Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
MalcolmLupe
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:34

Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: MalcolmLupe »

Się mata ludzie !!!
Jestem średniozaawansowanym wiekowo sympatykiem, słuchaczem muzyki, różnej gatunkowo. Jeszcze nie starym ale już nie młodym. Moja nie młodość jest widoczna zwłaszcza na koncertach rapowych gdzie zawyżam dość znacznie średnią wieku. Ale nie o tym.
Ostatni coraz częściej biorąc udział w koncertach hip-hopowych zastanawiam się czy jestem już wapniakiem czy może polscy wykonawcy to jednak hipokryci a ich prawdy głoszone ze sceny to jakiś jeden wielki bełkot i farmazon oderwany od rzeczywistości i ideałów na które tak mocno się powołują? (to oczywiście mocne uogólnienie) A może jest inaczej. Polski rap to punk rock naszej epoki, głos młodego pokolenia.
Jestem tylko ciekaw opinii innych, innej optyki.
Pozdrówki.
jaszkaa
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 19 września 2014, 07:51

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: jaszkaa »

Głos młodego pokolenia, nie bełkot:) Spróbuj sobie tak szybko porapować, ciekawe czy Ci się uda :)
Awatar użytkownika
Jaślanin77
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 20:44
Lokalizacja: Jasło

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: Jaślanin77 »

E tam taka muzyka... Zwykłe gadanie. Pogadaj do lustra i zostaniesz raperem...hyhy.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: luc »

Moda na Polskojęzyczną podróbę "muzyki" z amerykańskich "czarnych dzielnic" świadczy tylko,że niektórzy młodzi czują się murzynami Europy - ale z drugiej strony,ci którzy czując, się tak słuchają tych rymowanek i nazywają to muzyką, są w dużej części na poziomie przeciętnego murzyna wprost z afryki... (A reszta kojarzy inną,lepszą muzykę)
I nie,nie mam za dużo przeciwko ludziom czarnym,mam tylko przeciwko ciemnym (nie wiązać z kolorem skóry),mimo,że naszą okolicę nazywają chyba... "ciemnogrodem".
Ostatni coraz częściej biorąc udział w koncertach hip-hopowych zastanawiam się czy jestem już wapniakiem czy może polscy wykonawcy to jednak hipokryci a ich prawdy głoszone ze sceny to jakiś jeden wielki bełkot i farmazon oderwany od rzeczywistości i ideałów na które tak mocno się powołują?
Powiedzmy szczerze,trudno to nazywać ideałami i porównywać choćby z Punk Rockiem czy czymś takim.Jedno wielkie pozerstwo i udawanie murzynka Bambo (który przecież w Afryce - albo USA - mieszka) tudzież pozorowanie na wielkich "mafiozów","gierojów" itp.

Co do mafijności tych raperów,to są oni równie zabawni i kiczowaci,jak groby rosyjskiej i ukraińskiej mafii: http://www.wykop.pl/ramka/2129588/rosyj ... o-galeria/- ale na szczęście nigdy nie byli nawet w odrobinie tak groźni.Ot "palacze trawy" jeżdżący BMW albo Fiacikiem i szpanujący przed dziewczynami...

Reprezentowanie "biedy", w złotych łańcuchach też jest śmieszne (jeszcze murzynów amerykańskich w złotych łańcuchach to rozumiem,pewnie "wielopokoleniowa tradycja" - ale Polaków ? Niech kupują złote motyki i się garbią,jak chcą mieć symbole Polskiego,feudalnego zniewolenia - będzie swojsko :hurra: ).Szczytem jednak było chyba i tak udział w kampanii politycznej Borowskiego.i inne mainstreamowe zaangażowania polityczne po stronie partyjniaków.To dopiero "bunt",ja cię kręcę... :zdegustowany:

Co do całej reszty - nie wiem.Unikam hip-(c)h(ł)opu ,czy tam rapu jak disco polo.

Sam potrafię rymować na poczekaniu,
jest to lepsze po oszlifowaniu,
ale chyba miałbym bzika,
gdybym pisał,że to "muzyka". :D
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: piotrek »

nazywanie tego rapu czy hip-hopu muzyką, jest sporym nadużyciem, to raczej powinno być określone "udźwiękowiony bełkot". Ja nie mam ani jednego mp3 w/w
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: Kulfon »

luc pisze:Moda na Polskojęzyczną podróbę "muzyki" z amerykańskich "czarnych dzielnic" świadczy tylko,że niektórzy młodzi czują się murzynami Europy - ale z drugiej strony,ci którzy czując, się tak słuchają tych rymowanek i nazywają to muzyką, są w dużej części na poziomie przeciętnego murzyna wprost z afryki... (A reszta kojarzy inną,lepszą muzykę)
I nie,nie mam za dużo przeciwko ludziom czarnym,mam tylko przeciwko ciemnym (nie wiązać z kolorem skóry),mimo,że naszą okolicę nazywają chyba... "ciemnogrodem".
Ostatni coraz częściej biorąc udział w koncertach hip-hopowych zastanawiam się czy jestem już wapniakiem czy może polscy wykonawcy to jednak hipokryci a ich prawdy głoszone ze sceny to jakiś jeden wielki bełkot i farmazon oderwany od rzeczywistości i ideałów na które tak mocno się powołują?
Powiedzmy szczerze,trudno to nazywać ideałami i porównywać choćby z Punk Rockiem czy czymś takim.Jedno wielkie pozerstwo i udawanie murzynka Bambo (który przecież w Afryce - albo USA - mieszka) tudzież pozorowanie na wielkich "mafiozów","gierojów" itp.

