Europejska piłka nożna, dyskusja

Wszystko na temat piłki nożnej. Mecze, wyniki itp.
Awatar użytkownika
stoprocent
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 12:20

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: stoprocent »

Pablo nie ośmieszaj się dla Ciebie Rooney, który w tamtym sezonie strzelił 34 bramki albo Ronaldo, który zdobył 26 bramek są słabi to ok :rotfl: :rotfl: . A co do najlepszego zawodnika to moim zdaniem Iniesta, trener - Mourinho
zapytanie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 19 lutego 2010, 17:20

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: zapytanie »

Zawodnik Casillas za całokształt no a trener chyba Mourinho :)
Pablo fanatyk
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 378
Rejestracja: 20 października 2010, 17:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: Pablo fanatyk »

Stoprocent-moze masz racje ;to sa dobrzy zawodnicy i skuteczni-tylko po prostu ja nie moge patrzec na te zepsute cwaniaczkowate facjaty. Np. Leo Messi tez pyka bramy a gosc prezentuje przynajmniej soba jakis poziom-nie uwaza sie za bostwo.Zastanawiam sie tez kto w tym roku zdobedzie lige mistrzow-zapewne ktos tych: Chelsea;Arsenal;Barca;Real;Inter.
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: carlo07 »

No to wiemy już, że ktoś z Barcy zgarnie tytuł najlepszego zawodnika świata. Widać sporo zadecydowały ostatnie występy tych graczy - Xavi, Iniesta, Messi. Moim typem był Sneijder, ale przez ostatnią postawę Interu zawalił sobie sprawę i niestety. Spośród tej trójki myślę że będzie taka kolejność: 1. Iniesta 2. Xavi 3. Messi
Co do trenerów: 1. Del Bosque 2. Mourinho 3. Guardiolla
Pablo fanatyk
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 378
Rejestracja: 20 października 2010, 17:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: Pablo fanatyk »

Dużo osób typowało Sneijdera ;myśle że Messi mimo ognia krytyk to jest jednak najlepszy napastnik na świecie na dziś dzień.Trener- Mourinho chociaż wolałbym Guardiole:)A czepianie sie BARCY że kto ma kase ten ma władze i jest nominowany jest bezzasadne.
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: carlo07 »

A więc nie sprawdziła się moja kolejność :D Ku zaskoczeniu jednak wszystkich i samego zawodnika, to Messi po raz 2 z rzędu został wybrany w plebiscycie FIFA i magazynu "France Futbol" za najlepszego piłkarza świata. Wielu kibiców, dziennikarzy, znawców futbolu, stawiało na Xaviego bądź Inieste tym samym zapominając że to nie oni wybierają tylko trenerzy, władze itd. Myślę że niespodzianka, ale nie powiem że dostał tą piłkę niesłusznie, bo Messi zrobił wiele dla Barcy, strzelił mnóstwo goli i przez 2010 rok mimo wszystko wciąż zachwycał swoją grą. Jest jeszcze taki młody a już 2 złote piłki na koncie nic innego tylko pogratulować :ok:
Trener roku - tu też się myliłem :P Myślałem że będzie Del Bosque, jednak "The special one" najlepszym trenerem 2010 roku.
Jedenastka roku - wydaje mi się jak najbardziej słuszna, raczej nikogo mi w niej nie brakuje dlatego jest w porządku.
Bramka roku - po obejrzeniu kandydatur stawiałem albo Van Bronkhorsta, albo Altintopa albo tego gościa z Irlandzkiej ligi co piętką strzelił z takiej odległości. Wygrał Altintop, rzeczywiście piękny gol tak wymierzyć z powietrza to na prawdę nic tylko klaskać. No i jeszcze na końcu najlepsza piłkarka globu po raz 5 z rzędu z tego co mówili - brazylijka Marta. Nie oglądam żeńskiej piłki nożnej no ale skoro to już 5 raz z rzędu to musi nieźle mieszać w tym żeńskim soccerze :D
Pablo fanatyk
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 378
Rejestracja: 20 października 2010, 17:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: Pablo fanatyk »

No a jaki był kurs na Leo u buków: 6,5... a na Inieste tylko 1,6 Żałuje że nie postawiłem ale cóż.... ;)Ale fakt należała sie Mu...
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: buła »

nie wiecie co sie dzieje z Wichniarkiem. przeszedl do Ingolstadt grajacego w 2 bundeslidze i nie gra tam? wiecie co sie dzieje jakas kontuzja? z góry dzieki za info
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: Diego Forlan »

No i Fc Porto konsumuje pomału w finale Ligii Europejskiej Brage ;) Szacun dla Bragi że jest tak daleko ale nie będzie na szczycie dziś.Za chwile druga połowa.
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: carlo07 »

