czytadło na jesien..

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
jaslanka4321
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 28 lipca 2011, 22:47

czytadło na jesien..

Post autor: jaslanka4321 »

witam wszystkich forumowiczow...jestem molem ksiazkowym mam taka prosbe,wielkimi krokami zbliza sie jesien,długie ponure wieczory czy moglibyscie mi polecic jakies fajne ciekawe ksiazki na jesienne wieczory..z gory dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: czytadło na jesien..

Post autor: Jagoda Fioletowa »

No to na początek coś ode mnie :)
1. "Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka". Dorota Sumińska (popłakałam się przy tej książce; dla wszystkich, którzy kochają psy)
2. "Szczeniak". Liam Creed (chłopiec chory na ADHD pisze książkę o dobroczynnym wpływie psa na jego chorobę, przytacza swój własny przykład)
3. Gringo wśród dzikich plemion" Wojciech Cejrowski (oraz inne książki z tej serii; przygoda, podróż, humor :] i świetne fotografie!)
4. "Jedz, módl się, kochaj" Elisabeth Gilbert (opowieść z podróży do Włoch, Indii i Indonezji-na Bali :) bardzo szybko się czyta)
5. "I że Cię nie opuszczę..." Elisabeth Gilbert (kontynuacja wcześniejszej książki)

Serdecznie polecam te tytuły :super: Życzę miłej lektury.
Ja poszukuję obecnie książki Doroty Sumińskiej "Do serca przytul psa". Po przeczytaniu zdam relacje :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

To zależy, co lubisz. jak historrię, ale i romans i szczyptę niewytłumaczalnego to sagę Diany Gabaldon; jest tego siedem tomów, to do zimy Ci starczy. A jak "anielską fantasy" to trylogię Mai Lidii Kossakowskiej "Żarna niebios", "Siewca wiatru" i "Zbieracz burz". Historię alternatywną, może? No to Piekara i cykl inkwizytorski. To tak na początek :hyhy:

A tak w ogóle to zapraszam na swój profil na stronie Parku Literackiego. Wybierzesz sobie, co chcesz. http://www.parkliteracki.pl/User/Profil ... /dragoness
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: czytadło na jesien..

Post autor: kasiuńcia »

A może literatura wprowadzająca w tak odległy i nieznany nam świat Islamu i obyczajów panujących w krajach arabskich?
Polecam:
- "Oddaj mi moje dzieci" Donya al-Nahi
- "Arabska żona" i "Arabska córka" - Tanya Valko
- "Zakazana żona" - Wermuth Verena
- "Zhańbiona" - Ahmed Saira
- "W niewoli algierskiego prawa" - Anna Brahimi
- "Mozaika" - Soheir Khashoggi
- "Arabska perła" - Gargash Maha
- "Arabska pieśń" - Aboulela Leila

i wiele, wiele innych z tego gatunku.
jaslanka4321
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 28 lipca 2011, 22:47

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jaslanka4321 »

wszystko lubie i historie zwlaszcza opowiadania pamietniki z okresu drugiej wojny z obozow koncentracyjnych jak rowniez romanse czy fantasy wszystko czytam co mi wpadnie w rece i da sie czytac dzieki dziewczyny..
dragoness pisze:To zależy, co lubisz. jak historrię, ale i romans i szczyptę niewytłumaczalnego to sagę Diany Gabaldon; jest tego siedem tomów, to do zimy Ci starczy. A jak "anielską fantasy" to trylogię Mai Lidii Kossakowskiej "Żarna niebios", "Siewca wiatru" i "Zbieracz burz". Historię alternatywną, może? No to Piekara i cykl inkwizytorski. To tak na początek :hyhy:

A tak w ogóle to zapraszam na swój profil na stronie Parku Literackiego. Wybierzesz sobie, co chcesz. http://www.parkliteracki.pl/User/Profil ... /dragoness
Czy te ksiazki mozna w jakis sposob pozyczyc u ciebie?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

Czy te ksiazki mozna w jakis sposob pozyczyc u ciebie?
Znaczy się wbrew pozorom nie jestem bibliotekarzem :rotfl: , te książki mam prywatnie, ale owszem, pożyczam krewnym i znajomym. Piekara i Kossakowska jest w MBP, Diana Gabaldon też, ale jak się nie dopchasz, to możemy się jakoś skontaktować w realu.
jaslanka4321
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 28 lipca 2011, 22:47

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jaslanka4321 »

w takim razie sprobuje w mbp jak sie nie uda to wtedy sie odezwe z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jędza »

Skoro lubisz okres wojenny to nieco nawiązuje do niego Eric-Emmanuel Schmitt i szczerze polecam jego książki.
ostatnio czytałam "Opowieść o niewidzialnym" jest to zbiór 3 opowiadań " Oskar i pani Róża" o chlopcu umierającym na raka,
"Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" o chłopcu którego opuszczają rodzice,
i "Dziecko Noego" o ukrywaniu sie w czasie wojny żydowskich dzieci
Tego autora polecam też "Przypadek Adolfa H" pokazuje w tej książce w jaki sposób różne drogi życiowe, decyzje które człoweik podejmuje kształtują jego charakter.

