Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Wszystko na temat piłki nożnej. Mecze, wyniki itp.
kibicjks

Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: kibicjks »

Jak już Wiadomo mistrzem jest Wisła, która zagra w el. do Ligi Mistrzów (teraz jest dużo łatwiej przebrnąć eliminacje więc może w końcu się uda)
W el. do Ligi Europejskiej zagra Legia, Lech i Polonia Warszawa (ponieważ Lech wygrał PP i zostało zwolnione jedno miejsce i w to miejsce wskoczyła Polonia, ponieważ była 4 w tabeli)
Jak sądzicie uda się awansować polskim zespołom?
Ja osobiście za niektórymi z tych zespołów nieprzepadam ale życzę im jak najlepiej w tych rozgrywakch :ok:
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: winiarz171 »

co chodzi o puchary europejskie to tam sie sympatią nie kieruje, ważne że polski klub gra :ok: :ok:
OBSERWATOR1987
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 01:13

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: OBSERWATOR1987 »

Pożyjemy zobaczymy może w końcu sie uda Wiśle awansować do Ligi Mistrzów a jak nie to fajnie by było jakby przynajmniej 2 nasze zespoły awansowały do grup Ligi Europejskiej. Szanse ma każdy ale Polonia Warszawa myśle ze szybko porzegna sie z europejskimi pucharami a szanse należy moim zdanie wietrzyć w Wiśle, Legi i Lechowi.
Awatar użytkownika
bezdomny85
Guru
Guru
Posty: 161
Rejestracja: 15 listopada 2006, 08:35
Lokalizacja: Rugby ( dla niekumatych UK )

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: bezdomny85 »

Z czym Wisła do LM :wstyd:
A co do Ligi Europejskiej to też bez sukcesów
kibicjks

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: kibicjks »

bezdomny85 pisze:Z czym Wisła do LM :wstyd:
Wisła niema znanych i zbyt dobrych piłkarzy ale zmieniły się eliminacje i myślę że z tymi piłkarzami co ma może zaawansować do LM.

Losowanie Ligi Europejskiej odbędzie- 22 czerwca :cool:

A tu potencjalni rywale Wisły -------------> http://skwk.pl/news/show/3531_wyjazdy__ ... e_mistrzow
lukasz9209
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 16:31

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: lukasz9209 »

Wisła, Polonia i Legia poznały swoich pierwszych rywali w europejskich rozgrywkach. Wiślacy zagrają w II rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów z mistrzem Estonii - FC Levadia Tallin. Polonia w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej zmierzy się z wicemistrzem Czarnogóry - FK Budućnost, a jej potencjalnym rywalem w II rundzie będzie zdobywca Pucharu San Marino - AC Juvenes/Dogana. Legia w II rundzie zagra z gruzińskim Olimpi Rustawi lub B36 Thorshavn ( Wyspy Owcze)
kibicjks

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: kibicjks »

Według mnie nie są to dobrzy i znani rywale,więc Wisła Legia, Polonia powinni sobie poradzić ;)
OBSERWATOR1987
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 01:13

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: OBSERWATOR1987 »

Tak jest rywale z niższej półki klasy rozgrywkowej w Europie więc myśle ze nasze drużyny powinny przejść dalej bez problemu ale jak będzie to sie zobaczy. :hyhy:
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: buła »

uważam, ,że najtrudniejsze zadanie czeka Czarne Koszule. natomiast jesli chodzi o reszte euro-pucharowiczów to na razie powinni sobie poradzić. choc problemem dla Legii jest zapewne absencja Chiniyamy, ktory nie zagra w meczach 2 rundy LE
kibicjks

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: kibicjks »

Polonia Warszawa wygrała 2-0 (0-0) na wyjeździe z FK Budućnost w swoim pierwszym spotkaniu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Gole dla polskiego zespołu w drugiej połowie zdobyli Igor Kozioł i Tomasz Jodłowiec.

