie, to najzwyczajniej jest ku temu powód.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: endomentrioza

Post autor: dragon »

"Uderz w stół, a nożyce się odezwą", będą głośno stukać i atakować, bo najlepszą obroną jest atak. Szkoda, że myślisz tylko o sobie, a nie pozwolisz przestrzec młodych niedoinformowanych kobiet o ryzyku jakie niesie za sobą cesarskie cięcie. Czy moja wypowiedź dotyczyła tych pań, które miały cięcie dla ratowania życia swojego lub dzidziusia? Jeśli tak to odczytałaś, to zacytuj w którym miejscu tak jest napisane. Tak się składa, że one nie miały wyboru.
Jestem jednak za uświadomieniem kobiet, jakie powikłania wiążą się z cc w każdej sytuacji i że czasem warto zastanowić się zanim poprosi się o to ginekologa, gdy nie ma takiej potrzeby.
euforia
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 8 listopada 2012, 23:48

Re: endomentrioza

Post autor: euforia »

Akurat nie uderzylas we mnie, wiec nie ma tu ani kawalka egoizmu. W moim przypadku cc bylo ratowaniem zycia. Ale mimo to, strasznie drazni mnie atakowanie tych kobiet, ktore na zyczenie zdecydowaly sie na cesarke. Znasz powody, dla ktorych nie rodzily sn? kazdej jednej?
Przeczytaj jeszcze raz jak brzmi temat- ENDOMETRIOZA. Ile do niego wnioslas? Wypowiedzialas sie choc raz w zwiazku z ta choroba? Nie.
Wiec o co Ci chodzi? Chcesz przestrzegac przed cc na zyczenie, to prosze bardzo- zaloz osobny temat i tam, jak napisalas- stukaj i atakuj "wyrodne" matki, ostrzegaj przed skutkami, a nie wcinaj sie w cos czego nie znasz.
odi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 9 października 2011, 15:07

Re: endomentrioza

Post autor: odi »

euforio napisz mi na ile cm miałas guzek ja mam na 2 cm i zabieg za 5 tyg w jasle boje sie
ODPOWIEDZ