Metal jednym słowem

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Nobek »

sic pisze: e tam ja tam wole As I Lay Dying :P
oj juz Cie lubie :padam: :) ;)
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: Metal jednym słowem

Post autor: bitelz »

milenka w rzeczy samej kapelka jest fantastyczna.
sic nie pierd** ;>
AILD równiez jest swietne (głownie Frail Words Collapse), nie ukrywam. Ostatnio wyszukalem "The Arrs" - francuski metalcore, polecam.
Wiedza chlopaki jak stworzyc odpowiednie dzwieki ;]
A noi Norma Jean od niedawna mecze, ale ciezko idzie... tylko kilka utworow wpada w ucho, reszta to lupanka bez rak i nog.

Wlasnie zdarlem nowa Sepulture - Dante XXI. Jak narazie plytka fajna ;) ale i tak Roots nic nie przebije ;]
Kisielos
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 28 września 2006, 12:09
Lokalizacja: Jasło

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Kisielos »

ja za to nie lubie "nowego metalu" Dla mnie tylko poczatek sie liczy Black Sabbath rządzi. Mettalica?- trash metal nie dla mnie. CoF calkiem fajny ale ze wzgledu na rewelacyjne opanowanie gitary. Black Label Society z tego samego względu i solowy Ozzy;]. Metal szufladkowac mozna ale to robi mu tez krzywde. Niektóre zespoły mają rózne momenty raz trash a raz black metal grają
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Metal jednym słowem

Post autor: milenka »

Thrash Till Death!
To tak kwestią metalu. :)
Awatar użytkownika
Lilith
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 9 października 2007, 14:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Lilith »

łaaaaa forum o metalu:D
Awatar użytkownika
wesemir
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 17:34
Lokalizacja: Jasło / Krakow

Re: Metal jednym słowem

Post autor: wesemir »

Szatan i pierozki :) slodko :)
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: Metal jednym słowem

Post autor: viking78 »

A kto z was wie że w Quo Vadis gra chłopak z Jasła Mateusz Lazar!


Więc warto jeżeli ktoś może próbować zaprosić zespół do Jasła na koncercik !Pozatym spoko muza!Obrazek
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Metal jednym słowem

Post autor: CrazyVirus »

Widzę, że temat umarł śmiercią naturalną. Co do mocniejszych brzmień: Black Metal i Death Metal to raczej nie dla mnie. Głównie przez przekaz jaki z sobą niosą. Najbardziej denerwujące jest gdy ludzie szufladkują każdą osobę słuchającą metalu jakoś sataniste, który odprawia czarne msze i tym podobne. CO do ulubionych zespołów: słucham wybranych piosenek. Nie jestem też jakimś wielkim fanem, który dniami i nocami zasysa muzykę z tego gatunku przez torrenty :cwaniak:
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Metal jednym słowem

Post autor: hao »

Jakie tam umarł, jak to gdzieś na murze było napisane "Punks never dye" ;) metal również.
A złapał ktoś taką kapelkę jak "Diablo Swing Orchestra"? Klasyczny metal (taki troszkę Therion) z mixem jazzu, bluesu, flamenco, nawet muzyki aborygeńskiej i bóg/szatan/allah wie z czym jeszcze :) Jak dla mnie - nowa jakość i nie mogę się tego nasłuchać.

A zauważyliście, ze do Jasła przestały przyjeżdżać kapele metalowe? Pamiętam kiedyś (khy khy, głądzi długą siwą brodę) jak co chwile zjeżdżały się do nas Acidzi jak pamiętam były 3 koncerty w Jaśle, jak na taką pipidówę to niezła frekwencja. A teraz? Kupa :( Dobrze, że chociaż mamy swoje lokalne grupy i to całkiem niezłe (szczególnie mi podszedł Mindfield).
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Metal jednym słowem

Post autor: serjtankian »

No były takie czasy, teraz chyba nie ma gdzie już takich koncertów organizować. A szkoda.
Chociaż bardzo jestem ciekawy jak wypadnie tegoroczny KRUSHFEST na Hali. :)
Gunner15
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 20:49

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Gunner15 »

Moim zdaniem metal to po prostu metal. Dawniej, tj. w latach 70, 80 był tylko heavy metal, potem dopiero tworzyły się jakieś nowe nurty. Słucham tylko starszego metalu - Judas Priest (Metal Gods), ale też Accept i U.D.O. Myślę, że nie będzie już właśnie takich zespołów, jak np. Judas Priest, albo w hard rocku - AC/DC lub w rocku progresywnym - Genesis. Niewiele jest kapel, grających z podobnym zaangażowaniem. Teraz to już tylko muzyka komercyjna i raczej tak już niestety zostanie. Co o tym sądzicie? :P

PS. Jest jeden zespół grający łudząco podobną muzykę do AC/DC - The Answer. Ale to jeden przykład na milion. :(
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: Metal jednym słowem

Post autor: viking78 »

Obrazek
29.05.2010 NIESTETY KROSNO


27.05.2010 WARSZAWA A Z 2 DNI KROSNO !
KK7PL
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:21

Re: Metal jednym słowem

Post autor: KK7PL »

fajnie było na tym koncercie, ten klubik ma zajebisty klimat :)
LOSTBONE mieli sporo ludzi w pogo pod sceną :)
Chudy44
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 25 października 2008, 21:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Chudy44 »

Jeśli chodzi o metal to najbardziej kręci mnie Symphonic czyli standardowo Nightiwsh. Ale jakoś przepadam za nimi tylko z głosem Tarji.

A propos: Ktoś może wybiera się do Krakowa na koncert Tarji? 2 październik, Klub Studio, Bilet: 120 zł :)
KK7PL
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:21

Re: Metal jednym słowem

Post autor: KK7PL »

polecam to radyjko internetowe, można poznać dużo nowych ciekawych kapel :) --> http://death.fm/ <--
ODPOWIEDZ