Zespol weselny, opinie

Muzyka. Każdy jej słucha w takiej czy innej postaci. Porozmawiaj o niej z innymi użytkownikami forum!

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Zespol weselny, opinie

Post autor: avicularia » 13 września 2011, 10:20

Posłuchała, obejrzałam http://www.coolband.muzzo.pl i powiem...,,szału ni ma". Jak dla mnie raczej średnio, na pewno na swoim weselu nie chciałabym tego zespołu, ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Jak się chce mieć dobry zespół, to trzeba poświęcić czas na szukanie i słuchanie. Niekonieczne najprostrze rozwiązanie jest najlepsze. Brać zespół tylko dlatego,że jest z Jasła lub okolic, albo dlatego ,że jest drogi - co niby ma sugerować,że gra wyśmienicie - jest nieporozumieniem.

perseverance
Początkujący
Początkujący

Post autor: perseverance » 13 września 2011, 10:32

I o to właśnie chodzi!:) W końcu po to jest forum, aby KAŻDY mógł na nim wyrazić swoją opinię, która przecież może być jakakolwiek. Zresztą jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził:) Pozdrawiam serdecznie:)

mis79ka
Debiutant
Debiutant

Post autor: mis79ka » 13 września 2011, 15:11

perseverance pisze:Zresztą jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził:)
Bardzo dobre stwierdzenie. perseverance Tobie widocznie ten zespół "dogodził" skoro tak go reklamujesz.
I myślę że jesteś jednym z niewielu, którym ten zespół wydaje się "w sam raz" na wesele. Przynajmniej jeśli chodzi o kunszt muzyczny. Słuchając tych nagrań, jak dla mnie ten zespół odpada w "przedbiegach".
avicularia pisze:Jak się chce mieć dobry zespół, to trzeba poświęcić czas na szukanie i słuchanie. Niekonieczne najprostrze rozwiązanie jest najlepsze. Brać zespół tylko dlatego,że jest z Jasła lub okolic, albo dlatego ,że jest drogi - co niby ma sugerować,że gra wyśmienicie - jest nieporozumieniem.
Święte słowa. My z narzeczonym np. wybraliśmy zespół z Rzeszowa.
I wcale nie jest drożej bo będą musieli dojechać 70km. Poprostu jak ktoś robi coś dobrze, to wiadomo że i cena za usługę nie jest mała. Jeszcze jak zespół działa już jakiś czas i ma wyrobione zdanie o sobie. Ale te opinie też czasem trzeba sprawdzić bo mozna się przejechać. Wiele zespołów z dobrą opinią lubi GWIAZDORZYĆ...

marzenka24
Guru
Guru

Post autor: marzenka24 » 13 września 2011, 17:34

Jeśli chodzi o ten zespół o którym tu mowa cały czas ostatnio, to faktycznie słyszałam wiele lepszych zespołów z Jasła i okolic. Jakoś nie przemawia do mnie głos tej wokalistki, przynajmniej jeśli chodzi o te uwory.
Przy okazji koleżanka napisała, że miała na swoim weselu zespół z Rzeszowa. Wiele zespołów zaznacza, że np dojazd do 100 km, czy 50 km jest gratis, wystarczy przeglądnąć stronę planujemywesele.pl więc może okazać się że zespół z Rzeszowa wcale nie wyniesie nas o niebo drożej niż miejscowy :) :) :)

perseverance
Początkujący
Początkujący

Post autor: perseverance » 13 września 2011, 19:45

Zgadzam się z Tobą, mis79tka, mnie ten zespół dogodził. Prawdopodobnie z tego powodu, że mój pierwszy kontakt z ich muzyką nie nastąpił poprzez Internet, a właśnie poprzez przesłuchanie ich na próbie. Dopiero później dotarłem do nagrań. Fakt, nie są genialne (np. wokalistka faktycznie nie wyszła w niektórych utworach zbyt dobrze), ale to, jaki jest zespół zależy przede wszystkim od tego jakie tworzą go osobowości i czy potrafi porządnie poprowadzić imprezę okolicznościową (konferansjerka, zabawy, itp.). Oczywiście nie chcę przez to stwierdzenie ujmować absolutnie niczego poziomowi muzycznemu, jaki reprezentuje dany zespół, bo to też jest jednym z priorytetów.
Podsumowując, drodzy narzeczeni, wybierajcie zespół rozważnie, tzn. jeśli macie okazję starajcie się spotkać i poznać ludzi z wybranego składu i przede wszystkim posłuchać ich na żywo podczas próby.
Pozdrawiam!

