Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 462
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 15:20
Lokalizacja: CENTRUM EUROPY

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: JURT »

Ja również jestem za. Nie wiem tylko czy będę miał możliwość typowania wszystkich spotkań ale jeśli tylko chce to ktoś prowadzić to jak najbardziej tak.
Awatar użytkownika
kokos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 499
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:09
Lokalizacja: The City of Jasło

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: kokos »

Można sie pobawic :) jestem za ;)
Awatar użytkownika
JKS
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 276
Rejestracja: 8 lipca 2006, 19:08
Lokalizacja: Jasło

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: JKS »

również jestem za ;)
daniel3ech
Guru
Guru
Posty: 135
Rejestracja: 21 maja 2010, 15:39

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: daniel3ech »

Ja też jestem za:) tylko fajnie by było jak już by był zorganizowany typer to żeby przypomnieć jeszcze na pw, że rusza typer.
rabiosa91
Guru
Guru
Posty: 167
Rejestracja: 30 lipca 2011, 12:33

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: rabiosa91 »

Również za, jeśli jesteś w stanie się podjęć tego wyzwania to świetnie :) Odnośnie zasad najbardziej podobały mi się zasady typera ekstraklasy i takie bym proponował , jednak na jakich zasadach by nie był i tak fajnie że będzie :ok:
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: Łysy »

Jak wiemy 8 czerwca rusza Euro więc Typer ruszy od 1 czerwca. Założe wtedy temat i dam rozpiske meczy na dwa pierwsze dni.
Co do zasad to chyba nie ma sensu dawać bonusa codziennie dla kogoś co trafi 2 mecze. Co innego jakby to była cała kolejka ileś tam meczy to można było by pomyśleć.

Najlepiej będzie chyba normalnie typować jak pisałem wyżej:
1- zwycięstwo gospodarza
X-remis
2- zwycięstwo gości

Za każdy trafiony typ dostaje się 1 pkt.
Każde spotkanie postawione po czasie nie będzie brane pod uwagę. Jeżeli mecz zacznie się o 18:00 , a ktoś postawi o 18:01 to już niestety będzie za późno. Jak mecz zacznie się o 18:00 a ktoś postawi typ o 18:00 to zalicze.
Mecze będę podawał co 2 dni na bierząco więc każdy spokojnie będzie miał czas na postawienie chyba , że będzie gdzieś w delegacji bez dostępu do neta.
Tabele będę robił jak w Ekstraklasie. Punkty a obok spotkania ile kto postawił. Jeżeli dwaj uczestnicy będą mieli tyle samo punktów w tabeli to wyżej będzie ten co mniej meczy postawił.

A mam pytanie jak chcecie abym podliczał? Codziennie po zagraniu spotkań czy co drugi dzień? Bo mecze będę podawał na 2 dni więc może podliczenie też robić co 2 dni.
Napiszcie jak wolicie mi jest to obojętne bo czas mam.
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: Diego Forlan »

Łysy-doskonale wiesz również że jestem ZA ;) . Tylko żadnych bonusów; niech każdy ma punkty które zdobędzie za prawidłowy typ a resztę pozostawiam Twojej pomysłowości.Powodzenia!
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: carlo07 »

Moim zdaniem lepiej co 2 dni, wtedy byłyby 4 mecze do podliczania i można by było zrobić typera kolejki np. ;)
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: Łysy »

Tak lepiej będzie co 2 a nawet co 3 dni było by spoko. Bonusów nie przewiduje za typerów kolejki itp itd. Nie ma sensu. Ewentualnie moge dać coś takiego, że gdy się będzie stawiać pierwsze mecze to pod nimi można dopisać swój typ na zespół który wyjdzie z grupy i tyle. Jak się trafi 1 zespół to 1 pkt dodatkowy , jak oba co wyjdą z grupy to 2 pkt dodatkowe.
A w fazie pucharowej żadnych bonusów.
Jak coś to mogę dodać bonus za trafienie kto wyjdzie z grupy a cała reszta po prostu typować normalnie beż bonusów...
progres
VIP
VIP
Posty: 610
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 08:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: progres »

ok dobry pomysł
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: Łysy »

Wiecie co pomyślałem trochę nad typerem i opcjami dla zabawy bo już nie daleko do turnieju i pasowałoby ogarnąć te zasady , aby się podobały Wam. Bo aby typer istniał muszą być uczestnicy , a im Nas więcej tym lepsza zabawa...A więc tak w fazie grupowej są 3 kolejki grane w ciągu 4 dni.

np: 1 kolejka grana jest 8-11 czerwca

08.06 18:00 Polska Grecja -
08.06 20:45 Rosja Czechy -
09.06 18:00 Holandia Dania -
09.06 20:45 Niemcy Portugalia -
10.06 18:00 Hiszpania Włochy -
10.06 20:45 Irlandia Chorwacja -
11.06 18:00 Francja Anglia -
11.06 20:45 Ukraina Szwecja -

W sumie jest 8 spotkań. I mam propozycję taką, że może fazę grupową będę podawał właśnie tak co 4 dni. Każdy odda typy i z tego będzie można dać 1 punkt dla typera kolejki. Tylko co będzie jak typerów kolejki będzie np 4?? To każdemu dać po 1 punkciku by należało tak jak dawałem w typerze Seria A. Czy nie dawać bonusów?? Wyraźcie swoje zdanie.

Bo na fazę pucharową będę mecze podawał już na 2 dni i nie będzie żadnych bonusów. I tak jak pisałem w poprzednich postach czy chcecie aby przy 1 kolejce podać typy zespołów, które waszym zdaniem awansują z danej grupy i wtedy można by było otrzymać 1 punkt za wytypowanie 1 drużyny, która awansuje lub 2 punkty, gdy się trafi oba zespoły, które wyjdą z grupy.
Piszcie im więcej opini tym lepiej. Bo na początku czerwca chciałbym założyć oficjalny temat Euro 2012 Typer...A na chwile obecną mam mętlik w głowie :)
Awatar użytkownika
dolo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 384
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 14:28
Lokalizacja: Jasło

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: dolo »

Ten system jest dobry aby typowac odrazu 1.2,3 Kolejke bo jest spory odstep czasowy jak i w fazie pucharowej z tym ja bym typowal na dokladny wynik meczu np: Polska - Grecja bylo 2-1 i ktos tak obstawil to otrzymuje 3 pkt a ktos obstawil 1-0 itp. to otrzymuje 1 pkt i wtedy nie bedzie klasyfikacja tak scisnieta ze na jednej pozycji bedzie np 5 osob ( a przy rownej ilosci pkt mozna podliczyc kto mial wiecej dokladnych wynikow za 3 pkt ) Bo trafic 1 X 2 za 1 pkt to jest o wielel latwiej i wtedy robi sie scisk . Niewiem jak zrobicie ale to taka moja luzna podpowiedz co do typera na Euro :) Pozdro
rabiosa91
Guru
Guru
Posty: 167
Rejestracja: 30 lipca 2011, 12:33

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: rabiosa91 »

Tak co 4 dni byłoby ok. Bonus myślę że można dać w fazie grupowej, za całą kolejkę. Co jeszcze? Przed euro zawody kto wyjdzie z grupy jak dla mnie trochę bezsensu bo lepiej grać w same wyniki, oczywiście to tylko moje zdanie. Propozycja dolo z dokładnymi wynikami do przemyślenia :)
kub
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 5 stycznia 2012, 19:49

Re: Typer EURO 2012 - jesteście zainteresowani?

Post autor: kub »

chętny jestem
ODPOWIEDZ