Crossfit

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
kot0307
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 2013, 14:43

Crossfit

Post autor: kot0307 »

Witam chciał bym zapytać czy ktoś chodzi na zajecia z Crossfit w Jaśle ?? ponoć odbywaja sie w gim nr1
Trener
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 23:24

Re: Crossfit

Post autor: Trener »

Witam
Pomyliłeś nazwy. Nie ma zajęć Crossfit w Jaśle, bo na to trzeba specjalnego sprzętu. Pewnie ktoś tam prowadzi fitness. Najbliżej Crossfit box jest Rzeszów, lub Tarnów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Crossfit

Post autor: avicularia »

A jakiś to specjalistyczny sprzęt potrzebny ?? worek z piaskiem czy piłka, hantle? Lubie nowinki sportowo - fitnesowe i z tego co wiem, cross jest też w Krośnie, więc czemu nie ma być w Jaśle. Ważne ,żeby się maksymalnie zmęczyć, a to czy ćwiczysz sprzętem znanej firmy na R ( która rozpropagowała cross) czy za pomocą tego co znajdziesz choćby we własnym garażu, to już nie ma znaczenia. Plakat, na którym jest napisane ,że w gimie 1 jest crossfit też widziałam.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Crossfit

Post autor: rkoh »

hehe taa trzeba Ci sprzętu :P Crossfit wyszedł z garażu, kupujesz drążek rozporowy, sztangę i spokojnie na początek wystarczy.. później jak ktoś chce może kombinować i dokupić jakieś hantelki lub kettlebell, piłkę lekarską itp. Sam mam drążek , sztangę, hantle i w sumie nic mi więcej nie potrzeba...
kot0307
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 2013, 14:43

Re: Crossfit

Post autor: kot0307 »

Jesli macie facebooka wpiszcze sobie Fit-Fan akademia zdrowia sa plakaty i dla tego pytam czy ktos cos wie na ten temat
Trener
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 23:24

Re: Crossfit

Post autor: Trener »

Drogi kolego przyjdź na siłownie i pokaż mi jak wykonujesz ćwiczenia crossfit na sztandze i wtedy jestem ciekaw czy powtórzysz swoje słowa w tym temacie. Crossfit to specjalny zestaw ćwiczeń, technika i odpowiednia progresja obciążenia. Sam się tego nie nauczysz musisz zrobić szkolenia w Polsce po których możesz brać udział w zawodach i przekazywać wiedzę innym. Natomiast jeżeli ktoś chce otworzyć Crossfit box ze specjalistycznym sprzętem i być instruktorem Crossfit trzeba zrobić licencję i autoryzację na dzień dzisiejszy tylko za granicą.
Jeżeli siedział być troszkę głębiej w nowinkach to wiedział byś o tym i że pierwszy Crossfit jest w Rzeszowie: https://www.facebook.com/CrossFitRzeszo ... arget_id=0 , a w Krośnie czy Jaśle ktoś prowadzi elementy crossfit tak jak każdy instruktor na swoją odpowiedzialność może to zrobić, lecz nie masz pewności czy jest to poprawnie :)
W żadnej szkole nikt by nie pozwolił na trenowanie Crossfit, bo parkiet byłby zniszczony :D Chyba że ktoś wykorzystuje tylko elementy Crossfit i połączenia różnych innych zestawów treningowych, ale to już nie jest Crossfit.
Twoja wypowiedź rozumiem w ten sposób : "To tak jak poszedłbym na trening boksu i zaczął kopać nogami" :D
Pozdrowienia dla fanów Crossfit
Trener
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 23:24

Re: Crossfit

Post autor: Trener »

Proszę się nie obrażać, moim celem jest przybliżenie wam czym jest Crossfit.
Swoja drogą kto jest chętny jeździć w weekendy do Rzeszowa na zajęcia Crossfit godz 10, 11, 12???
Piszcie na priv
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Crossfit

Post autor: avicularia »

Państwo Trenerostwo jak zawsze: wszędzie byli, wszystko widzieli, tylko Oni się znają. A butelki dalej na bieżniach ,,zajmują" miejsca jak Polacy leżaki na wczasach all inclusive??
qwertyna
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 31 lipca 2011, 20:44

