Jazda na rowerze

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
kotekk7777777
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 13 lipca 2013, 20:16

Jazda na rowerze

Post autor: kotekk7777777 »

Ile dziennie należy jeżdzić na rowerze ? Chciała bym poprawić kondycje i przy okazji zgubić zbędne kilogramy. Ma ktoś jakieś doświadczenia ?? Najlepiej osoby które jeżdziły żeby schudnąć. Czy widziały efekty i po jakim czasie.
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2013, 21:02 przez kotekk7777777, łącznie zmieniany 1 raz.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Jazda na rowerze

Post autor: rkoh »

30-60 minut i tak żebyś się zmęczyła i spociła ;)
Awatar użytkownika
Kushina
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 12 lipca 2013, 21:36

Re: Jazda na rowerze

Post autor: Kushina »

Najlepiej ile się da, aż opadniesz z sił. Kilogramy gubiłam po drodze :P :hurra:
Z każdym dniem, tygodniem coraz dłużej udawało mi się jeździć, kondycja była dużo lepsza.
Ogólnie, może lepiej nie tak 10 minut, to trochę za mało. Minimalnie 30 min.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Jazda na rowerze

Post autor: Pemek94 »

Nie ma co się na początek porywać na jakieś wielkie dystanse jeśli nie miałaś zbyt wiele ruchu wcześniej ;) Ale 30 minut dziennie to minimum :) Z czasem można zwiększać czas tak żeby Ci było wygodnie a nie żebyś padała na twarz po każdym dniu bo się zajedziesz, owszem masz się zmęczyć, spocić i czuć, że żyjesz ale też nie bez przesady :) Oczywiście najlepiej byłoby do tego jakąś dietkę dorzucić albo po prostu ograniczyć wchłanianie niepotrzebnych rzeczy typu zbyt dużej ilości cukrów czy tłuszczów :) I nie zapominaj o nawadnianiu organizmu!!! Nie tylko podczas wysiłku ale w ogóle :)
Lelum
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 26 lipca 2010, 07:59

Re: Jazda na rowerze

Post autor: Lelum »

Dokładnie tak, jak napisał Pemek9, podstawą jest dieta, sam wysiłek fizyczny nie wystarczy.
Ogólnie przyjmuje się, że tkanka tłuszczowa najszybciej spala się przy 65% - 75% tętna maksymalnego - jest to tempo jazdy podczas której możesz spokojnie rozmawiać, nie pojawia się zadyszka. W teningach aerobowych/fitnesowych przyjmuje się, że mniej więcej takie rozbicie spalania:
pierwsze 20 minut treningu - spala się 80% węglowodanów - 20% tłuszczu
20 - 40 minut = spala się 50% węglowodanów - 50% tłuszczu
40 - 60 minut - 20% węglowodanów - 80% tłuszczu
Jak widać, im trening dłuższy, tym więcej tłuszczu jest spalanego.

Dane dotyczące procentowego spalania pochodzą ze stron poświęconych fitnessowi/jeździe na rowerze, ale nie należy ich brać za prawdę absolutną. Należy pamiętać, że każda aktywność poprawia metabolizm organizmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Jazda na rowerze

Post autor: Marek_Myśliwiec »

Przynajmniej godzinkę dziennie jazdy na rowerku, posiłki staraj się jeść co 3 godziny (nie do syta) i kolacja najpóźniej 17 jak nie wytrzymasz to można coś lekkiego jabłko,jogurt lub suchara.
Powodzenia. :ok:
marley
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 5 marca 2013, 19:54

Re: Jazda na rowerze

Post autor: marley »

Ja sobie jeżdże tak ok 2 godzin dziennie bo lubie rower :hyhy: kondycja na pewno lepsza ,a czy coś schudłam -nie widze różnicy :hyhy:
lupis
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 12 lipca 2012, 18:04

Re: Jazda na rowerze

Post autor: lupis »

słyszałam w programie o odchudzających się, ze najlepiej na początek 3 razy w tygodniu po 50 minut, tylko po prostej drodze, żeby sobie na"dzień dobry" kolan nie zepsuć
cys_22
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lutego 2012, 17:18

Re: Jazda na rowerze

Post autor: cys_22 »

Uzytkownik lelum bardzo ładnie to opisał.

Jeżeli chcesz gubić kilogramy tylko jeżdżąc na rowerze to raz na tydzień nie wystarczy, pasuje wtedy jeździć codziennie przynajmniej z godzinkę, żeby było widać efekty (tak mi się wydaje) :), a czasami się nie da się codziennie usiąść na rower ze względu na pogodę.

Ja osobiście jeżdżę na rowerze dla satysfakcji i dla poprawy kondycji, kilogramów nie gubię, ale też żadnej diety nie stosuję.
Polecam używać do jazdy lub do każdego innego sportu aplikacji na komórkę "Endomondo", łatwiej jest się zmotywować do ćwiczeń porównując swoje wyniki z wynikami znajomych :).

