Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Wszystko na temat piłki nożnej. Mecze, wyniki itp.
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: maciek_11 »

Napisałem to na JuvePoland, napiszę to i tutaj - będziemy jeszcze po Amaurim płakać, albo co najmniej tęsknić... Obym się mylił, ale tak samo mówiłem przy transferze Giovinco, Criscito i wspomnianego w poście wyżej już Caceresa (choć tu akurat był przypadek nie wykupienia po wypożyczeniu). A teraz? Martin wraca do nas, a na pewno wiele dalibyśmy, żeby wrócił i Seba z Domenico :)
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: serjtankian »

Ja sądzę, że Amauri przy najbliżej okazji wpakuje nam brame jak nic :D
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: maciek_11 »

No istniej i taka możliwość, bo nasi byli Juventini lubią błyszczeć w meczach z nami. A nasi włodarze lubią następnie takich graczy sprowadzać, którzy błysnęli w meczach z nami...

Ale może coś o lidze powiemy. Mecz z Parmą odwołany, tymczasem rywale grali "pod nas". Milan porażka, Inter remis. Udine co prawda ugrało 3 pkt, ale nie wydaje mi się, żeby byli znaczącym rywalem w walce o mistrzostwo (o ile my będziemy o Scudetto walczyli...). Za 4 kolejki mecz zapewne o mistrzostwo na San Siro, do tego czasu nie stracić pkt i będzie OK.
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: serjtankian »

cisza cisza cisza a tutaj:

Juventus Mistrzem Włoch sezonu 2011/2012! To 30. scudetto w klubowej gablocie co owocuje również trzecią złotą gwiazdką. Bianconeri pokonali w Trieście ekipę Cagliari 2:0, a Milan przegrał z Interem 2:4. Ten niesamowity triumf przyszło Bianconerim święcić w Trieście przy akompaniamencie kilkudziesięciu tysięcy kibiców Starej Damy. To jednak dopiero przedsmak mistrzowskiej fety, która będzie miała miejsce w Turynie.
Juventus campione d'Italia!
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: juve_fan »

A w niedzielę świętowanie w Turynie. Nie mogę się doczekać tej alkolibacji!:)
Awatar użytkownika
zychu9
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 335
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:34

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: zychu9 »

Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować ...
serjtankian pisze:To 30. scudetto w klubowej gablocie co owocuje również trzecią złotą gwiazdką.
Moglibyście się dogadać, bo mistrzostwo z sezonu 2005/2006 liczą się podwójnie czy jak?? (zalicza je sobie i Inter i Juventus) :rotfl:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: juve_fan »

zychu9 pisze:Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować ...
serjtankian pisze:To 30. scudetto w klubowej gablocie co owocuje również trzecią złotą gwiazdką.
Moglibyście się dogadać, bo mistrzostwo z sezonu 2005/2006 liczą się podwójnie czy jak?? (zalicza je sobie i Inter i Juventus) :rotfl:
Sąd w Neapolu wyraził się jasno.

Uzasadnienie wyroku:
„Moggi (były dyrektor generalny klubu) i pozostali są winni zachowań takich jak: wykonywanie telefonów, zasiadanie do wspólnych kolacji oraz utrzymywanie relacji mających na celu zacieśnienie stosunków z osobami mającymi potencjalny wpływ na wynik meczów - takimi jak sędziowie oraz ich desygnujący. Nie jest to w żaden sposób równoznaczne jednak z jakimkolwiek ustawianiem meczów. Dsygnowanie sędziów na mecze Serie A odbywało się w sposób zupełnie prawidłowy. Nie było mowy o "ustawianych" losowaniach, o czym było głośno w trakcie Calciopoli. Jak wykazała linia obrony w trakcie przesłuchania, losowania arbitrów na mecze ligowe nie były fałszowane".

Uzasadnienie wyroku zostało zawarte na 558 stronach, z czego kluczowa teza pojawia się na 84 i 85 stronie i brzmi ona następująco: "Po przesłuchaniu wszystkich świadków nie pojawiają się dowody na to, by został wypaczony wynik końcowy sezonu sportowego 2004/05." W opinii sądu zachowanie Moggiego i innych oskarżonych nie miały wpływu na rezultaty osiągane na boisku, a właśnie za to trybunał sportowy w 2006 roku zdegradował Juventus.

źródło: tuttosport.com (luty, 2012)
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: maciek_11 »

No widzę, że wreszcie ktoś poruszył temat Juve. Nie chciałem wypisywać dwóch postów pod rząd :)
Fantastyczny sezon, szkoda, że w Polsce nie poszło to tak szerokim echem jak informacje o gwiazdeczkach z Bundesligi czy lidze hiszpańskiej. No ale cóż, po 2006 roku w polskich mediach włoska Serie A przestała istnieć.
serjtankian pisze:To 30. scudetto w klubowej gablocie co owocuje również trzecią złotą gwiazdką.
Bądźmy jednak Panowie obiektywni, w klubowej gablocie jest 28. pucharów mistrzowskich, mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni zgodni z tym, co napisał juve_fan. Doskonale opisuje to strona startowa klubu juventus.com - 30. on the pitch - 30. tytułów zawodnicy wywalczyli i nikt im tego nie odbierze, teraz czas na walkę w sądzie.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: juve_fan »

