Bieganie czas zacząć

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
JackyX
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 23 maja 2006, 20:56
Lokalizacja: Jasełko

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: JackyX »

Ja śmigam od grudnia w asics'ach Kinsei 4. Dla mnie generalnie Asics i Mizuno robią najlepsze buty do biegania. Teraz jest moda na tzw. biegnie "naturalne" mi natomiast pasuje duża amortyzacja. Swoimi Kinsei'ami jestem zachwycony. Zwróć uwagę też kupując czy jest do but dla pronatorów, czy supinatorów. Całkiem pasowne nie mogą być, tak przynajmniej z pół centa luzu, z resztą skarpety do biegania czy trekingu są troszkę grubsze, przynajmniej ja lubię takie modele np z brubeck'a.
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: matrix »

Dawno temu jak kolega dał przymierzyć NIKE z wkładkami siliconowymi to pomyślałem o technologi kosmicznej, dzisiaj każda licząca się firma ma dobre modele. Ostatnio zajechałem z dolnej półki/140zł/ Nike Dart 9 byłem pozytywnie zaskoczony trwałością, teraz spróbuję chyba ASiCS GEL-BLACKHAWK 5.
Pauliś22
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 9 marca 2012, 15:44

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Pauliś22 »

Ja osobiście do butów nie przywiązuję dużej wagi, aczkolwiek pewnie powinnam ;p Dobrze mi się jednak biega, jak zjem co nieco owoców tak z godzinkę przed treningiem. Odkąd pilnuję pulsu i staram się nie przesadzać na treningu, jest o wiele lepiej. Pozdrawiam
JackyX
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 23 maja 2006, 20:56
Lokalizacja: Jasełko

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: JackyX »

Dobry wybór matrix :ok:
Marianna
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 22:00

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Marianna »

Kto się pisze na bieganie? Od ul. Kopernika w kierunku ul. Szkolnej, dalej w lewo na most i do cmentarza. Tam 5 minut odpoczynku (rozciąganie delikatne) i z powrotem. Nie jestem wyczynowcem ale ta trasa jest optymalna. Łącznie około 5800m. Ja biegam 3 razy w tygodniu bo praca mi inaczej nie pozwala.
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Regulator »

Zacząłem. Wczoraj. Okazuje się, iż moja kondycja po zimie jest fatalna :kwasny: 2,5 km i nogi czuję dzisiaj oj czuję :P matrix dzieki za rady, wezmę sobie je do serca, dla jego dobra(serca).
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

Strony o bieganiu:
http://www.bieganie.pl/
http://www.odchudzamsie.pl/
http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/0,0.html
można poczytać, no i wszelkie sposoby, żeby się zmotywować i spalać smalec są dobre :D
Mi najbardziej podoba się ta druga strona.
Rysa
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 2011, 00:55

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Rysa »

hej ja biegam od niedawna i sama nie wiem jak powinnam trenowac zeby schudnac jak najwiecej. Generalnie na poczatku zaczynalam wolno, teraz juz troche szybciej. Jak mam mierzyc puls w trakcie biegu ??
JackyX
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 23 maja 2006, 20:56
Lokalizacja: Jasełko

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: JackyX »

Ja używam pulsometru Polar, dokupiłem do niego też GPS i mam w zasadzie wszelkie informacje dotyczące również tempa i dystansu.
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: hao »

Nie wiem czy jest taki rodzaj biegania, czy po prostu to moja radosna twórczość, ale czy ktoś z Was biega tak... hm.. agresywnie? Tzn. wszędzie i po wszystkim po czym się, ale tak, żeby wyciągnąć maksimum wysiłku? Zamiast biegać po wałach to można z wału w dół i do góry, potem przez siatkę, przez mosir, po barierkach itp...

Może ktoś chce się dołączyć ? :-) Biegam późnymi wieczorami...
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

Rysa pisze:hej ja biegam od niedawna i sama nie wiem jak powinnam trenowac zeby schudnac jak najwiecej. Generalnie na poczatku zaczynalam wolno, teraz juz troche szybciej. Jak mam mierzyc puls w trakcie biegu ??
Musisz biegać tak długo, żeby wypalić cały glikogen z mięśni i wątroby czyli około 40 minut.
Wtedy organizm bierze się za smalec, żeby to spotęgować to trzeba biegać i utrzymywać puls
na odpowiednim poziomie, wpisz sobie w google i pełno Ci tego wyskoczy albo obczaj stronę,
którą wrzuciła pauliś22.

"Nie wiem czy jest taki rodzaj biegania, czy po prostu to moja radosna twórczość, ale czy ktoś z Was biega tak... hm.. agresywnie? Tzn. wszędzie i po wszystkim po czym się, ale tak, żeby wyciągnąć maksimum wysiłku? Zamiast biegać po wałach to można z wału w dół i do góry, potem przez siatkę, przez mosir, po barierkach itp..."

To Ty się chyba za parkour wziąłeś a nie za bieganie :) Ale zdarzało mi się biegać przy lesie po
czym hop do lasu i między drzewa, z górki i pod górkę, wtedy trochę mocniej mi pikawa bije.
Ale żeby po barierkach i siatkach skakać to mi do głowy nie wpadło.
Ale co innego chciałem napisać. Że buty kupiłem do biegania :D I jest po prostu niebo
a ziemia. Przedtem biegałem w takich do koszykówki ale teraz w życiu bym ich nie ubrał w takim
celu. Warto wydać pieniądze i każdemu polecam. Lepiej się po prostu biega, noga jakoś tak inaczej
pracuje, chłodzenie też inne. Nie byłem przekonany ale jak już je na nogi ubrałem to zdanie
zmieniłem od razu i każdego teraz namawiam.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek »

Jakie buty kupiłeś podaj nazwę i cenę.
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

Mizuno wave seria chyba 7, w Decathlonie, troszkę kosztowały ale jestem zadowolony.
Jak chcesz więcej o nich to Ci na prv mogę podesłać jak w domu sprawdzę, bo mnie tam teraz nie ma ;)
Rysa
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 2011, 00:55

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Rysa »

ok na razie bede probowac biegac wolniej a dluzej i stystematycznie .. czytalam ze trzeba miec takie tempo zeby moc rozmawiac. mysle ze na razie mi to wystarczy a pozniej bede pytac o pulsometry :)
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

No i jak tam u Was z tym bieganiem? ;)
Słomiany zapał czy jednak coś ruszyło?
Ja biegam w dalszym ciągu, co dwa dni po około 5 km.
ODPOWIEDZ