Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: Pemek94 »

Słucham głównie rocka i mocniejszego grania, ale są utwory hip-hopowe które na prawdę lubię i też ich czasem słucham. Tak jak ktoś powiedział muzyka jest zbyt piękna by ograniczać się do jednego gatunku :) Prawdziwy dobry rock i prawdziwy dobry hip-hop są dobre :D
Awatar użytkownika
cynamon
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 31 października 2011, 16:29

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: cynamon »

kamileek96 pisze:Zdecydowanie Rock . Hip - Hop to samo klnięcie ....
posłuchaj dobrego hip hopu. Zapamiętaj hip hop nie kończy się na Peji i Firmie. Hip hop to nie JP.
Posłuchaj dobrego hip hopu.
Awatar użytkownika
matik
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 listopada 2010, 09:36
Lokalizacja: Baczyńskiego

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: matik »

Ogólnie to Rap, ale zdarza sie że posłucham Dźemu, T.Love czy Kultu, którego w dzieciństwie słuchałem z bratem. :)
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: CrazyVirus »

Grunwald pisze:Jezeli mowa o Hip Hop -ie a nie jak wielu uwaza Hip Hopolo które kreuja komercyjnie cofniete stacje czy radiowe czy tez telewizyjne... a w zasadzie takie [...] niema nic z Hip Hopem zwiazku... ja jednak jestem za Hip Hopem dla mnie bardziej trafia i ma lepszy przekaz..
Wydaje Ci się, że ma lepszy. Rap jest po prostu bardziej dosłowny. Słuchając jakiś kawałków rockowych nieraz trzeba rozkminiać co autor miał na myśli. To jak interpretowanie wierszy. Rap jest taki "komputerowy", sztuczny. Dla mnie jakiś komputerowy beat nie zastąpi perkusji, gitary. Ja rozumiem, że ktoś woli rap, ja po prostu lubię naturalny dźwięk muzyki. Nawet planuje zakupić gramofon by wrócić do słuchania analogów.

Zobaczcie chociażby na to
http://www.youtube.com/watch?v=s_AUXD4CY4U
Jaślok
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 7 stycznia 2012, 16:07

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: Jaślok »

Na pewno stworzyć podkład w Rocku jest dużo ciężej niż w Rapie chociaż na obecne czasy już nikogo nie poruszają bity robione na e jay :P i też chłopaki się muszą wykazac ja lubie w zasadzie na równi i Rock i Rap.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: piotrek »

hip-hop = masakra dla odbiorcy
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: CrazyVirus »

Jaślok pisze:Na pewno stworzyć podkład w Rocku jest dużo ciężej niż w Rapie chociaż na obecne czasy już nikogo nie poruszają bity robione na e jay :P i też chłopaki się muszą wykazac ja lubie w zasadzie na równi i Rock i Rap.
Nie żartuj, że muszą się wykazać. Pomyśl ile czasu zajmuje nagranie dobrego utworu np Master of Puppets Muszą umieć grać na instrumentach i to nie takie brzęczenie. To wymaga ogromnych umiejętności, pracy, zapału. Do tego trzeba napisać tekst. Raperzy nawet często sami nie tworzą beatu tylko proszą o to Dj. Od strony technicznej stworzenie dobrego utworu z Rocka jest trudniejsze. Każdy kto słucha takiej muzyki zgodzi się ze mną.
maverik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 9 lutego 2010, 19:50

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: maverik »

Dla kogoś muzyka metalowa czy rockowa to tylko brzęczenie z technicznego punktu widzenia to nie jest łatwa sprawa sam gram na gitarze i wiem jak to wygląda żeby jakiś dobry kawałek stworzyć trzeba na prawdę długo przy tym siedzieć tygodniami, jeśli chodzi o bity tam są wykorzystywane ( w wiekszości ) sample wszystko sobie na komputerze ustawiasz itd...a na instrumencie sie nie da, jak zagrasz tak masz technika tempo itd..
kubaxd6
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2010, 20:48

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: kubaxd6 »

ja słucham i hip hopu i rocka, nie dam rady w kółko słuchać jednego gatunku muzycznego, ponieważ mnie to nudzi. Lubię słuchać hip hopu jeżeli ma dobry przekaz bo coś w stylu firmy czyli " jp jp na 100% " to taka ch*jnia że massakra. A jeżeli chodzi o rocka to raczej słucham ostrzejszych brzmień, bo wtedy czuje że żyję i mnie to motywuje do różnych rzeczy :)
Awatar użytkownika
Papuga
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 18 lipca 2011, 20:53

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: Papuga »

Posłuchaj dobrego [DOBREGO!!] INSTRUMENTALNEGO kawałka rockowego i spróbuj znaleźć instrumentalny kawałek hip hopowy.... Zauważysz że hip hop/rap/wszelkie pochodne to nie muzyka tylko teksty. Fakt, czasem dobre teksty ale wciąż nie muzyka.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: antykieckowy »

Kiedyś słuchałem rocka i metalu ale przeszło mi i słucham aktualnie wszystkiego choć sentyment do metalu dalej pozostał. Ba, swego czasu miałem nawet "zespołowy" epizod.
Ostatnio natomiast odnalazłem DnB i DubStep i mnie wciągnęło :]
mooseq
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 13:08

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: mooseq »

hej! Chyba mam coś , co może w pewnym stopniu połączyć obie strony :P Fisz, Emade, Tworzywo Sztuczne. Na ich płytach tylko niektóre piosenki, ale najbardziej koncerty! Kopara opadła, kiedy słyszę soczyste back in black a do tego Fisz nawija 30 cm ponad chodnik.. :orany:

kto się zgadz, że to "salomonowe" rozwiązanie? :D


pzdr!
majtki
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2012, 13:56

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: majtki »

Metalcore'u, deathcore'u i powiedzmy że tym podobnym a wychowałem się na kalifornijskim pop punku :p Rapu zdarza mi się słuchać u kuzyna w aucie, więc tyle styczności z tą muzyką mam ;p
Awatar użytkownika
rodnok
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 13:54

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: rodnok »

@Papuga

hip hop instrumentalny to nie muzyka ??? bardzo się mylisz człowieku, jest mnóstwo melodyjnych dobrych instrumentalnych kawałków
Awatar użytkownika
john1234
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 21:37

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: john1234 »

Znam świetny rock i słaby rock. Znakomity HH i koszmarny HH.
zależy kto czego szuka w muzyce. Rock dobrych kapel to dla mnie kwintesencja muzyki.
ODPOWIEDZ