maciek_11 pisze: Bądźmy jednak Panowie obiektywni, w klubowej gablocie jest 28. pucharów mistrzowskich, mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni zgodni z tym, co napisał juve_fan. Doskonale opisuje to strona startowa klubu juventus.com - 30. on the pitch - 30. tytułów zawodnicy wywalczyli i nikt im tego nie odbierze, teraz czas na walkę w sądzie.
Walka w sądzie już sie zakończyła i wyrok Trybunału w Neapolu jest jednoznaczny. Jak ktoś chce wierzyć, że Juve potrzebowało pomocy sędziów w okresie, kiedy praktycznie cała Squadra Azzurra, wygrywając mundial składała się z zawodników tego klubu, to oczywiście droga wolna. Calciopoli byłą jedną wielką farsą i myślę, że wkrótce Juventus otrzyma z tego tytułu sowite odszkodowanie.

30 on the pitch !!!
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: maciek_11 »

No i zakończył się jakże owocny dla nas sezon w Serie A. Dwa cele spełnione: scudetto + 0 porażek. Ostatnim jest finał Pucharu Włoch i mecz z Napoli.
No bo bajkę, że Alex podpisze kontrakt na kolejny rok możemy chyba odłożyć między książki ...
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: ajaks1 »

Coś fani Juventusu nie chcą się chwalić, że policja włoska zatrzymała trenera Juventusu pod zarzutem ustawiania meczy he he
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: juve_fan »

@ajaks1

Coś widzę nawet nie próbujesz się chwalić jakąkolwiek wiedzą w temacie Calcioscommesse, bo gdyby tak było to nie pisałbyś głupot.

Aha i jeszcze jedno.
"meczy" to koza
a pisze się "meczów"
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: ajaks1 »

Czekałem tylko kiedy juve fan się odezwie i się doczekałem, ale niestety fakty przeczą przeciwko trenerowi, facet jest podejrzany to po pierwsze a po drugie to o tej porze to chyba się pracuje a nie siedzi na necie, ale zapomniałem że wy tam u zającowej to nie macie nic do roboty, siedzicie i pierdzicie w stołek he he
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: ajaks1 »

A jeszcze jedno znawco języka:

"Forma meczy nie jest niezgodna z systemem gramatycznym polszczyzny – ma bliski analogon w postaci formy mieczy, której nikt przecież nie kwestionuje. Jest jednak – jak pokazuje Korpus Języka Polskiego PWN – czterokrotnie rzadziej używana od formy meczów. Poza tym występuje głównie w prasie, drukach ulotnych i w języku mówionym"

Wy politolodzy to myślicie że wszystko najlepiej wiecie
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Juventus Turyn, dyskusja na temat drużyny

Post autor: juve_fan »

ajaks1 pisze:A jeszcze jedno znawco języka:

"Forma meczy nie jest niezgodna z systemem gramatycznym polszczyzny – ma bliski analogon w postaci formy mieczy, której nikt przecież nie kwestionuje. Jest jednak – jak pokazuje Korpus Języka Polskiego PWN – czterokrotnie rzadziej używana od formy meczów. Poza tym występuje głównie w prasie, drukach ulotnych i w języku mówionym"

Wy politolodzy to myślicie że wszystko najlepiej wiecie
I zapomniałeś dodać, jak już cytujesz poradnię PWN: "...Można by ją uważać za wariant gorszy, ale słownikarze w ogóle ją dyskredytują. Czynią to zgodnie z oczekiwaniem społecznym, gdyż osób, którym forma meczy się nie podoba, jest wiele..."
ajaks1 pisze:
Wy politolodzy to myślicie że wszystko najlepiej wiecie
Wierz mi, że nie chciałbyś się o tym przekonać w tym przypadku, bo gdy wytłumaczę Ci merytorycznie dlaczego "meczów" a nie "meczy" to wyjdziesz na głupka, a nie chcę Ci tego robić. Moja rada: jak się nie ma o czymś pojęcia to się nie spiera z mądrzejszym.

ajaks1 pisze:Czekałem tylko kiedy juve fan się odezwie i się doczekałem, ale niestety fakty przeczą przeciwko trenerowi, facet jest podejrzany to po pierwsze a po drugie to o tej porze to chyba się pracuje a nie siedzi na necie, ale zapomniałem że wy tam u zającowej to nie macie nic do roboty, siedzicie i pierdzicie w stołek he he
ajaks1 pisze:Coś fani Juventusu nie chcą się chwalić, że policja włoska zatrzymała trenera Juventusu pod zarzutem ustawiania meczy he he

Przeczytaj jeszcze raz to co Ci pogrubiłem, bo widzę, że masz problemy Krzysiu ze zrozumieniem. Jak widzisz twoje wypowiedzi przeczą sobie nawzajem, więc nie muszę nic dopowiadać. Zapoznaj się z pojęciami typu "być zatrzymanym", "dowód", "kara", "podejrzany", "winny". Coś usłyszałeś, coś powtórzyłeś, wygłupiłeś się troszkę i na tym zakończmy dla Twojego dobra. Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