Re: Crossfit

Post autor: qwertyna »

coś mi się wydaje, że Trener ma trochę racji - nie sądzę aby to był crossfit a jedynie coś w rodzaju zajęć fitness z elementami crossfitu - każdy laik, który wpisze w google crossfit od razu zauważy, że do treningu crossfit z prawdziwego zdarzenia potrzebne są m.in: drążki, kółka gimnastyczne, pudła do wyskoków i sztangi...nie sądzę, aby taki sprzęt był w gimie dostępny. Chyba kettli też nie mają (jeżeli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu)...pady burpees, przysiady, wyrzuty piłki lekarskiej (mogą mieć szkolne), pompki, brzuszki coś w stylu http://www.youtube.com/watch?v=WZW8OICMXoE - to trochę taki pseudo crossfit, choć to może niektórym wystarczy, a nawet będzie za wiele...może ktoś był na tych zajęciach i opisze jak one wyglądają...być może jeżeli będzie wiadomo coś więce,j to więcej osób się skusi... pzdr
Trener
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 23:24

Re: Crossfit

Post autor: Trener »

Pani Avicularia widzę że ma Pni problem sama ze sobą. To nie jest temat oczerniania czyjejś osoby, tylko informacja co to jest Crossfit. Jest to nazwa systemu treningowego który stworzyła Pewna osoba.
Jeżeli ktoś się na tym zna to chyba warto wysłuchać opinii, niż samemu dążyć temat. Ludzie pytają więc odpowiadam.
Wiem to wszytko ponieważ sam dla siebie zrobiłem szkolenia Crossfit, aby umieć dokładnie wykonywać technikę ćwiczeń i żeby móc startować w zawodach. Sam ćwiczę Crossfit, ale niestety brakuje sprzętu na siłowni (do ciężąrów, do gimnastyki, kettlebells, czy plyometrick) i trzeba jeździć do Rzeszowa.
Dużo osób pyta się mnie o zajęcia Crosffit w Jaśle, a ja im odpowiadam, że nie ma i nie będzie bo jak wyżej opisałem nie jest to łatwa droga aby uzyskać autoryzację i stworzyć taki Tor Crossfit.
Natomiast jeżeli są prowadzone zajęcia Crossfit w 1gim to nic o tym nie wiedział. Dużo osób pyta więc rozumiem że mogę ich tam śmiało na zajęcia wysłać??? Sam chętnie wezmę znajomych i skorzystałbym z takich zajęć nie musielibyśmy jeździć co weekend do Rzeszowa.
Link dla tych którzy nie wiedzą co to Crossfit a chcieli by poćwiczyć http://www.youtube.com/watch?v=3enNItkGAYI
Widzę że ktoś wyżej wie co to Crossfit.
ratman
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 26 marca 2009, 11:12

Re: Crossfit

Post autor: ratman »

Szanowni Państwo w szczególności Panie Trenerze.
Przede wszystkim z tego co wiem, na plakacie jest napisane CrossFitt a nie CrosFit więc należy czytać dokładnie i ze zrozumieniem. Wiadomym jest, że tak jak stwierdził szanowny Pan Trener system crossfit ktoś tam sobie stworzył i usystematyzował, jednakże nie trzeba być wszechwiedzącym Panem Trenerem, żeby wiedzieć ze większość ćwiczeń i przyborów używana jest cały czas, była używana od dawna i będzie używana jeszcze długo, jak o crossficie wszyscy zapomną. Pani, która prowadzi zajęcia, o których mowa jest mgr wychowania fizycznego, które jak wiadomo umożliwiają nauczanie i prowadzenie zajęć z wszystkich dyscyplin sportu objętych programem 5-letnich studiów,Instruktorem kilku dyscyplin sportu, instruktorem różnorodnych odmian fitness oraz trenerem personalnym. Prowadzenia zajęc z użyciem elementów crossfit chyba nie jest zbrodnią. I najważniejsze...nikt nie ma monopolu na bycie jedynym, najlepszym i niepowtarzalnym trenerem czy instruktorem. To do kogo pójdziecie to tylko Wasz wolny wybór...Powodzenia dla wszystkich instruktorów, którzy są
poza ELYTĄ...
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Crossfit

