40:1

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

40:1

Post autor: czarny2962 »

Kompozycja pt. 40:1 opisująca bitwę pod Wizną

https://www.youtube.com/watch?v=Faut0rSheTk

Podoba sie ???
LESSER
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 10 października 2008, 18:24

Re: 40:1

Post autor: LESSER »

Podobać to się może i podoba ale co Ci się teraz przypomniało....Sabaton grał to z 5-6 lat temu nawet w Rzeszowie byli chyba ze dwa razy :)
Awatar użytkownika
Jaślanin77
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 20:44
Lokalizacja: Jasło

Re: 40:1

Post autor: Jaślanin77 »

Znane.
Dobrze, że ludzie innej narodowości potrafią docenić nasz wysiłek w II wojnie światowej.
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: 40:1

Post autor: jajaślanin »

E tam nie przesadzajmy z tym docenianiem - oni po prostu interesują się sprawami wojskowymi i historią . Nagrali też piosenkę o powstaniu warszawskim . O strajkach wcześniej śpiewali wokaliści Angelic Upstars ( Solidarity ) i DOA ( General Strike ) , do wątków historycznych na płycie Passprt nawiązuje Katy Carr , angielska wokalistka polskiego pochodzenia . Coraz więcej polskich wykonawców sięga tez do historii naszego narodu : Lao Che , Horytnica , Tadek Firma Solo , LUC ... I to z tego moim zdaniem powinniśmy się cieszyć !
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: 40:1

Post autor: Regulator »

Ja tam ogólnie lubię power metal. Ostatnio u mnie na topie zespół Alestorm :D
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: 40:1

Post autor: zielony87 »

Sabatton :?: @Czarny2952 czy ty wiesz,że istnienie tego zespołu (głównie przez piosenkę o Powstaniu Warszawskim - "Uprising") było wałkowane w mediach już lata temu... I jest dokładnie tak jak @LESSER pisał...

Z drugiej strony @Jaślanin77 ostrożnie z tym.Oni zrobili też utwór "Ghost Division" o Faszystowskiej Niemieckiej 7 dywizji pancernej Wermachtu.Tak więc bez przesady nad tym chwaleniem Sabattonu...

W ogóle - ten Polski prowincjonalizm i podniecanie się czymś takim.Mieliśmy wielkie momenty historyczne to prawda, nasza historia jest niedoceniona i tak,a od tego podniecania się historią i pierdułami nie potrafimy się urządzić w teraźniejszości. Naprawdę to ciągłe wspominanie przeszłości i rzucanie się na byle drobiazg niczym wygłodniały pies na kość jest żałosne...
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: 40:1

Post autor: Diego Forlan »

Generalnie kapelka super. Śpiewają o Powstańcach w Uprising. Najbardziej podoba mi się White Death. Przynajmniej jedna kapelka nie stylizująca w wielbieniu czarnej masy.
Awatar użytkownika
jurex
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 20:56

Re: 40:1

Post autor: jurex »

polecam rewelacyjny koncert

http://www.youtube.com/watch?v=1vA8jd96Duk
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: 40:1

Post autor: grzybel »

zielony87 pisze:W ogóle - ten Polski prowincjonalizm i podniecanie się czymś takim.Mieliśmy wielkie momenty historyczne to prawda, nasza historia jest niedoceniona i tak,a od tego podniecania się historią i pierdułami nie potrafimy się urządzić w teraźniejszości. Naprawdę to ciągłe wspominanie przeszłości i rzucanie się na byle drobiazg niczym wygłodniały pies na kość jest żałosne...
Pragnienie poczucia choć krzty dumy z polskości nazywasz prowincjonalizmem?