Porto wygrywa Ligę Europy po raz kolejny, lubię tą drużynę, gdyby nie to, że europejskie giganty wykupują od nich najlepszych zawodników, byliby jedną z najlepszych drużyn na świecie. Mają świetny scauting, znakomitego, młodego trenera, bodajże 34 lata a już taki triumf, duet Falcao - Hulk po prostu fenomenalni gracze. Falcao w całych rozgrywkach LE zainkasował 17 bramek, jak by popatrzeć na najlepszą ligę świata - angielską, tam najlepszy strzelec po 37 meczach ma 21 a ten strzelił 17 w 17 o ile się nie mylę meczach. Szykuje się okienko transferowe i pewnie ci gracze odejdą do lepszych klubów, ale na prawdę szkoda, bo jestem przekonany że gdyby grali w tym sezonie w LM, to namieszali by i to dobrze. A Lech Poznań może mieć satysfakcję że odpadł z drugą najlepszą drużyną tych rozgrywek :)
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna

Post autor: Diego Forlan »

No tak Carlo bo Ci piłkarze potrafili strzelać po 3 bramy w meczu-niejeden klub może im tylko pozazdrościc .Wystarczy spojrzeć co ugrali w lidze portugalskiej;piłkarze JESZCZE bez światowych nazwisk-ale już światowej klasy.Zresztą;przyjemnie sie ogląda Fc Porto;bez dwóch zdań.Mi sie wydaje jednak że jako mistrz Portugalii i triumfator Ligii Europy powinni zachować trzon zespołu a nie wyprzedawać.Myśle że taką polityke zastosują.I powodzenia im życze bo wartają za walke i ambicje!
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna, dyskusja

Post autor: carlo07 »

Zakończyły się rozrywki najmocniejszych lig Europy, gra jeszcze Francja ostatnią kolejkę ale tam praktycznie już wszystko jej przesądzone. No to podyskutujmy trochę :P
Anglia: Manchester United bije Liverpool i zdobywa 19 tytuł, 12 zdobyty przez Fergusona, dominacja w Anglii w ostatnich latach tego klubu. Jedyna drużyna która utrzymała równą formę przez cały sezon, Chelsea miała fatalną pierwszą rundę, mimo że świetnie zaczęła, w Arsenalu znowu wyszedł brak doświadczenia, a Manchester City sporo razy też tracił głupio punkty, lecz jest to drużyna która dopiero się tworzy, zdobyli Puchar Anglii i bardzo wysokie 3 miejsce, za rok mogą powalczyć na pewno o mistrza. Liverpool po raz pierwszy od 12 lat nie zagra w europejskich pucharach, co jest sporą niespodzianką. Duglish jest znakomitym trenerem i gdyby prowadził ich od początku, to grali by teraz w LM. Zadziwiający jest dół tabeli z ligi spadają: West Ham, klub z wielką historią, Birmingham, które będzie reprezentowało Anglię w Lidze Europy co jest największym paradoksem, oraz Blackpool, beniaminek, dzielnie walczący, jednak było to za mało by się utrzymać.
Włochy: Milan wraca na tron, ostatnie mistrzostwo zdobyli w 2004(?) roku. W tym sezonie byli zdecydowanie najlepsi, pokonali dwukrotnie Inter i to były kluczowe mecze. W LM zagra także Inter, Napoli i Udinese, bez pucharów Juventus, który już od dłuższego czasu nie ma drużyny. Z ligi spadają słabiutkie Bari, Brescia i kolejne zaskoczenie - Sampdoria Genua, która sezon temu była 4, grała w eliminacjach Ligi Mistrzów a następnie w fazie grupowej Ligi Europy, a za rok będzie grała w Serie B.
Niemcy: Borussia bezapelacyjnie najlepsza w Bundeslidze, po prostu nie miała sobie równych. Bayern rzutem na taśmę dostał się do LM, zagra w niej także Bayer Leverkusen. Do 2 ligi poleciały St. Pauli, Frankfurt i Borussia Monchengladbach gra w barazach. Ogólnie sezon w Niemczech w tym sezonie nie był zbyt emocjonujący.
Francja: Lille po 56 latach zdobywa mistrzostwo, na pewno wielka feta, mają świetny zespół i trenera, musieli walczyć do końca z Marsylią no ale udało im się to. Do Ligue 2 spada Lens, a jeszcze nie tak dawno grali w pucharach, chyba także duże zaskoczenie. Lyon do ostatniej kolejki musi walczyć z PSG o Ligę Mistrzów, lecz łatwo im nie będzie bo grają z Monako, a jak wiadomo dla trenera Lyonu to ostatni mecz w tej drużynie a dodatkowo jest wielką legendą klubu z Monako, więc może być tutaj różnie. Zobaczymy jak ta batalia się zakończy.
Hiszpania: Tu także bezapelacyjnie Barcelona zgarnia kolejny tytuł, 5:0 z Realem może tylko poświadczyć kto był w tym sezonie lepszy. Real stracił mnóstwo głupich punktów, w takiej lidze trzeba grać konsekwentnie nikogo nie lekceważąc. Warto wspomnieć o wielkim rekordzie Ronaldo, który pobił Sancheza i strzelił 40 goli w sezonie, co jest najlepszym wynikiem w historii. Szczerze mówiąc myślałem że tym graczem który pobije ten rekord będzie Messi, no ale gdy Ronaldo w ostatnich kolejkach odskoczył mu już na 2,3 gole to Guardiola odpuścił pogoń za Ronaldo. Do spadku: Almeria, beniaminek Hercules z Davidem Trezeguet (pogromca Barcelony na Camp Nou z 2 kolejki) a także (i tu znów niespodzianka) Deportivo La Coruna.