Post autor: Łyssy »

ratman pisze:Szanowni Państwo w szczególności Panie Trenerze.
Przede wszystkim z tego co wiem, na plakacie jest napisane CrossFitt a nie CrosFit więc należy czytać dokładnie i ze zrozumieniem. Wiadomym jest, że tak jak stwierdził szanowny Pan Trener system crossfit ktoś tam sobie stworzył i usystematyzował, jednakże nie trzeba być wszechwiedzącym Panem Trenerem, żeby wiedzieć ze większość ćwiczeń i przyborów używana jest cały czas, była używana od dawna i będzie używana jeszcze długo, jak o crossficie wszyscy zapomną. Pani, która prowadzi zajęcia, o których mowa jest mgr wychowania fizycznego, które jak wiadomo umożliwiają nauczanie i prowadzenie zajęć z wszystkich dyscyplin sportu objętych programem 5-letnich studiów,Instruktorem kilku dyscyplin sportu, instruktorem różnorodnych odmian fitness oraz trenerem personalnym. Prowadzenia zajęc z użyciem elementów crossfit chyba nie jest zbrodnią. I najważniejsze...nikt nie ma monopolu na bycie jedynym, najlepszym i niepowtarzalnym trenerem czy instruktorem. To do kogo pójdziecie to tylko Wasz wolny wybór...Powodzenia dla wszystkich instruktorów, którzy są
poza ELYTĄ...
Dzizas, jak ja lubię czytać takie rzeczy z rana, przypominam sobie wtedy, że przyszło mi żyć w Polaczkowie, gdzie każdy sukces ziomka jest drzazgą w tyłku współzimali :D
Hubert, ignoruj wpisy tych zawistników, których jedynym sukcesem było wyjście na basen w szkole podstawowej. Prawdopodobnie za tym towarzychem stoi środowisko jasielskich wf-stów, które wcześniej o trenerach personalnych słyszało w TVN-Style i nie miało ikry tego wprowadzić a teraz zwyczajnie Wam zazdroszczą obrabiając Wam tyłek po kątach z zazdrości :)
Tak trzymajcie.
gizmo
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2013, 11:01

Re: Crossfit

Post autor: gizmo »

Nie doszukałam się tutaj zawiści. Też jestem zdania, że niektórzy trenerzy, a miałam z nimi styczność roztaczają wokół siebie aurę wręcz boskości i nieomylności, ale zupełnie bez pokrycia gdyż nie są alfą, ani tym bardziej omegą...Rzucanie "mądrych" i "fachowych" pojęć o niczym nie świadczy, poza chęcią wprowadzenia innych w zakłopotanie. Nie sztuką jest coś przeczytać w internecie.
Trening z elementami crossfitu??? Jak najbardziej, przecież sportowcy go stosują...od biegaczy, sztangistów siatkarzy itd.po piłkarzy. A co do domniemanej kliki jasielskich wf-istów...przecież Pan trener, jak na ironię ;) też jest wf-istą...co prawda dopiero licencjatem, ale jednak .Czyżby doszedł do wniosku że nic nie da mu lepszej bazy, wiedzy, na temat anatomii, fizjologii, kinezjologii i metodyki nauczania jak tylko studia wyższe??? i nie myślę tu o filologii angielskiej ;) . Pamiętajcie że uprawnienia instruktora może zrobić każdy kto ma średnie wykształcenie i jest zdrowy na ciele i umyśle i co najważniejsze wybuli kasę. Większość kursów instruktorskich trwa 150-170 godzin? Czy po takim czasie mozna wiedzieć WSZYSTKO???
Moi drodzy...konkluzja...Był power stick-został zapomniany, był aerobik, który pan Trener również próbował ogarnąć-nie udało się. Moda na crossfit też minie, a pozostanie tylko ciężka praca nad sobą....Jeśli potrzebujecie instruktora to go szukajcie, ale sprawdźcie jakim warsztatem, jaką wiedzą, oprócz wiedzy o marketingu dysponuje. Nie pozwólcie aby trening bez niego był niemożliwy, bo to już uzależnienie.Więc jak śpiewał pan Młynarski...Róbmy swoje. Pozdrawiam Pana Trenera, Łyssego, Ratmana oraz Panią od crossfittu!!!
P.S. A ja spróbuję tego crossfittu i już!
Trener
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 23:24

Re: Crossfit

Post autor: Trener »