Pozdrawiam.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Jazda na rowerze

Post autor: rkoh »

Bez przesady 30-40 minut spokojnie wystarczy, nie zawsze więcej znaczy lepiej, za długo też nie można, kiedyś czytałem, że coś się wtedy wytwarza i spowalnia to spalanie tłuszczu. 30 minut każdego dnia wystarczy lub godzinka co drugi. Zdrowe palenie tłuszczyku jest niestety dość powolne od 0,4 do 1 kg na tydzień. No i najważniejsze jest odżywianie, to bardzo ważne - musisz być na deficycie kalorycznym, bo jak będziesz wcinać więcej niż potrzebujesz, to nic z tego jeżdżenia nie będzie. Nie oznacza to, że masz się głodzić... max -500 kcal od swojego zapotrzebowania. Inną sprawa, że jak chcesz widzieć efekty, to nie może to być jazda czysto rekreacyjna, masz się spocić i to porządnie ;)
Marek_Myśliwiec pisze:Przynajmniej godzinkę dziennie jazdy na rowerku, posiłki staraj się jeść co 3 godziny (nie do syta) i kolacja najpóźniej 17 jak nie wytrzymasz to można coś lekkiego jabłko,jogurt lub suchara.
Powodzenia. :ok:
Nie trzeba jeść co 3h, to ciągle powtarzany mit. Równie dobrze można całe nasze dzienne żarcie zjeść w ciągu 4-6 godzin. Po 17 też możesz spokojnie jeść, ale nie węglowodany. Jabłko na wieczór odpada. Jak chcesz mieć lepsze efekty to jogurt i suchar też :D
Angelika13187
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 lipca 2013, 18:33

Re: Jazda na rowerze

Post autor: Angelika13187 »

Ja jeżdże na rowerze od czasu do czasu ostatnio dośc często ,staram sie jeżdzic godzinke dziennie i troche schudłam i pomału mi się mięśnie zarysowują.
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Jazda na rowerze

Post autor: Marek_Myśliwiec »

rkoh pisze:Bez przesady 30-40 minut spokojnie wystarczy, nie zawsze więcej znaczy lepiej, za długo też nie można, kiedyś czytałem, że coś się wtedy wytwarza i spowalnia to spalanie tłuszczu. 30 minut każdego dnia wystarczy lub godzinka co drugi. Zdrowe palenie tłuszczyku jest niestety dość powolne od 0,4 do 1 kg na tydzień. No i najważniejsze jest odżywianie, to bardzo ważne - musisz być na deficycie kalorycznym, bo jak będziesz wcinać więcej niż potrzebujesz, to nic z tego jeżdżenia nie będzie. Nie oznacza to, że masz się głodzić... max -500 kcal od swojego zapotrzebowania. Inną sprawa, że jak chcesz widzieć efekty, to nie może to być jazda czysto rekreacyjna, masz się spocić i to porządnie ;)
Marek_Myśliwiec pisze:Przynajmniej godzinkę dziennie jazdy na rowerku, posiłki staraj się jeść co 3 godziny (nie do syta) i kolacja najpóźniej 17 jak nie wytrzymasz to można coś lekkiego jabłko,jogurt lub suchara.
Powodzenia. :ok:
Nie trzeba jeść co 3h, to ciągle powtarzany mit. Równie dobrze można całe nasze dzienne żarcie zjeść w ciągu 4-6 godzin. Po 17 też możesz spokojnie jeść, ale nie węglowodany. Jabłko na wieczór odpada. Jak chcesz mieć lepsze efekty to jogurt i suchar też :D
Ja napisałem co wiem z praktyki ,bo tak robię i mam efekt 18 kilogramów jestem "młodszy". :D I jeszcze co mogę dodać pieczywo trzeba zmienić na ciemne.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Jazda na rowerze

Post autor: rkoh »

Ja napisałem co wiem z praktyki ,bo tak robię i mam efekt 18 kilogramów jestem "młodszy". :D I jeszcze co mogę dodać pieczywo trzeba zmienić na ciemne.
Gratuluję, 18 kg, to sporo :D Musiałeś się trochę napocić :D

To, co napisałeś, oczywiście, że zadziała. Prawda jest taka, że jak ktoś ma sporą nadwagę, to zmienienie zwyczajów żywieniowych i lekki ruch w zupełności wystarczą. (na początek) ;) No i ważne jest to, że jak nam nie spada waga, to wcale to nie oznacza, że nie tracimy tłuszczu, więc najlepiej oceniać się w lustrze lub robić pomiary obwodów ;)

Obrazek
saborio3
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 29 lipca 2013, 11:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Jazda na rowerze

Post autor: saborio3 »

Będzie ktoś chętny na wspólną jazdę rowerem po Jaśle/okolicach Jasła?
Szczegóły możemy ustalić na pw :)
pawel1556
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 15 lipca 2013, 21:22

Re: Jazda na rowerze

Post autor: pawel1556 »

Jak tak czytam, to widzę że na rowerach jeździ trochę osób. Więc pytanie do nich : Znacie jakieś dobre trasy?
ODPOWIEDZ