Wędkarstwo

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
konto usunięte

Re: Wędkarstwo

Post autor: konto usunięte »

kociamberek pisze:z tymi starymi dziadkami to się bardzo mylisz.... a kto łowi karpie - ano ten który jest pasjonatem ma pieniądze sprzęt i ma podstawową wiedzę na temat łowienia gruntowego
no niech Ci będzie.. chciałem tylko dać do zrozumienia że dla mnie karpie mogą nie istnieć...

Odnośnie kategorii w której jest ten temat... wędkarstwo to raczej hobby a nie sport wg mnie..
Ninja
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:29

Re: Wędkarstwo

Post autor: Ninja »

Ostatnio na rzece ropie złowilem na gumę Kongera okonia 40cm :hyhy:
ale zdjecia nie zrobilem ;(
dzisiaj ide na szczupaka rto jutro napisze jakie efekty byly;p
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Wędkarstwo

Post autor: Evcia »

Ja się dziś wybieram na Wisłokę. Mam nadzieje ze uda mi się "wydrzeć" jakiegoś klenia, szczupaka lub bolenia :)
konto usunięte

Re: Wędkarstwo

Post autor: konto usunięte »

Evcia pisze:Ja się dziś wybieram na Wisłokę. Mam nadzieje ze uda mi się "wydrzeć" jakiegoś klenia, szczupaka lub bolenia :)
wybierz się kiedyś na krate, praktycznie co drugi rzut na małą blaszkę to okoń a na żywca ładnie klenie biorą... oczywiście zaraz pod tamą...
Mlody_1910
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 20 października 2009, 19:36

Re: Wędkarstwo

Post autor: Mlody_1910 »

Chyba nie od parady masz ksywke "prostak" . Łowienie pod tamą jest zabronione więc nazwij to następnym razem "kłusowaniem" .
konto usunięte

Re: Wędkarstwo

Post autor: konto usunięte »

Mlody_1910 pisze:Chyba nie od parady masz ksywke "prostak" . Łowienie pod tamą jest zabronione więc nazwij to następnym razem "kłusowaniem" .
hmm dziwne bo ostatnio byłem tam kontrolowany przez PZW i nic mi takiego nie powiedzieli więc chyba masz złe informacje albo oni się nie znają;>
Mlody_1910
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 20 października 2009, 19:36

Re: Wędkarstwo

Post autor: Mlody_1910 »

O ile mi wiadomo to można łowić 50 m od spiętrzeń wody itd ..
konto usunięte

Re: Wędkarstwo

Post autor: konto usunięte »

Mlody_1910 pisze:O ile mi wiadomo to można łowić 50 m od spiętrzeń wody itd ..
możliwe ale widocznie słabo jest to egzekwowane bo wędkarzy na kracie nie brakuje... poza tym daleko mi do kłusownika bo ja wszystkie ryby i tak wypuszczam, nawet wymiarowe szczupaki...
Wędkarz
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:36

Re: Wędkarstwo

Post autor: Wędkarz »

Ma moze ktos do sprzedania kołowrotek karpiowy z wolnym biegiem? Najlepiej firmy okuma.A moze orientujecie sie w ktorym sklepie wedkarskim sa najtansze kolowrotki?
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Wędkarstwo

Post autor: mironrak »

Co do sklepów wędkarskich w naszym mieście to są do bani... duży wybór akcesoria, ale mały wędzisk i kołowrotków... Widziałem ostatnio karpiowe kołowrotki w sklepie wędkarskim tam wyżej rynku koło koła Jasielskiego...
Wracając do tej kraty, gdzie dokładnie ta słynna krata się znajduje, nie jestem z Jasła więc nie wiem a kartę w Kołach Jasielskich opłacam...
Wędkarz
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:36

Re: Wędkarstwo

Post autor: Wędkarz »

Krata... Postram się jakoś wytłumaczyć. Jak byś jechał od strony Jasła w strone Rafinerii jest most drogowy a obok kolejowy pod którymi przepływa rzeka Wisłoka. Jadąc od strony Jasła na moście popatrzysz w lewo i zobaczysz tzw. ''wodospad'' (miejscowi tak na to mowią) jest to po prostu tama do pietrzenia wody. To własnie to miejsce nazywaja KRATA. ALE OSTRZEGAM , ZE TAM NIE WOLNO ŁOWIĆ! Cytat z regulaminu amatorskiego połowu ryb: '' Ponadto wedkarzowi nie wolno: d) łowic ryb w odległosci mniejszej niz 50 m od : jazów, sluz, tam, zapor, przepławek oraz innych urzadzen słuzacych do pietrzenia wody.Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych sluzacych regulacji brzegow lub dna np. ostrogi, opaski i progi denne. '' Poza tym stoi tam tabliczka na ktorej pisze o zakazie łowienia tam ryb. A jak ktos tam wyzej pisał ze ''karciarze'' mu nic nie zrobili kiedy tam lowil to po prostu sa debilami :D Jak bys trafił na Państwowa Straż Rybacka( bo podejrzewajac to była Społeczna SR) to bys dostał mandacik.
Mlody_1910
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 20 października 2009, 19:36

Re: Wędkarstwo

Post autor: Mlody_1910 »

Witam . Wie ktoś może jak wygląda sytuacja po deszczach na "naszych" stawach wróblowa , ujazd , siepietnica ??
dzwonek2009
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 08:16

Re: Wędkarstwo

Post autor: dzwonek2009 »

Włsśnie za chwile wybieram sie na wróblową byłem przedwczoraj woda troche podniesiona i błoto ale da sie wędkować byłem od drogi nie wiem jak od budy podejrzewam że do budy spoko ale dalej może byc problem z dojazdem.
sali
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2010, 13:40

Re: Wędkarstwo

Post autor: sali »

W Tym sezonie. Mój tata złapał jedną a sąsiad drugą.
Załączniki
Ja nie mam tyle szczęścia na stawach, a na rzekach same okonie pyrtki.
Ja nie mam tyle szczęścia na stawach, a na rzekach same okonie pyrtki.
Mlody_1910
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 20 października 2009, 19:36

Re: Wędkarstwo

Post autor: Mlody_1910 »

Ten po lewej to troszke mały więc może nie do wanny, ale wrzucimy go do wody skąd przyszedł :/
ODPOWIEDZ