Co do mafijności tych raperów,to są oni równie zabawni i kiczowaci,jak groby rosyjskiej i ukraińskiej mafii: http://www.wykop.pl/ramka/2129588/rosyj ... o-galeria/- ale na szczęście nigdy nie byli nawet w odrobinie tak groźni.Ot "palacze trawy" jeżdżący BMW albo Fiacikiem i szpanujący przed dziewczynami...

Reprezentowanie "biedy", w złotych łańcuchach też jest śmieszne (jeszcze murzynów amerykańskich w złotych łańcuchach to rozumiem,pewnie "wielopokoleniowa tradycja" - ale Polaków ? Niech kupują złote motyki i się garbią,jak chcą mieć symbole Polskiego,feudalnego zniewolenia - będzie swojsko :hurra: ).Szczytem jednak było chyba i tak udział w kampanii politycznej Borowskiego.i inne mainstreamowe zaangażowania polityczne po stronie partyjniaków.To dopiero "bunt",ja cię kręcę... :zdegustowany:

Co do całej reszty - nie wiem.Unikam hip-(c)h(ł)opu ,czy tam rapu jak disco polo.

Sam potrafię rymować na poczekaniu,
jest to lepsze po oszlifowaniu,
ale chyba miałbym bzika,
gdybym pisał,że to "muzyka". :D
"Wiem jak to jest, kiedy obcy ludzie piorą twoje brudy
Tak nienawidzą swoich wad, że czepiają się cudzych"
"Skur*ysyny cieszą ryj, kiedy leżysz na dechach
Bycie chu*em to cecha i nawet pisze się przez "ceha"
Czuję w bebechach, że tutaj niektórzy ludzie cuchną
Jak odwrotność alchemika, zamieniają złoto w gó*no"
"To takie łatwe oceniać innych ludzi
Tak jak ty byś sobie kur*a nigdy rąk nie pobrudził"
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: luc »

Kulfon,to jest moja obserwacja,a "większość" nie znaczy "wszyscy".
ale z drugiej strony,ci którzy czując, się tak słuchają tych rymowanek i nazywają to muzyką, są w dużej części na poziomie przeciętnego murzyna wprost z afryki... (A reszta kojarzy inną,lepszą muzykę)
Sorki,ale jak ktoś kojarzy ten rap-sr.p jako jedyną muzykę to gust ma na poziomie przeciętnego dresika i tyle :P

To,że niektóre kawałki są ociupinkę bardziej na poziomie, nie zmienia faktu,że zdecydowanie za dużo tego typu tekstów to niestety stek bluzgów,pochwała ćpuństwa i szpanerstwa,tudzież dorabianie ideologii do dresiarstwa z blokowisk.Przykro mi,ale taka jest po prostu smutna prawda.

To że trafi się raz na jakiś czas "nowożytny François Villon z blokowiska" nie zmienia faktu,że zwykle nie można tego traktować jako wartościowej poezji czy muzyki. Bowiem nawet takie udane wyjątki, potwierdzają niestety nadal regułę.

Ok,wiem, że to co piszę wkurza.Właśnie dlatego o gustach się nie dyskutuję.Ale ja to widzę tak,a nie inaczej,nic na to nie poradzę,inaczej widzieć nie mogę.Jak widzisz to inaczej to też masz takie prawo.Koniec i bomba,a kto nie pojął ten trąba.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: piotrek »

ładna próbka !joł Ziom! tekstu, jest tutaj http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Rap :)
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: President »

Jaślanin77 pisze:E tam taka muzyka... Zwykłe gadanie. Pogadaj do lustra i zostaniesz raperem...hyhy.
Dla Ciebie to tylko zwykłe gadanie a ma praktycznie największa popularność jeżeli chodzi o gatunek muzyczny pod względem słuchalności. :hyhy:
Konrad Walczak
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 09:12

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: Konrad Walczak »

Czekam już rok na jakiś koncert. Szkoda, że właściciel Sepii nic już nie organizuje.
januli
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 18:52

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: januli »

Dla mnie przekazem polskiego rapu jest użalanie się lub hejtowanie, nie przepadam za tym rodzajem muzyki. Choć i nie zabraniam nikomu słuchać, byle, żeby mnie nie puszczał. Takie jest moje zdanie :)
markizy
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 14:02

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: markizy »

jakiego rapu wy słuchacie? nie słuchajcie pseudo artystów, którzy klną co drugie słowo, klasyki trzeba słuchać Paktofonika, KAliber to jest muza
franekk166
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 14:01

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: franekk166 »

Ja najczęściej słucham muzyki z radia. Czasem natrafię na rap, jedne utwory podobają mi się bardziej a drugie mniej. Ale nie mam ulubionych wykonawców, słucham wielu różnych utworów.
muchol
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 02:47

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: muchol »

Są lepsze i gorsze kawałki - jak w każdym gatunku muzyki. Ja słucham dobrego rapu (Eldo, Łona, Bisz, Mes) i podpisuję się 'obiema ręcami' pod stwierdzeniem, że jest to głos młodego pokolenia.
Olgierd5
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 27 czerwca 2014, 09:20

Re: Polski Rap - głos czy bełkot młodego pokolenia?

Post autor: Olgierd5 »

Jak w każdej muzyce, można trafić na perełki. Rap to specyficzny rodzaj muzyki nie dla wszystkich.
ODPOWIEDZ