Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
gorylek
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2011, 17:59

Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: gorylek »

Waszym zdaniem co jest lepsze : Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?
LimakV2
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2011, 15:12

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: LimakV2 »

rock poniewaz jest bardziej instrumentalny :)
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: Grunwald »

Jezeli mowa o Hip Hop -ie a nie jak wielu uwaza Hip Hopolo które kreuja komercyjnie cofniete stacje czy radiowe czy tez telewizyjne... a w zasadzie takie [...] niema nic z Hip Hopem zwiazku... ja jednak jestem za Hip Hopem dla mnie bardziej trafia i ma lepszy przekaz..
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: viking78 »

Rock - a nawet mocniej
prompto
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2011, 18:34

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: prompto »

rock - więcej energii
basowy2
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 5 lutego 2011, 11:52

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: basowy2 »

Awatar użytkownika
mamfejm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, 10:11

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: mamfejm »

Ja podzielam zdanie Grunwalda, Hip-hop to nie tylko parę teledysków na Vivie. Warto posiedzieć trochę w temacie rapu, a naprawdę można odkryć, że niektóre kawałki są wręcz nasycone pozytywną energią.
Awatar użytkownika
jadowite bydle
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 6 kwietnia 2011, 20:44

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: jadowite bydle »

Z przyjemnością zabiorę głos w tej idiotycznej, bezsensownej i bezcelowej dyskusji. Równie dobrze moglibyście rozprawiać czy fajniejszy jest rower czy Andrzej Waligórski. Hip hop to nie muzyka. To pseudokultura dla zepsutych podludzi bez aspiracji i perspektyw. Stawiają na nią mało inteligentni ale za to bardzo roszczeniowi osobnicy, różnego rodzaju bandyci, zblazowane dzieciaki i alfonsi. Narośl na zdrowej tkance społeczeństwa. Sam zaś hip hop to dziwadło zrodzone na gniewie i zazdrości, żywiące się frustracją i niepowodzeniami. Co prawda mniej podłe i obrzydliwe Bogu niż ekologia lub lewactwo ale wciąż parszywe. Zespół dźwięków jaki starają się tworzyć tak zwani artyści hip hopowcy tylko ktoś pozbawiony muzycznego gustu i słuchu nazwać mógłby muzyką. To muzak, nic więcej, zabija ciszę. Wytwory podkultury hiphopowej obrażają człowieczeństwo i robią z człowieka zwierzę. Dziwię się, że można doprowadzić się do takiego zbydlęcenia.
gbrbeatz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 24 listopada 2010, 01:19
Lokalizacja: JASŁO/ krk

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: gbrbeatz »

Bardzo cenię zespoły rockowe (zwłaszcza polskie) i UWIELBIAM kawałki Lady Pank, Perfectu, T.Love, Elektrycznych Gitar, OFFspringa:D!
Ale mimo wszystko pierwsza muzyka której słuchać zacząłem tak naprawdę z zamiłowaniem i już pewną świadomością to RAP.
Cała otoczka kultury hip-hop, jej klimat to jest coś co najbardziej mi odpowiada jeżeli chodzi o muzykę. I nie dzielę hip-hopu na komercyjny czy niekomercyjny bo to BEZ SENSU. Po prostu DOBRA MUZYKA broni się sama, niezależnie od tematyki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: KooKoszka »

Więc ja też dodam coś od siebie.Nie możemy powiedzieć słuchaj tego czy tamtego bo o gustach się nie rozmawia.Wiadomo że każda z tych rodzajów muzyki to inny przekaz, hip-hop czy rap to przekaz ludzi którzy prostymi słowami mówią co ich boli, czego chcą od życia i jak jest na prawdę. Co co rocka niestety nie wypowiem się bo jakoś nie przemawia do mnie ten rodzaj muzyki.Stawiam na hh mimo iż nie jestem jak to ktoś określił zepsutym człowiekiem bez perspektyw. Mam plany, marzenia i cele ale nie patrze na to że komuś nie wyszło to i mi nie wyjdzie.Ludzie tak postrzegają bo im się to nie podoba, nie słuchają więc uważają słuchaczy hh za ,, życiowe zdegenerowane sieroty,,
Awatar użytkownika
Nunaa
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 09:01

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: Nunaa »

Zdecydowanie Hip - Hop.<3
a dlaczego?
Bo Kaliber 44, bo Paktofonika, bo 3xKlan, bo Molesta :D
HH ma przekaz, bardzo dobry przekaz. :hurra:
Chudy44
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 25 października 2008, 21:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: Chudy44 »

Rock, rock i tylko rock. Dlaczego? Bo to własnie street punk nauczył mnie tego, że to właśnie ja jestem wyjątkowy. Jeśli ktoś twierdzi, że rock nie ma przekazu to się grubo myli. :cisza:
Awatar użytkownika
kamileek96
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 28 października 2008, 16:29
Lokalizacja: ok . Jasła

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: kamileek96 »

Zdecydowanie Rock . Hip - Hop to samo klnięcie ....
Awatar użytkownika
moncia9008
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, 11:00

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: moncia9008 »

Muzyka jest zbyt piękna żeby ograniczać się do jednego gatunku :)
Każdy gatunek cos wnosi do naszego zycia :)
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: Rock czy Hip-Hop ? Dlaczego?

Post autor: dmichnal »

Powiem ze jestem za Pock'iem bo uwielbiam dzwiek gitary elektrycznej.Oczywiscie bardziej lezy mi melodyjny i nie darcie mordy:P
Po prostu sluchajac niektorych piosenek przechodza mnie ciary lub uspokajaja mnie jesli jestem zestresowany czy zdenerwowany, dodaja wiary w siebie.
Hip hopu tez czasem poslucham jesli spodoba mi sie jakos kawalek, hip hop moim zdaniem to szczera muzyka bo mowi co sie dzieje w PL a duzo zlego sie dzieje niestety... a to ze sluchaja jej tylko chuligani to mit, bo to nie muzyka wybiera czlowieka a czlowiek muzyke!
Ale bardziej siedze w Rock'u wiec dla mnie Rock :)

''Open mind for a different view
And nothing else matters '' :ok:
ODPOWIEDZ