mis79ka
Debiutant
Debiutant

Post autor: mis79ka » 13 września 2011, 21:49

perseverance pisze:Podsumowując, drodzy narzeczeni, wybierajcie zespół rozważnie, tzn. jeśli macie okazję starajcie się spotkać i poznać ludzi z wybranego składu i przede wszystkim posłuchać ich na żywo podczas próby.
No właśnie.
Czyli reasumując - jak w zespole grają ludzie "do rany przyłóż", ale potocznie mówiąc " kaliczą " to bierzcie ich. :hurra:

pepe50
Guru
Guru

Post autor: pepe50 » 14 września 2011, 08:47

Ja bardzo polecam zespół muzyczny Camber. Grają super, goście byli zadowoleni no i ja z mężem również.Co do wcześniejszej wypowiedzi DJ Rafusa to ja nie miałam problemu z dogadaniem się z członkami zespołu przed jak i w trakcie wesela. Nie było najmniejszych problemów z wszelkiego rodzaju zmianami jakie chcieliśmy wprowadzić wystarczyło tylko podejść do Nich i poinformować.

Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP

Post autor: Jagoda Fioletowa » 14 września 2011, 09:04

Co do zespołu Cool Band to mam pewną sugestię. Słuchałam nagrań na podanej stronie i faktycznie nie powalają na kolana. Radziłabym usunąć je, bo tylko odstraszają potencjalnych klientów. Zamiast tego mogliby umieszczać na swojej stronie zaproszenia na imprezy gdzie aktualnie grają, żeby można ich było posłuchać na żywo (skoro tak prezentują się lepiej). Po co wbijać sobie szpilkę na samym początku 'kariery'. Już teraz zrobił się wokół nich szum na forum, a jak wiadomo gorsze wiadomości szybciej się rozchodzą wśród znajomych.

Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: avicularia » 14 września 2011, 10:23

Kontynuując dyskusję... Ja na swoje wesele też wzięłam zespół z Rzeszowa, ale to nie znaczy,ze namawiam to niewspierania lokalnych przedsiewzięć muzycznych :P Po prostu żaden z miejscowych zespołów nie spełnił moich oczekiwań. Jeden z chwalonych na forum jasielski zespół zażyczył sobie 5,500 wynagrodzenia, ponieważ gra na żywo. Jak dla mnie to za duże wymagania. Zespół, który zagra na moim weselu weźmie 3,500 + dojazd, też gra muzykę na żywo, ( saksofon, gitary, perkusja, klawisze, 2 wokale i na życzenie biesiada przy stołach z instrumentami akustycznymi); podoba mi się ich oferta, aranżacje, wokale i sposób prowadzenia wesel. Oczywiscie wszystko wyjdzie w ,,praniu" ,bo impreza dopiero przede mnią:)

Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP

Post autor: Jagoda Fioletowa » 14 września 2011, 10:44

avicularia pisze:Kontynuując dyskusję... Ja na swoje wesele też wzięłam zespół z Rzeszowa, ale to nie znaczy,ze namawiam to niewspierania lokalnych przedsiewzięć muzycznych :P Po prostu żaden z miejscowych zespołów nie spełnił moich oczekiwań. Jeden z chwalonych na forum jasielski zespół zażyczył sobie 5,500 wynagrodzenia, ponieważ gra na żywo. Jak dla mnie to za duże wymagania. Zespół, który zagra na moim weselu weźmie 3,500 + dojazd, też gra muzykę na żywo, ( saksofon, gitary, perkusja, klawisze, 2 wokale i na życzenie biesiada przy stołach z instrumentami akustycznymi); podoba mi się ich oferta, aranżacje, wokale i sposób prowadzenia wesel. Oczywiscie wszystko wyjdzie w ,,praniu" ,bo impreza dopiero przede mnią:)

A jak nazywa się zespół, który zamówiłaś?

Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: avicularia » 14 września 2011, 14:16

Nie chciałabym reklamować i prosze tak nie traktowac tej odpowiedzi, ale skoro pytasz to jest to zespół Rewers. Nie chcę nikomu nic polecać, bo sama widziałam i słyszałam ich tylko wirtualnie. Zresztą zobaczyć moze każdy, gdyż na stronie mają fragmenty wesel i studniówek http://www.rewers.rzeszow.pl/

Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP

Post autor: Jagoda Fioletowa » 14 września 2011, 14:28

Myślę, że nie ma nic złego w podawaniu nazwy zespołu. Jak ktoś ma ochotę to sobie sprawdzi link i zdecyduje czy mu się podoba czy nie. Ja już wcześniej wypowiedziałam się na temat zespołu, który był u mnie na weselu i szczerze ich zarekomendowałam, bo są tego warci. Gdyby okazali się gorsi też bym to napisała.

A co do Twojego zespołu, to od razu widać profesjonalizm, chociaż wokalista mógłby trochę podszlifować angielski (oceniając ich tylko po odwiedzeniu strony internetowej).
Ja swój zespół również znalazłam w internecie, ale byliśmy z narzeczonym w Mielcu, żeby posłuchać ich na żywo.

Życzę Ci, alby wszystko w tym dniu się udało, żebyście byli zadowoleni z mężem jak i Wasi goście. Ja w tym ważnym dniu nie denerwowałam się podniosłością chwil, ale tym, czy wszystko się uda. Pozdrawiam :)

darkonel
Guru
Guru

Post autor: darkonel » 14 września 2011, 15:17

Nie rzadko zdarza się, że młodzi poszukują zespołów z daleka, by się później móc pochwalić "a u mnie grał zespół z Krakowa!". Moim zdaniem to nonsens. Tyle jest przecież DOBRYCH zespołów w okolicy (piszę tutaj tylko o tych na prawdę dobrych zespołach), że nie ma potrzeby szukać w odległych miejscach. Przytoczę tutaj słynny cytat, który się w tym aspekcie sprawdza w 100%: "Cudze chwalicie, swego nie znacie - sami nie wiecie co posiadacie".
Fakt, że nowe zespoły wyrastają jak grzyby po deszczu, wiele z nich nie nadaje się do prowadzenia tak ważnej uroczystości, jakim jest wesele, no ale istnieją jeszcze zespoły "na wagę złota", wystarczy zadzwonić i zapytać o wolne terminy, może akurat się uda, że będą mieć wolny. Można się umówić na próbę, i jeśli wizyta wypadnie pomyślnie - mamy dobry, "swój" zespół na wesele bez konieczności szukania w obcych stronach. Zespoły, które mogę polecić, z tych dobrych i grających na żywo to:
Hit, Orion, Blue Sky, Rafa, Kayman (dawny Remix), Eden, Takt - to te, które słyszałem na żywo (nie z internetu). Są też inne dobre zespoły, ale ja nie znam ich brzmienia na żywo, więc się nie będę wypowiadał.
To tyle z mojej strony, pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP

Post autor: Jagoda Fioletowa » 14 września 2011, 15:49

Masz rację, ale jeśli wszystkie dobre zespoły z okolicy mają zajęty termin (nie mówię tu o sobie :] , ale czasami sytuacja 'zmusza' do szybkiego zorganizowania wesela) lub bardzo wysoko się cenią to pozostaje szukać w innych miastach. Poza tym zespoły z Jasła i okolic na pewno wyjeżdżają na wesela w inne strony, wiec rotacja jest zachowana :) Na pewno krzywda im się nie dzieje :)

krzyś
Bywalec
Bywalec

Post autor: krzyś » 15 września 2011, 09:24

Witam,
a czy może mi ktoś powiedzieć coś o zespole Symonides, czy bawił sie ktoś przy ich muzyce na weselu lub innym przyjęciu ??? Proszę o pomoc bo zastanawiam się nad nimi na wesele???? :padam:

Zablokowany