Ninjutsu

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
Awatar użytkownika
Fuinorn
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 września 2006, 12:16
Lokalizacja: Jasło

Ninjutsu

Post autor: Fuinorn »

Każdy kojarzy kim byli ninja? To właśnie jest ninjutsu. Mam pytanie, czy są w Jaśle ludzie zajmujący się tą sztuką walki, skrytobójstwa? Nie chodzi mi o jakieś karate czy judo, konkretnie mnie interesuję ninjutsu. Jestem początkującym shinobi i chciałbym z kim się spotkać i pogadać, poćwiczyć trochę.
Proszę takie osoby o kontakt.
GG: 8021828
mail: [email protected]

Pozdrawiam.
Meaglar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 16:17

Re: Ninjutsu

Post autor: Meaglar »

Jeśli o ninjutsu chodzi to tylko shurikenami rzucam od czasu do czasu, ale do tego nie potrzebujesz nauczyciela, a raczej wytrwałość w ćwiczeniu ręki i oka. I "kto strzela ręką, ten zapomniał oblicza swojego ojca" ;) Zabijaj sercem...

Poza tym mam szczere wątpliwości czy znajdziesz kogoś w Jaśle, kto nauczyłby Cię czegoś podobnego do ninjutsu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fuinorn
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 września 2006, 12:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Ninjutsu

Post autor: Fuinorn »

Podobnie myślę jak Ty, ale może jacyś praktykujący inne sztuki walki by miał ochotę zacząć z tym przygodę. Jeśli nie znajdę takich osób, będę szukał w pobliskich miastach:(
Meaglar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 16:17

Re: Ninjutsu

Post autor: Meaglar »

Ja jestem samoukiem. Część można bez problemów trenować z książek czy filmów na dany temat, niestety pewne złe odruchy pozostaną dopóki nie zauważy ich prawdziwy sensei i nie skoryguje błędów mogących doprowadzić do straty życia... :)

A co i czym trenujesz?
sparada
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 26 lipca 2007, 23:25
Lokalizacja: Xandas

hmm

Post autor: sparada »

w sumie trenowanie ninjitsu jako takie nie ma sensu, bo sama sztuka prawie w zupelnosci zanikla, ostalo sie podobno 2 lub 3 orginalne osrodki w japonii, gdzie poza walka ucza sie szeroko pojetej alchemi i innych sztuczek;)

z tego co czytalem to wiekszosc szkol ninjitsu na zachodzie jest "wyssane z palca" w sensie komus sie wydaje ze zna sie na ninjitsu ;)

w sumie ninjitsu to kompilacja efektownych zagran z roznych sztuk walki.... podobno jesli ktos chcial sie w czyms szkolic musial juz posiadac czarny pas w 3 sztukach walki i wladac 3 rodzajami broni....
wiec ninjitsu to nie przelewki ;)
Awatar użytkownika
Fuinorn
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 września 2006, 12:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Ninjutsu

Post autor: Fuinorn »

Masz racje, ale nie zapominajmy, że jedynym celem shinobi było wykonanie misji, czym najczęściej było szpiegostwo lub zlikwidowanie kogoś po cichu. Dany shinobi mógł użyć wszystkiego jako swojej broni i robić to co mu pasowało, ważne było tylko wykonanie misji. Choć znajdziemy definicje ninjutsu to każdy wojownik dokłada coś od siebie, dostosowując to do różnych ważnych rzeczy, jak np: w jakim otoczeniu żyje, na jakim terenie, itp. Więc co nie znaczy, że my tu w Jaśle nie możemy dostosować ninjutsu tak, aby było skuteczne.
Meaglar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 16:17

Re: Ninjutsu

Post autor: Meaglar »

Fuinorn pisze:tak, aby było skuteczne
Zaczynam się bać o moje życie. Zamykam się mej twierdzy i biorę do ręki shotguna.

Fuinorn, zacznij ćwiczyć walkę jakąś japońską (niekoniecznie) bronią białą, a potem zobaczysz, że pewne odruchy przychodzą same i można je wykorzystać wszędzie.
Awatar użytkownika
Fuinorn
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 września 2006, 12:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Ninjutsu

Post autor: Fuinorn »

Meaglar trenowałem ok. 2 lat tai chi, trochę łączyłem to z Capoeirą. Więc nie jestem aż takim noobem, za jakiego mnie uważacie^^'
Meaglar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 16:17

Re: Ninjutsu

Post autor: Meaglar »

Fuinorn, nie zauważam tutaj żadnego traktowania Cię jak ... nooba (cokolwiek to jest, możesz mi wytłumaczyć). A jeśli jest to chyba tylko dlatego, że nie znam znaczenia tego słowa.

Z resztą osobiście wiem kim jesteś i co trenowałeś.
Ale Tai Chi nie można porównać do końca z prawdziwym treningiem bronią białą.

Pozdrawiam
sparada
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 26 lipca 2007, 23:25
Lokalizacja: Xandas

Re: Ninjutsu

Post autor: sparada »

no coz, w sumie fakt wykonanie misji jest najwazniejsze.

co nie znaczy ze da sie to zrobic sila woli;>

moze to co chce powiedziec... to to ze ninjitsu jest zlepkiem pewnych sztuk walki a skoro tak to wypadalo by je poznac...

wiec pewnie strategia malych kroczkow byla by tu zalecana;) ... jakies karate... aikido... i tu i tu ucza dodatkowo uzycie broni...

najlepsza przepustka do czegos co mozna okreslic mianem "ninjitsu" jest uczenie sie sztuki walki ktora sie w owym "ninjitstu" zawiera;)
Awatar użytkownika
Fuinorn
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 września 2006, 12:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Ninjutsu

Post autor: Fuinorn »

Rozumiem Cię, tak też zamierzam postępować.

Wiem, że tai chi i może różni się ale naprawdę się przydaje. Może i to będzie szalone, ale jak to było z le parkour' em u mnie, stanę na wysokości zadania i choćbym musiał ćwiczyć całymi nocami, osiągnę mój cel, już taki jestem :D

Co do nooba, to mniej więcej oznacza gościa nie obeznanego z tematem, a wypowiadającego się^^
ODPOWIEDZ