To nie jest wina „chcących pamiętać”, że pierduły poprzeplatały się z ważną historią Narodu, że to co powinno być powiedziane i nazwane po imieniu, zostaje mielone wciąż i wciąż przez media, populistycznych histeryków, niekompetentnych nauczycieli, korzystających z beznadziejnych podręczników. Owszem mieliśmy wielkie momenty, należy je pamiętać i zawsze tak samo nazywać, nie względem panującej mody czy jakiejś naciskającej grupy ideologicznej.
Urządzić się w teraźniejszości nie możemy, ale myślę, że nie z powodu dyskusji o historię (słusznej z resztą :)), lecz z powodu beznadziejnie głupiej mentalności Polaczka.
Wybieranie pewnych faktów z historii i stwierdzanie, że były wielkie (jak piszesz) to nie rzucanie się, nie myl postępowań opartych: o chęć szacunku z pierwotnym czasem agresywnym.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: 40:1

Post autor: zielony87 »

Pragnienie poczucia choć krzty dumy z polskości nazywasz prowincjonalizmem?
Poczucie czy jego pragnienie - nie,podniecanie się (tak rozumiem "rzucanie się") każdym kto dobrze mówi o Polsce - tak,tym bardziej jeśli ten ktoś gloryfikuje jednocześnie w swej innej piosence (Ghost Division) również faszystów.
Szacunek tak,to piękna rzecz,ale nie można pozwolić,by jego pragnienie pozbawiało szacunku do samego siebie...

Poza tym rozpamiętując przeszłość nie można zapomnieć o przyszłości.Jaką przyszłość ma obecna Polska ? Wszystko wyprzedane,już ponad 2 miliony ludzi uciekło z tego raju w którym tylko się wspomina... Czy ja muszę to powtarzać ?!
Patrzenie tylko przyszłość przypomina los bohatera kreskówki który patrząc do tyłu wchodzi prosto w słup czy inną rzecz...

Tak przy okazji gratuluję czasu reakcji ;) Ok.Ostatnie zdanie to był taki lekki żart;wiem, że temat został niedawno "odkopany"...
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: 40:1

Post autor: grzybel »

No nie Ci będzie podnietka to rzucanie.
Żądasz sprawiedliwości, a przynajmniej cnotliwości w głoszeniu poglądów. No tak zaśpiewali o bohaterach z powstania, to już nie powinni nikogo innego wychwalać. Jeśli byliby Polakami to i owszem, nie ładanie ;)
( poza nawiasem, lecz w nim: przecież dwulicowość naszego Narodu to specjalność).

Na szczęście na komentarz mam czas do śmierci ;)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: 40:1

Post autor: zielony87 »

Grzybel pisze:Żądasz sprawiedliwości, a przynajmniej cnotliwości w głoszeniu poglądów. No tak zaśpiewali o bohaterach z powstania, to już nie powinni nikogo innego wychwalać.
No wiesz,ja rozumiem,że masz sympatie nieco PiSowskie ale dla mnie faszysta to faszysta (a banderowiec to banderowiec też),ciekawe co ty byś powiedziała jak by w innej piosence śpiewali o "bohaterskich NKWDzistach" ;)
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: 40:1

Post autor: grzybel »

zielony87 pisze:Poza tym rozpamiętując przeszłość nie można zapomnieć o przyszłości.Jaką przyszłość ma obecna Polska ? Wszystko wyprzedane,już ponad 2 miliony ludzi uciekło z tego raju w którym tylko się wspomina... Czy ja muszę to powtarzać ?!
Patrzenie tylko przyszłość przypomina los bohatera kreskówki który patrząc do tyłu wchodzi prosto w słup czy inną rzecz...
Nikt raczej nie zapomina o przyszłości. Doskonale każdy z nas zdaje sobie sprawę, że Polska jest w [...], ale z przykładów innych krajów widać, że wyleźć z tego powodu na ulice bez planu naród nie może. Nikt tu nie patrzy tylko wstecz. A nawet jeśli i to kojarzy Ci się z kreskówką, to na pewno też wiesz, że w społeczeństwie potrzebny jest ktoś kto zajmuje się przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Wszyscy wszystkim nie muszą.
zielony87 pisze:No wiesz,ja rozumiem,że masz sympatie nieco PiSowskie ale dla mnie faszysta to faszysta (a banderowiec to banderowiec też),ciekawe co ty byś powiedziała jak by w innej piosence śpiewali o "bohaterskich NKWDzistach" ;)
Dla mnie też faszysta to faszysta, (czy to ma coś wspólnego z PIS-em?), doceniam jedynie fakt, że jeśli ktoś napisze muzykę o takiej tematyce jest w stanie zaciekawić kilkoma faktami młodzież
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: 40:1

Post autor: borsuk 1.8 »

Następny spamer
ODPOWIEDZ