Ja tez jestem zapalonym molem ksiązkowym i pochłaniam w wolnych chwilach wszystko co sie da przeczytać i ma jakąś wartośc.

Miłej lektury :super:
jaslanka4321
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 28 lipca 2011, 22:47

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jaslanka4321 »

dziekuje j polecam ksiazke moniki warenskiej "drzewo sprawiedliwosci" alex halley "korzenie" paullina simons"jezdziec miedziany"cz1 i "tatiana i aleksander"cz2
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

jaslanka4321 pisze:dziekuje j polecam ksiazke moniki warenskiej "drzewo sprawiedliwosci" alex halley "korzenie" paullina simons"jezdziec miedziany"cz1 i "tatiana i aleksander"cz2
Tej pierwszej nie czytałam, chętnie skorzystam z podpowiedzi. Pauliny Simmons jeszcze Ogród letni, przedstawiający losy bohaterów po wojnie.
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: after »

Ja ostatnio czytałam
- "Złodziejkę Książek" - narratorem jest śmierć opisująca Niemcy w czasie drugiej wojny światowej, a szczególnie życie jednej dziewczynki, która trafia do pewnej rodziny i kradnie książki.
- Polecam również wszystkie książki Nicholasa Sparksa , osobiście czytałam "Jesienną Miłość", "Noce w Rodanthe" i kilka innych, których tytułów nie pamiętam.
- Jeśli interesuje Cię tematyka polskiego podziemia podczas II WŚ polecam książki A. Kamińskiego , wszystkim znane "Kamienie na Szaniec" i jakby kontynuuacja- "Zośka i Parasol" książka podzielona na dwie części, pierwsza opowiada o akcjach dywersyjnych, druga natomiast o PW z batalionem Zośka i Parasol, bardzo ciekawa książka.
- Książka autorki Zmierzchu "Intruz" też podobno niezła, osobiście nie miałam okazji przeczytać; wczoraj pochłonęłam natomiast "Nowe życie Bree Tanner" tejże autorki.
- Jeśli książka z odrobiną akcji - "Jumper" zasługuje na miano dobrej książki, może kojarzysz film o tym tytule na motywach książki.
- Ostatnio czytałam również powieść młodzieżową Ricka Riordana "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", każde pięć tomów utrzymuje w napięciu, teraz czekam na jakby kontynuuację tej serii.
Wszystkie książki dostępne są w MBP.
I to chyba tyle, miłego czytania! ;)ść młodzieżową Ricka Riordana "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", każde pięć tomów utrzymuje w napięciu, teraz czekam na jakby kontynuuację tej serii.
Wszystkie książki dostępne są w MBP.
I to chyba tyle, miłego czytania! ;)
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: czytadło na jesien..

Post autor: mała111 »

Polecam książkę "Tylko razem z córką" Betty Mahmoody . Historia oparta na faktach zapiera dech w piersiach,niezwykle wciągająca lektura.
jaslanka4321
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 28 lipca 2011, 22:47

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jaslanka4321 »

a czytałyscie moze ksiazki stephanii meyer ZACMIENIE,ZMIERZCH I KSIEZYC W NOWIU wlasnie pozyczylam dzis i jestem ciekawa opinii na ich temat
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: after »

Ja czytałam ;)
właściwie po kolei to jest Zmierzch, Księżyc w Nowiu, Zaćmienie, Przed świtem. I dodatkowo Nowe życie Bree Tanner na motywach Zaćmienia. Bardzo fajne książki.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

jaslanka4321 pisze:a czytałyscie moze ksiazki stephanii meyer ZACMIENIE,ZMIERZCH I KSIEZYC W NOWIU wlasnie pozyczylam dzis i jestem ciekawa opinii na ich temat
Czytałam. Lekkie, łatwe, przyjemne, do bólu dydaktyczne.
ODPOWIEDZ