czytadło na jesien..

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

S. King "Dallas '63".
No i jak pan King? Dalej w formie? ja polecam jego "Pod kopułą". Oprócz science-fiction duża dawka psychologii. Jak z czlowieka w warunkach ekstremalnych wyłazi zwierzę.
Chudy44
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 25 października 2008, 21:16
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: Chudy44 »

"Dallas '63" to moje pierwsze spotkanie z Kingiem. Ale podobało mi się strasznie. Na pewno sięgnę po inne jego książki.
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: after »

Kasiuńcia, film powstał na podstawie książki, osobiście nie oglądałam ale z tego co słyszałam książka jest dużo lepsza ;)
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jjaa18+ »

ja ostatnio przeczytalam "znachor"film tez ogladalam ale ksiazka swietna zazwyczaj wole ksiazke poczytac jak film zobaczyc..
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

jjaa18+ pisze:ja ostatnio przeczytalam "znachor"film tez ogladalam ale ksiazka swietna zazwyczaj wole ksiazke poczytac jak film zobaczyc..
No to polecam "Karierę Nikodema Dyzmy" książkę i film, ale z Wilhelmim, nie ten chłam z Pazurą.
xkubx
Guru
Guru
Posty: 154
Rejestracja: 9 czerwca 2010, 23:27
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: xkubx »

Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś ciekawą książkę, utrzymywaną w klimacie historycznym, najlepiej wojennym. :ok:
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jjaa18+ »

xkubx pisze:Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś ciekawą książkę, utrzymywaną w klimacie historycznym, najlepiej wojennym. :ok:
Polecam ksiazke romana bratnego "kolumbowie"o zolnierzach armii krajowej walczacych z okupantem niemieckim i podczas powstania ciekawa jest
Awatar użytkownika
LookingForAngels
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 15:01

Re: czytadło na jesien..

Post autor: LookingForAngels »

Ze swojej strony moge polecic książke Emmy Donoghue pt.: "The Room". Czytałam ją w j.ang, nie jestem pewna, jak przetłumaczono tytuł na pl, ale sądze, że da sie ją znaleźc. Jest to opowieśc oparta na historii Josepha Fritza, przedstawia historie jego niewolonej córki i jej syna. Polecam serdecznie!
Drugą książką, którą ostatnio połknełam, jest "Nostalgia Anioła". Również świetna historia, kto oglądał film, wie o czym mówie.
Ostatnią pozycją z mojej listy jest "Ostatnia piosenka" Nicholasa Sparksa :). Film nie umywa sie do książki!:)
Tyle ode mnie, przepraszam za brak "ogonków"- komputer wariuje ;) :cisza:
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: after »

Również ostatnio czytałam "Ostatnią piosenkę" ; teraz czekam na "List w butelce" i chyba jeszcze z dwa tytuły i to będą przeczytane wszystkie książki tego autora, które mają w bibliotece ;) szczerze mówiąc już sama nie wiem, co mam czytać, za szybko pochłaniam te książki. :D
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jjaa18+ »

after pisze:Również ostatnio czytałam "Ostatnią piosenkę" ; teraz czekam na "List w butelce" i chyba jeszcze z dwa tytuły i to będą przeczytane wszystkie książki tego autora, które mają w bibliotece ;) szczerze mówiąc już sama nie wiem, co mam czytać, za szybko pochłaniam te książki. :D

List w butelce czytalam film tez swietny widze ze inne ksiazki tego autora polecacie musze tez poczytac..pozdrawiam
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

xkubx pisze:Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś ciekawą książkę, utrzymywaną w klimacie historycznym, najlepiej wojennym. :ok:
Cornelius Ryan "Najdłuższy dzień" - o inwazji na Normandię, Akira Yoshimuro "Pancernik Musashi" - historia największego japońskiego pancernika, bliźniaka "Yamato".
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: czytadło na jesien..

Post autor: kasiek0011 »

Ja polecam książki Robina Cook'a, który jak dla mnie jest guru thrillera medycznego, pod warunkiem, że lubi się tego rodzaju literaturę. Pod szczególnym wrażeniem byłam po przeczytaniu "mutanta" i "dewiacji", ale pozostałe też są niezłe. Przyznam, że książki Cook'a czytam jednym tchem...po prostu uwielbiam.
Niezły, jak na mój gust jest również horror Grahama Mastertona "Drapieżcy", ale to juz dla osób o dość mocnych nerwach, bo wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach i po przeczytaniu co wrażliwsze osoby mogą bać się np. zostać same w domu ;)

Natomiast ostatnie co przeczytałam, to dwie z trzech części kryminalnej serii Charlaine Harris, czyli "czysta jak łza" oraz "czyste szaleństwo", pozostają mi jeszcze "czyste intencje". Czyta się je lekko i w sumie całkiem przyjemnie, z tym że nie jestem pewna, czy jest to powodem stylu w jakim zostały one napisane, czy dlatego że po przeskoczeniu z Mastertona na kryminał, wydają się one "delikatną opowiastką" ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

horror Grahama Mastertona "Drapieżcy", ale to juz dla osób o dość mocnych nerwach
Jak uważasz, że "Drapieżcy" wymagają mocnych nerwów, to co powiesz na "Ciało i krew" tegoż? Nie zaczynaj wieczorem! Rzeczywiście Cook to mistrz, szczególnie polecam "Dopuszczalne ryzyko", wyjaśniające, skąd mogły wziąć się opętania w Salem.
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: czytadło na jesien..

Post autor: kasiek0011 »

dragoness pisze:
horror Grahama Mastertona "Drapieżcy", ale to juz dla osób o dość mocnych nerwach
Jak uważasz, że "Drapieżcy" wymagają mocnych nerwów, to co powiesz na "Ciało i krew" tegoż? Nie zaczynaj wieczorem! Rzeczywiście Cook to mistrz, szczególnie polecam "Dopuszczalne ryzyko", wyjaśniające, skąd mogły wziąć się opętania w Salem.
No wiesz, dla mnie to jednak dość mocna książka, ale zdecydowanie mam ochotę sięgnąć po coś bardziej trzymającego w napięciu, więc zdecydowanie pokuszę się o "Ciało i krew" i zapewne wbrew Twoim ostrzeżeniom zacznę któregoś wieczora ;) Ale to dopiero po "Potępieńczej grze" Clive'a Barkera'a, którą ktoś mi polecił. Jednak ciężko cokolwiek o tej książce powiedzieć, bo dopiero ją zaczęłam, ale zaczyna się całkiem nieźle...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

Ale to dopiero po "Potępieńczej grze" Clive'a Barkera'a, którą ktoś mi polecił. Jednak ciężko cokolwiek o tej książce powiedzieć, bo dopiero ją zaczęłam, ale zaczyna się całkiem nieźle...
Mocna rzecz. "Księgi krwi" też...
ODPOWIEDZ