Polacy w Europie: Piszczek, Lewandowski, Błaszczykowski (mistrzowie Niemiec), Kuszczak (mistrz Anglii), Obraniak (mistrz Francji), Kieszek (mistrz Portugalii, zdobywca Ligi Europy i pucharu Portugalii z Porto), mogłem jeszcze o kimś zapomnieć, jednakże sezon ten jak najbardziej udany dla Polaków, oby tak w następnym :ok: A teraz czekamy do soboty na ostatni mecz w tym sezonie - FC BARCELONA VS MANCHESTER UNITED.
Awatar użytkownika
zychu9
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 335
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:34

Re: Europejska piłka nożna, dyskusja

Post autor: zychu9 »

carlo07 pisze:
Włochy: Milan wraca na tron, ostatnie mistrzostwo zdobyli w 2004(?) roku.
tak w 2004
carlo07 pisze:
Ogólnie sezon w Niemczech w tym sezonie nie był zbyt emocjonujący.
hola, hola, jak to nie był emocjonujący? Bayern pewniak do tytuły, walczy do ostatniej kolejki o możliwość gry w eliminacjach do LM z kimś takim jak Hannover 96.
Na początku sezonu liderem jest Mainz, które ostatecznie kończy na 5 miejscu, a mogli pobić rekord po podajże wygrali 7 pierwszych meczy sezonu.
Werder i Schalke, zespoły, które miały obalić Bayern, skończyły tuż przed tuż przed strefą spadkową :szok:
Wolfsburg mistrz Niemiec 2009, kończy na 15 miejscu i dzięki ostatniej wygranej z Hoffenheim zostaje w lidze.
Można by jeszcze dużo pisać o klopsach HSV, które miało walczyć o puchary a skończyło marnie, to samo Frankfurt, które zapowiadało LE, a skończyło w 2 lidze. Gladbach po rundzie jesiennej pierwsze do spadku, a tu prosze pogonili BVB, H96 i grają w barażach.
MSV Duisburg w finale pucharu Niemiec :szok:
Dla mnie Bundesliga, to najbardziej nieprzewidywalna liga w Europie :ok:
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: Europejska piłka nożna, dyskusja

Post autor: Diego Forlan »

Ciesze sie że moje drużyny Milan ;Porto i Barca sięgneły zasłużenie po mistrzostwo.Manchester wykazał sie piłkarską dojrzałością i triumfował w Anglii;Kanonierom tak jak piszecie zabrakło doświadczenia i nie wytrzymali presji w końcówce ale jednak zagrają w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.Borussia -na plus forma naszych reprezentantów-Piszczka i Kuby Błaszczykowskiego."Lewy" myśle że też tam piłkarsko dojrzał.Korba odbiła chyba Peszce który chce zarabiać w Niemczech kilka razy więcej niż w "Kolejorzu" gdzie miał 30 tysiaków za miesiąc a jak donosi prasa teraz wymagania sięgają 75 tysięcy ale euro...Pozostaje nam ekscytować sie finałem Ligi Mistrzów gdzie spotkają sie dwie najlepsze jak widać drużyny na naszym kontynencie: Fc Barcelona-Manchester Utd.A tam będzie sie działo...
Awatar użytkownika
zychu9
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 335
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:34

Re: Europejska piłka nożna, dyskusja

Post autor: zychu9 »

W Anglii rozlosowano terminarz na sezon 11/12:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... efault.stm
Tottenham początek ma znakomity :hyhy:
ODPOWIEDZ