Stołeczna drużyna, mimo dużej przewagi w pierwszej połowie i większej liczby stwarzanych podbramkowych sytuacji, nie zdołała strzelić bramki. Udało się to dopiero w drugiej części gry. Najpierw w 54. minucie dośrodkowanie Jarosława Laty wykorzystał Igor Kozioł, a nieco ponad dziesięć minut później po rzucie wolnym Mariusza Zasady piłkę głową do siatki posłał Tomasz Jodłowiec.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 9 lipca o 20:30 w Warszawie. Zwycięzca tego dwumeczu zagra 16 i 23 lipca w II rundzie eliminacyjnej z AC Juvenes/Dogana z San Marino.
Źródło 90minut.pl
lukasz9209
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 16:31

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: lukasz9209 »

Polonia przegrała 0-1 ale awansowała!!!
kibicjks

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: kibicjks »

Polonia awansowała do II rundy eliminacji LE
Polonia Warszawa przegrała 0-1 (0-0) w rewanżowym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy z czarnogórskim FK Budućnost. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie Ivan Vuković. Pomimo porażki Polonia awansowała do dalszej fazy rozgrywek, ponieważ w pierwszym spotkaniu rozegranym w Podgoricy wygrała 2-0.

W 33. minucie Brazylijczyk Marcelo Sarvas oddał strzał po ziemi sprzed pola karnego, ale bramkarz gości Miroslav Vujadinović zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Piłkarze z Czarnogóry sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy objęli prowadzenie. Abraham Kudemor podał do Ivana Vukovicia, a ten strzałem z około 20 metrów pokonał Sebastiana Przyrowskiego. W 61. minucie Marcelo Sarvas próbował w efektowny sposób strzelić gola, ale piłka po jego uderzeniu przewrotką przeleciała nad bramką Budućnosti. W 66. minucie litewski sędzia Gediminas Mažeika usunął z boiska pomocnika gości Abrahama Kudemora, który otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W 75. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcelo Sarvasa szansę na zdobycie bramki miał Tomasz Jodłowiec, ale jego strzał zdołał zablokować na linii bramkowej Vujadinović. W 79. minucie wprowadzony w drugiej połowie Adrian Mierzejewski oddał groźne uderzenie, ale piłkę zmierzającą do bramki sparował na rzut rożny golkiper gości. W 84. minucie Jodłowiec mocno strzelił z rzutu wolnego, jednak Vujadinović wybił piłkę za linię końcową boiska.

9 lipca 2009, 20:30 - Warszawa
Polonia Warszawa 0-1 FK Budućnost (Podgorica)
Ivan Vuković 51
OBSERWATOR1987
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 01:13

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: OBSERWATOR1987 »

Jak dla mnie troche zaskakujący wynik. Ale ważne że awansowali do II Rundy i zagrają w niej z zespołem z San Marino AC Juvenes/Dogana, a 2 klub ze stolicy Legia Warszawa zagra w II rundzie z Olimpi Rustawi (Gruzja)... Według mnie oba zespoły powinny awansować do III Rundy Ligi Europejskiej... :hyhy:
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: Czarny Lotos »

Cieszy fakt, że Polonia awansowała - innego scenariusza nie zakalałem :cwaniak:
Teraz czaka w na nią AC Juvenes/Dogana (San Marino) i również stawiam na awans Polonii :] .
Legia W-wa również powinna wygrać z Olimpi Rustawi (Gruzja) tym bardziej, że gra u siebie :cool:
Co do Ligii Mistrzów mecz Wisła Kraków - FC Levadia Tallin (Estonia) to też stawiam na zwycięstwo :ok:

Wszystko okaże się 15 i 16 lipca - mam nadzieję, że będą jakieś transmisje na żywo :zdegustowany:
kibicjks

Re: Polskie Drużyny W Europejskich Pucharach

Post autor: kibicjks »

Czarny Lotos pisze:mam nadzieję, że będą jakieś transmisje na żywo :zdegustowany:
Transmisje by pasowały bo Poloni meczów nie widziałem :rozpacz: Tylko gole :cwaniak:
ODPOWIEDZ