Ludzie ale wy jesteście upierdliwi i nie kumaci:D Na dodatek piszecie i podważacie moje kwalifikacje z anonimowych kont. Przynajmniej ja się nie kryję i każdy wie kto jest pod nickiem "Trener", a nie tak jak "Gizmo" założył nick na jeden wpis i podważa czyjeś kwalifikację. Ciekawe jakie Pani/Pan ma wykształcenie. Proszę się pochwalić swoim imieniem i nazwiskiem oraz swoim doktorskim wykształceniem bo zapewne takie Gizmo ma??? Ale nie trzeba, bo teraz już wiem kto to pisał :D
Nawet nie potraficie zrozumieć tematu tego działu, otóż drogi Ratmanie w temacie jest Crossfit, a nie Crossfitt przez dwa "tt" jeżeli ktoś już tak czepia się szczegółów to proszę dobrze patrzeć na temat i wtedy się wypowiadać. A co na plakacie pisało mnie nie interesuje, bo jak pisałem wyżej plakatu nie widziałem więc nie wiedziałem kto tam prowadzi te zajęcia, a że jest to Pani która prowadzi tam od lat fitness dowiedziałem się dzięki wam ;D
Panie Gizmo trzeba być niesamowicie mądrym tak jak Pan aby wiedzieć o tym, że robienie mgr na kierunku po którym nie ma pracy jest świetnym pomysłem :D Gratuluje i powodzenia na takich studiach. Poza tym solidne podstawy anatomii to ma się nie po WF , ale po medycynie haha:D
Swoją drogą na studiach wf uczą pracy z dziećmi i młodzieżą, a nie pracy z ludźmi starszymi z problemami zdrowotnymi.
Wolę być w jednej dziedzinie dobry a nie łapać kilka srok za ogon jak inni, ale to sprawa indywidualna.
Ten temat nie jest mi obcy i jak wyżej napisałem, dużo ludzi pyta się mnie o te treningi Crossfit na 1gim, a ja odpowiadam nie wiem kto prowadzi idźcie zobaczcie sami. Wiem tylko że ludzie którzy się mnie pytali o to mieli na myśli taki Crossfit http://www.youtube.com/watch?v=3enNItkGAYI i to jest Crossfit więc na Chłopski rozum nie da się tego zrobić bez sprzętu i na sali w szkole.
Dzięki Ratmanowi dowiedziałem się kto prowadzi te zajęcia w 1gim. Drogi Ratmanie proszę mi powiedzieć czy ja piszę i podważam kompetencję tej Pani mgr która prowadzi te zajęcia??? Nic takiego na forum nie ma. Wiec czego Ratmanie bronisz tą Panią i się czepiasz??? Przecież złego słowa o niej nie powiedział.
Piszę czym jest Crossfit dla tych którzy nie wiedzą. Jeżeli w 1gim będą zajęcia Crossfit to sam tam pójdę, natomiast jeżeli są to zajęcia Crossfitt przez "tt" i wiem że tego sprzętu co w linku pokazałem nie bezie, to zostaje nam Crossfit w Rzeszowie.
Swoją drogą Jak widać można z jednej profesji przejść na drugą jeżeli ma się pęd do wiedzy i chce się być najlepszym.

PS: Przypominam tematem jest Crosfit, a nie moja osoba, więc darujcie sobie zbędne komentarze. Jeżeli ktoś coś do mnie ma niech ma odwagę przyjść i powiedzieć mi to prosto w oczy, a nie ukrywać się pod nickami, Ja nikogo nie krytykuje za wiedzę. W dużym mieście niewiedza by nie przeszła tam ceni się ludzi własnie za nią!
Pozdrawiam
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Crossfit

Post autor: rkoh »

hehehe ale napinka w tym temacie :D ja nie wiem, kim jest Pan Trener, ale mniejsza z tym... nie mam zamiaru przychodzić na siłownię i demonstrować Panu swoich umiejętności ze sztangą ;) nie wiem jaki to ma sens... przyznam się, że moja wiedza na temat Crossfitu to głównie internet i oficjalne strony, więc może skoryguję swoją wypowiedź i faktycznie dodam, że trening z elementami crossfitu można spokojnie przeprowadzić w domu z minimalnym sprzętem. Co do tego czy poprawnie wykonuję ćwiczenia, zaryzykowałbym, że tak. Nie mam wykształcenia w tym kierunku, ale od 14 lat ćwiczę z przerwami i nigdy nie miałem żadnej kontuzji. Moja wiedza opiera się głównie na książkach, artykułach, necie, ludzi z siłowni i kilku zajęciach z trenerem.

Jeszcze była mowa o instruktorach.. zależy o jaką dyscyplinę chodzi, ale jeżeli ktoś chce zmienić wygląd swojego ciała, ma dużo samozaparcia i jest żądny wiedzy na ten temat, to taki instruktor jest zbędny... mówię o aktywności amatorskiej... ułożenie planu treningowego i diety przynoszącej efekty, to żadna sztuka.
ODPOWIEDZ